سامانه اینترنتی شمستا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

سامانه اینترنتی شمستا

  • شنبه 25 مرداد 1399 16:22
  • شناسه 44768
سامانه اینترنتی شمستا

دکتر مسلمان بنیان گذار سامانه اینترنتی شمستا در گفتگو با شبکه ایران کالا گفت: سال 1399 سال جهش تولید بود و از اواخر سال گذشته راه اندازی سامانه آغاز شد. 

 دکتر مسلمان ادامه داد: این سامانه با عنوان شتاب دهنده مجازی ساخت، تحقیق و آموزش بنیان گذاری شده است. در حال حاضر چهار نیروی مستقیم و یک تیم مجزای برنامه ریزی در این سامانه فعالیت دارند و دوازده خدمت را بین متخصصین و صنعت انجام می دهند. 
مسلمان اظهار داشت: اصلی ترین خدمات در این سامانه نمایشگاه مجازی بومی سازی خدمات، مشاوره طراحی و ساخت، خدمات آموزش ، خدمات فنی، کاریابی است و این خدمات به صورت برخط یا انلاین انجام می شود.
وی با تاکید بر تاثیرگذاری تحریم های دول غربی بر روی صنعت، گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه یکی از بخش های مورد نیاز صنعت، تولید قطعات توسط کارمندان بومی است و این سامانه امکان تولید این قطعات را به صورت بومی فراهم کرده است.
مسلمان سپس به فعالیت بخش نمایشگاه ها در سامانه پرداخت و افزود: در نمایشگاه ها این امکان برای کارخانه ها، مراکز تولیدی و مالکان صنایع فراهم شده که قطعات مورد نیاز خود را در سامانه بارگزاری کنند و بازدید از این قطعات توسط متخصصان سامانه شمستا صورت گیرد.
بنیان گذار شمستا در ادامه اظهار کرد: صنعتگران بدون هیچ هزینه ای می توانند در سامانه ثبت نام کنند و آموزش های تخصصی ببینند یا مشاوره بگیرند. 
وی افزود: امکان آموزش آنلاین با متخصصان برای فرد وجود دارد. همچنین افراد می توانند شماره تماس خود را قرار بدهند تا دیگر صنعتگران با آن تماس بگیرند. 
مسلمان با اشاره به نمایشگاه ارائه خدمات گفت: نمایشگاه مجازی خدمات به تمامی شرکت‌هایی که به صنعت خدمت ارائه می دهند در ارتباط است. بسیاری از مراکز صنعتی کوچک وب سایت ندارند و شمستا این امکان را برای این مراکز فراهم کرده که سایت کاملی با منوها در اختیار داشته باشند.
وی افزود: در این سامانه امکان ارائه خدمات فراهم شده است و مراکز صنعتی می‌توانند هفت خدمت و ده مورد از کارکردهای خود شامل بروشورها، کاتالوگ ها و استانداردهای خود را قرار دهند.
مسلمان سپس به مزایای سامانه پرداخت و گفت: امکان ارتباط با متخصصان برای مراکز صنعتی فراهم شده است و این مراکز می توانند فرم تماس شرکت را در انجا قرار دهند و هربازدیدکننده به صورت رایگان می تواند پیام بگذارد.
وی سپس به کاهش هزینه تهیه سایت اشاره کرد و گفت: یکی از بهترین خدمات ارائه شده از سوی سامانه شمستا امکان ارائه آدرس شمستا به عنوان سایت شرکت  خودشان است. 
شمستا یک سایت آماده با آدرس shamsta.com است و مراکز و شرکت‌ها می توانند با اسلش اسم شرکت خود را  پس از آدرس قرار دهند و متخصصینی که از سایت بازدید می کنند این مراکز را می بینند.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «فناوری اطلاعات»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها