البرز رتبه نخست تجاری سازی فناوری را کسب کرد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

البرز رتبه نخست تجاری سازی فناوری را کسب کرد

  • پنجشنبه 24 بهمن 1398 13:30
  • شناسه 41456
البرز رتبه نخست تجاری سازی فناوری را کسب کرد

معاون پارک علم و فناوری البرز گفت: این پارک با انعقاد ۲۳ قرارداد در بیستمین نمایشگاه ملی پژوهش, فناوری و فن بازار رتبه نخست کشوری را در بخش تجاری سازی محصولات فناورانه به خود اختصاص داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا محمد صادق سبط الشیخ انصاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این مبنا مبلغ ۸۵۴ میلیارد ریال و ۷۷ هزار یورو در توافقنامه‌های شرکت‌های فناور پارک برای فروش محصولات فناورانه با متقاضیان فناوری و سرمایه‌گذاران امضاء شد.
وی ادامه داد: در مجموع در سطح کشور ارزش توافقنامه‌ها   ۵۹۶۰ میلیارد ریال بوده که البرز با این میزان سهم ۱۴ درصدی داشته است و در بین پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد, این سهم به ۲۳ درصد ریالی کل قراردادها می رسد.
انصاری گفت: همچنین البرز با ثبت ۹۲۷ طرح در سامانه ایران تک هاب، علاوه بر رشد ۵ برابری تعداد طرح ها نسبت به سال گذشته، موفق به کسب رتبه نخست کشوری شد.
وی خاطرنشان کرد: علاوه بر کسب رتبه نخست استان البرز در مقایسه با سایر استانها، رتبه نخست جدول تفکیکی مراکز آموزش عالی و مراکز تحقیقاتی کشور, نیز به آموزشکده فنی و حرفه ای دخترانه کرج با عرضه ۶۴۲ طرح فناورانه اختصاص  یافت و پارک علم و فناوری البرز نیز با ۱۰۲طرح فناورانه رتبه شش کشور را دراین زمینه به دست آورد.

دراستان البرز ۱۷۰ شرکت دانش بنیان فعال است که ۱۵۰ شرکت در پارک علم و فناوری فعالیت دارند .

 بیستمین نمایشگاه ملی پژوهش, فناوری و فن بازار آذرماه برگزار شده بود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها