نیاز عراق به فناوری ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نیاز عراق به فناوری ایران

  • سه شنبه 02 بهمن 1397 16:43
  • شناسه 36954
نیاز عراق به فناوری ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر ارتباطات عراق با اشاره به دستاوردهای فضایی و ماهواره‌های سنجشی، این دستاوردها را زمینه مناسبی برای همکاری مشترک با عراق عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات  امروز در دیدار وزیر ارتباطات عراق با اشاره به این‌که هم اکنون زمان بازسازی عراق است، گفت: زمینه‌های توسعه بسیاری در عراق وجود دارد و وزارت ارتباطات ایران نیز عزم جدی برای توسعه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف دارد.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد دیجیتالی یکی از عرصه‌های اقتصادی مهم دنیاست، افزود: ما در ایران در حال مطالعه و برنامه‌ریزی در این حوزه هستیم و عراق نیز با توجه به نیروهای جوان و با استعداد فضای خوبی برای توسعه دارد و ایران آماده همکاری مشترک در این حوزه با عراق است.

آذری جهرمی، تصریح کرد: ترانزیت و امنیت سایبری هم از حوزه‌هایی است که می‌توانیم با کشور عراق  همکاری داشته باشیم.

وی سرمایه گذاری در حوزه تلفن ثابت و موبایل عراق را از دیگر زمینه‌های همکاری بین دو کشور عنوان کرد و پیشنهاد داد: برای پیشرفت کارها کارگروه مشترکی بین دو کشور تشکیل شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به دستاوردهای فضایی کشور و ماهواره‌های سنجشی، تاکید کرد: در ایران از فناوری فضایی در حوزه‌های مدیریت منابع آب، بهبود کشاورزی و محیط زیست استفاده می‌شود و با توجه به شرایط کشور عراق این دستاوردها می‌تواند برای این کشور نیز بسیار کاربرد داشته باشد.

آذری جهرمی در این دیدار از وزیر ارتباطات عراق دعوت کرد به همراه شرکت‌های عراقی در نمایشگاه الکامپ ایران در سال آینده شرکت کنند.


عراق به فناوری و تکنولوژی ایران نیاز دارد


وزیر ارتباطات عراق نیز در این دیدار با اشاره به مذاکراتی که با شرکت‌های ایرانی برای همکاری در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق داشته است، گفت: امیدواریم با همکاری وزارت ارتباطات ایران، زمینه فعالیت و مشارکت شرکت‌های ایرانی در عراق فراهم شود.

وی با اشاره به این‌که عراق در دوران بازسازی قرار دارد، افزود: ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عقب ماندگی‌های بسیاری داریم و به همکاری و فناوری‌های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات بسیار نیاز داریم.

وزیر ارتباطات عراق تصریح کرد: شرکت‌های ایرانی می‌توانند در حوزه شبکه فیبرنوری، نسل سوم و چهارم تلفن همراه، گذرگاه‌های بین‌الملل، پهنای باند اینترنت و زیرساخت‌های ارتباطی عراق سرمایه‌گذاری و مشارکت کنند.  

بر اساس اطلاعات سایت وزارت ارتباطات، وی، به چشم انداز روشن همکاری  با کشور ایران اشاره کرد و افزود: ظرفیت‌های تخصصی در فناوری اطلاعات ایران وجود دارد و امیدواریم با انجام پروژه‌های مشترک این تکنولوژی‌ها را به عراق منتقل کنیم.

وزیر ارتباطات عراق در پایان این دیدار از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران برای سفر و پیگیری مذاکرات و توافقات به عراق دعوت کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها