نمایشگاه محصولات ایران در افغانستان برپا می شود | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

نمایشگاه محصولات ایران در افغانستان برپا می شود

  • پنجشنبه 10 مرداد 1398 11:31
  • شناسه 39081
نمایشگاه محصولات ایران در افغانستان برپا می شود

محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی بیرجند از راه اندازی نمایشگاه محصولات ایران در مزار شریف خبر داد و گفت: با راه اندازی این نمایشگاه تسهیل و تسریع در صادرات محصولات امکان پذیر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محسن احتشام عصر چهارشنبه (۹ مرداد) در نشست فعالان اقتصادی خراسان جنوبی، اظهار داشت: درصدد ایجاد بازار بزرگ محصولات ایران با محوریت خراسان جنوبی در راستای تسهیل و تسریع در صادرات محصولات استان هستیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه در این نمایشگاه خدمات تولیدی، فنی و مهندسی فناوری اطلاعات و ... به نمایش گذاشته می شود، گفت: یکی از دغدغه‌ها استان، ارسال محصولات خوب به بازار افغانستان است که با ایجاد نمایشگاه، زمینه صادرات محصولات فراهم می شود.

احتشام گفت: با برنامه ریزی خوب فعالان اقتصادی و با همکاری رایزن بازرگانی ایران در کشور افغانستان این نمایشگاه در افغانستان به زودی گشایش می یابد.

وی بیان کرد: رئیس گمرکات افغانستان به بیرجند سفری داشته و امیدواریم یک گمرک خوب در استان اضافه شود تا از ظرفیت های بازار افغانستان بتوانیم، استفاده کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی بیرجند افزود: با توجه به پتانسیل های بازار افغانستان و مرز مشترک افغانستان با استان می توان از ظرفیت‌های بازار افغانستان بهره برد، چراکه تاکنون بهره‌های لازم را از این موقعیت نبرده ایم.

احتشام افزود: باید خط مشی هایی برای این بازار بزرگ تعیین شود تا خراسان جنوبی مجری خط مشی های افغانستان باشد و با توجه به سفر رئیس گمرکات افغانستان، باید تسهیل و تسریع مبادلات تجاری انجام شود.

وی با بیان این که افغانستان علاقه‌مند است که مواد اولیه محصولات خود را از ایران تهیه کند، گفت: باید زمینه صادرات محصولات فراهم شود تا ایران نیز بهتر بتواند از بازار افغانستان و پتانسیل ها و ظرفیت های موجود استفاده کند.

رئیس اتاق بازرگانی اضافه کرد: حضور در بازار افغانستان و راه اندازی دفتر و مکانی برای شناسایی مخاطبان محصولات خراسان جنوبی در کشور افغانستان ضروری است و در این خصوص با رایزن افغانستان در استان همکاری می کنیم، چراکه با اعلام تقاضا، خراسان جنوبی هم از فرصت های افغانستان بیشتر استفاده خواهد کرد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها