در شهرهای زلزله‌خیز نرخ بیمه گران‌تر است

 • سه شنبه 19 دی 1396 18:06
 • شناسه 13774
در شهرهای زلزله‌خیز نرخ بیمه گران‌تر است

رئیس‌کل بیمه مرکزی عدم تمایل شرکت‌های بیمه‌ای برای بیمه‌کردن خانه‌تای مناطق مسکونی زلزله خیز را قویا رد کرده و می‌گوید طبعا نرخ‌ها در مناطق زلزله‌خیز بیش‌تر است ولی شرکت‌ها مشکلی با بیمه خانه‌های روی گسل ندارند. او همچنین به پرداخت‌ خسارت‌های سنگین بیمه ثالث اشاره کرد و نسبت به ادامه این وضعیت ابراز نگرانی کرد.

 • به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایسنا، عبدالناصر همتی،  که در برنامه تلویزیونی شرکت کرده بود در پاسخ به این مسئله که گزارش شده شرکت‌های بیمه‌ای نسبت به بیمه و تمدید بیمه خانه‌های روی گسل تمایل ندارند، چنین ادعایی را رد کرده و گفت، ممکن است نرخ‌های بیمه در این مناطق فرق کند ولی اینطور نیست که بیمه‌گر برای بیمه خانه‌های مناطق زلزله‌خیز اقدام نکند.

به گفته وی  اکنون در شهرهایی مانند اصفهان و همدان بیمه زلزله ارزان است چون روی گسل نیستند و بیمه‌نامه در مناطق زلزله‌خیز با نرخ‌های بالاتر ارایه می‌شود و همکاران ما از ارایه بیمه‌نامه استقبال می‌کنند و با فروش بیش‌تر می‌توان برای کنترل ریسک‌های احتمالی از پوشش بیمه‌هایی اتکایی استفاده کرد و در این خصوص مشکلی وجود ندارد. نرخ بیمه ارتباط مستقیمی با میزان دیه تعیین شده از سوی قوه قضاییه و در نهایت تعهدات شرکت بیمه دارد و افزایش سالانه آن نیز به خاطر همان افزایش میزان دیه است.

همتی بار دیگر نسبت به وضعیت بیمه‌ شخص ثالث هشدار داد و گفت، میزان پرداخت خسارت در بیمه شخص ثالث فاجعه است، ادامه این روند و افزایش آمار تلفات حوادث رانندگی برای بیمه شخص ثالث بسیار خطرناک است همچنانکه سال گذشته ۱۰هزار میلیارد تومان در این حوزه خسارت پرداخت کردیم.

وی درباره وضعیت دیه گفت، یکی از مشکلات افزایش دیه، افزایش تقلب در صنعت بیمه است و تعداد باندهای تصادفات ساختگی متاسفانه زیاد شده و تاکنون چندین باند دستگیر شده‌اند. بیمه مرکزی برای جلوگیری از تقلب‌های کد یکتای بیمه شخص ثالث را راه‌اندازی کرده است که به زودی نتایج آن قابل رویت است. پس از برجام، روابط بین‌المللی صنعت بیمه گسترش یافت که مثال عینی آن حادثه نفتکش ایرانی است که ۳۰درصد آن نزد شرکت‌های بیمه ایرانی بیمه شده است و الباقی تحت پوشش شرکت بیمه نروژی است.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها