سند دار شدن 60 درصد روستاهاي کشور

 • سه شنبه 05 دی 1396 13:24
 • شناسه 13345
سند دار شدن 60 درصد روستاهاي کشور

معاون عمران روستايي بنياد مسکن گفت: سعي مي کنيم به طور ميانگين سالانه به 180 هزار واحد شهري و روستايي سند داده شود.

60 درصد روستاهاي کشور سنددار شد

معاون عمران روستايي بنياد مسکن گفت: سعي مي کنيم به طور ميانگين سالانه به 180 هزار واحد شهري و روستايي سند داده شود.

به گزارش شبکه ایران کالا ، محمد رضا شاملو  گفت: خوشبختانه در کشور مناطق روستايي و گردشگري زيادي وجود دارد و براي احيا بافت خانه هاي روستايي براي استفاده از جاذبه گردشگري 18 تا 20 ميليون تومان تسهيلات به صاحب ملک ارايه مي شود.

وي افزود: تلاش کرديم تا خواسته هاي مردم را با معماري بومي روستاها پيوند دهيم و سعي کرديم روستاهايي که داراي ويژگي تاريخي خاصي هستند طرح هاي بهسازي را مطابق با سنت ها انجام دهيم.

معاون عمران روستايي بنياد مسکن با اشاره به اينکه بيش از 30 ميليون متر مربع از معابر روستاها آسفالت شده است ، گفت: طرح سنددار کردن از برنامه پنجساله دوم شروع شد و به لحاظ ابهامات حقوقي کار اجرايي گسترده اي انجام نشد اما با هماهنگي که با سازمان ثبت انجام شد. باعث شد در برنامه سوم توسعه کار گسترش پيدا کند و 202 هزار واحد روستايي سنددار شدن و در برنامه چهار ساله و پنجساله نيز 3 ميليون و 150 هزا واحد سنددار شدند.

وي با بيان اينکه تاکنون 60 درصد روستاها سنددار شدند افزود: تلاش مي کنيم از منابع مالي بهره مند شويم تا فعاليت به طور کامل عملياتي شود.

شاملو افزود: در برنامه ششم توسعه احکام خوبي صورت گرفت وبرنامه هاي خوبي براي تعاملات بين شهري و روستايي ، برنامه ريزي و توسعه روستايي پيش بيني شده است.

وي ادامه داد: بيش از 500 هزار خانوار روستايي که زمين نداشتند به انها زمين واگذار شد و از 6 سال گذشته در بخش ساخت و سازها 2 ميليون و 900 هزار واحد روستايي خدمات فني دريافت کرده اند.

شاملو تأکيد کرد: بايد بپذيريم شيوه زندگي و فرهنگ مردم در مناطق روستايي متفاوت شده است و مردم خواسته هاي جديدي دارند.

وي ادامه داد: طرح هادي نقش مهمي در توسعه روستاهاي کشور دارد وهمکاري روستائيان نقش مهمي در تکميل طرح هادي روستايي در کشور دارد.

معاون عمران روستايي بنياد مسکن در ادامه بيان داشت: بهسازي محيط روستا نقش مهمي درتوسعه روستاها دارد و بايد در اين زمينه تلاش کرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها