تردد ۱۲ هزار کشتی اقیانوس‌پیما از تنگه هرمز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تردد ۱۲ هزار کشتی اقیانوس‌پیما از تنگه هرمز

 • شنبه 17 شهریور 1397 14:44
 • شناسه 32603
تردد ۱۲ هزار کشتی اقیانوس‌پیما از تنگه هرمز

وزیر راه و شهرسازی گفت: عدم پایبندی دولت آمریکا به برجام و بازگشت تحریم‌ها، از جمله مهم‌ترین تهدیدهای حمل و نقل دریایی و واردات و صادرات ما است.

 به گزارش شبکه ایران کالا ر،  عباس آخوندی در مراسم روز جهانی دریانوردی اظهار کرد: مواردی همچون توسعه پایدار، توسعه و بهبود وضعیت منابع انسانی و توانمندسازی آن، نقش و جایگاه صنعت دریانوردی در ایجاد رفاه و رشد اقتصادی و زدودن فقر، جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار، حفاظت از محیط‌زیست دریایی و کاهش سوانح دریایی از جمله موضوعاتی هستند که در برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور مورد توجه قرار گرفته‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه صنعت دریانوردی در ریشه‌کن کردن فقر نقش کلیدی دارد، افزود: واقعیت این است که صنعت دریانوردی در ذات خود محتاج به نیروی کار فراوان، تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین و دانش برنامه‌ریزی و مدیریت قوی اجرایی است. از این رو این صنعت می‌تواند بسیاری از مشکلات اجتماعی از جمله بیکاری را تا حدود زیادی برطرف کند.

وی با بیان اینکه نقش صنایع دریایی و کشتیرانی حتی از این مسئله هم مهمتر است، گفت: حمل و نقل دریایی به‌صرفه‌ترین شیوه حمل و نقل کالا و مواد خام در مقادیر زیاد در سرتاسر جهان محسوب شده و بیشتر تجارت جهانی امروزه از طریق دریا به وسیله کشتی انجام می‌شود و هم‌اکنون سهم کشتی‌ها در جابجایی کالا و مواد خام به ۹۰ درصد کل تجارت جهانی می‌رسد.

آخوندی افزود: کل کالای حمل شده توسط کشتی‌ها در جهان تا سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۱۰.۳ میلیارد تن بوده است که این حجم به وسیله ناوگانی با ۱.۶ میلیارد تن ظرفیت حمل شده است، ضمن اینکه نیمی از تناژ ناوگان جهان، در  مالکیت کشورهای آسیایی است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقش حمل و نقل دریایی در حمل و نقل نفت و مشتقات آن، اظهار کرد: بر اساس آمار موجود، بیش از ۶۰ درصد مصرف سالیانه نفت و مواد نفتی از طریق دریا حمل می‌شود و عمدتاً نیز تا حد ۹۹.۹۹ درصد آن به صورت ایمن تحویل داده می‌شود.

وی با اشاره به نقش ایران در صنعت دریانوردی گفت: بیش از ۵۰۰۰ کیلومتر خطوط ساحلی در خلیج‌فارس، دریای عمان و دریای خزر، ۱۵ جزیره و ۹۰ بندر بزرگ و کوچک تجاری و صیادی موجب شده ایران جایگاه ویژه‌ای در حمل و نقل دریایی داشته باشد. خلیج‌فارس به عنوان یکی از مناطق مهم و پرترافیک جهان محسوب شده و سالانه بیش از ۱۲ هزار کشتی اقیانوس‌پیما از تنگه هرمز تردد می‌کند.

آخوندی افزود: بر اساس آمار ارائه شده توسط آنکتاد در سال ۲۰۱۷، ایران با مالکیت ۲۳۸ کشتی و ظرفیت بارگیری حدود ۱۹ میلیون تن، مقام ۲۱ جهان را از این حیث به خود اختصاص داده است. کشتیرانی ایران با جایگاه ۲۱ از جمله ۲۵ خط کشتیرانی اول جهان محسوب می‌شود. همچنین ایران با ۶ میلیون و ۵۸۳ هزار تن ظرفیت بارگیری ناوگان تحت پرچم، سی و یکمین کشور جهان از این حیث است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ایران دارای ناوگانی با بیش از ۱۱ هزار فروند شناور غیرکنوانسیونی است که عمدتاً در آب‌های خلیج‌فارس، دریای عمان و دریای خزر فعالیت می‌کند که از این جهت بزرگترین ناوگان دریایی منطقه است.

وی تأکید کرد: گسترش حمل و نقل دریایی کشور، به‌کارگیری نیروهای ایرانی بر روی کشتی‌های خودی، دادن سفارش ساخت و تعمیر کشتی‌ها و شناورها به کارگاه‌های کشتی‌سازی داخلی به طور قطع ما را در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و ایجاد رونق برای مردم، کمک شایانی خواهد کرد؛ البته این مسئله مستلزم تأمین نیروی انسانی متخصص و ماهر است.

ایران بزرگترین ناوگان تجاری و نفتکش خاورمیانه را دارد

آخوندی در ادامه با اشاره به نقاط قوت کشور در صنعت دریانوردی اظهار کرد: ناوگان تجاری ما با داشتن بیش از ۶.۵ میلیون تن ظرفیت ناخالص در سال ۲۰۱۷ دارای رتبه سی و یکم در جهان است. ناوگان تجاری و نفتکش ما در سطح منطقه بزرگترین است. از نظر سن ناوگان نیز کشتی‌های ملی ایرانی در بهترین وضعیت هستند. همچنین ایران به اکثر کنوانسیون‌های IMO و به تمامی کنوانسیون‌های مهم دریایی و کنوانسیون کار دریایی سازمان بین‌المللی کار ملحق شده و قوانین داخلی خود را از حیث انطباق با استانداردهای روز بین‌المللی کاملاً به روز کرده است. از سوی دیگر، حضور ایران در لیست سفید کنوانسیون بین‌المللی استانداردهای آموزش، نگهبانی و گواهینامه‌های دریانوردان، امکان ادامه ارائه آموزش دریایی مطلوب و اعطای گواهینامه به دریانوردان ایرانی را استمرار می‌دهد.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر، فراهم کردن زمینه‌های استفاده از حداکثر توان داخلی در مدیریت ترمینال‌های کانتینری، جذب سرمایه‌گذاری خارجی از طریق واگذاری طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار به شرکت IPGL هند با مشارکت شرکت‌های داخلی و کاهش هزینه حمل با هدف افزایش سهم بازار حمل و نقل بین‌المللی شامل تا ۵۰ درصد تخفیف بر کشتی‌های با محموله ترانزیت خارجی و تا ۷۰ درصد تخفیف بر کالاهای ترانزیت خارجی در عملیات باربری و خنکاری از دیگر نقاط قوت ما محسوب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نقاط ضعف کشور در صنعت دریانوردی گفت: ضعف در اشاعه فرهنگ دریانوردی در کشور، نظام مدیریتی غیرروزآمد با نگاه سنتی و بدون توجه به تحولات ساختاری صورت گرفته، بروز مشکل در صنعت دریانوردی که منجر به کاهش رغبت جوانان به کار دریانوردی می‌شود و وجود موانع قانونی و اجرایی برای حضور هر چه بیشتر بخش خصوصی، از جمله نقاط ضعف ما در این صنعت محسوب می‌شود.

آخوندی همچنین به تهدیدهای پیش‌روی صنعت دریانوردی اشاره کرد و افزود: از جمله مهمترین تهدیدهایی که حمل و نقل دریایی ما و واردات و صادرات ما را تهدید می‌کند، عدم پایبندی دولت آمریکا به برجام و بازگشت تحریم‌های ناجوانمردانه و اعمال تحریم‌های ثانویه آن کشور برخلاف تمامی موازین بین‌المللی و حقوق بشری علیه کشورمان است.

وی ادامه داد: همچنین گسترش امکان جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در بنادر رقیب، حضور نیروهای بیگانه در منطقه و اخلال آنها در رفت و آمد آزاد کشتی‌ها و پیدایش ائتلاف‌های بزرگ کشتیرانی که قدرت چانه‌زنی آنها را بالا می‌برد، از دیگر تهدیدهای پیش‌روی صنعت دریانوردی و کشتیرانی است.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به فرصت‌های پیش‌روی صنعت دریانوردی گفت: امکان گسترش ترانزیت از خاک کشور برای دسترسی به کشورهای آسیای میانه، امکان گسترش ترانشیپ کالا به سایر کشورهای منطقه از طریق بنادر جنوبی، امکان یافتن شرکای جدید با عنایت به سیاست یکجانبه‌گرایانه آمریکا و تمایل بلوک‌های قدرت در جهان برای ایجاد توازن قوا و مقابله با یکجانبه‌گرایی و ایجاد نظام بین‌المللی چندجانبه‌گرایانه، از جمله فرصت‌های پیش‌روی صنعت دریانوردی ما است.

آخوندی گفت: امیدوارم دست‌اندرکاران حوزه‌ دریایی کشور در وضعیت بسیار حیاتی کنونی کشور به عبور موفق کشور و به ویژه صنعت بسیار حساس دریانوردی، از شرایط کنونی کمک کرده و موجبات پیشرفت و توسعه هر چه بیشتر این صنعت را فراهم کنند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها

 • هند مقصد جدید محصولات نانویی ایران

  هند مقصد جدید محصولات نانویی ایران

  مدیر کارگروه صنعت و بازار ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به راه‌اندازی دفترهمکاری‌های فناورانه در هند گفت: با توجه به اینکه کشور هند جزو چند اقتصاد مطرح دنیاست، بنابراین فرصت‌های همکاری بسیاری در زمینه صادرات محصولات دانش بنیان و به ویژه نانو وجود دارد که امیدواریم به اهداف صادراتی خود برسیم.

 • وضعیت تولیدکنندگان لامپ و روشنایی و تاثیر نوسانات ارز بر آن

  وضعیت تولیدکنندگان لامپ و روشنایی و تاثیر نوسانات ارز بر آن

  دبیر انجمن تولیدکنندگان لامپ و روشنایی گفت: وقتی قیمت ارز سه برابر شد، نقدینگی تولیدکنندگان به حداقل رسید و عملا تمام منابعی که تا پیش از برای تهیه مواد اولیه و واردات داشتند از دست رفت. اکنون اگر تولیدکننده‌ای در سال چهار بار واردات مواد اولیه داشت به دو بار کاهش پیدا کرده است.

 • امضای ۶ توافقنامه برای همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و جمهوری آذربایجان

  امضای ۶ توافقنامه برای همکاری شرکت های دانش بنیان ایران و جمهوری آذربایجان

  شرکت های دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان در باکو ۶ توافقنامه امضا کرده اند.

 • پیاز افغانستان از بندر چابهار به امارات صادر می شود

  پیاز افغانستان از بندر چابهار به امارات صادر می شود

  معاون هیأت مدیره اتاق تجارت و صنایع افغانستان روز پنج شنبه گفت: به زودی قرار است هزاران تن پیاز از طریق بندر چابهار به امارات متحده عربی صادر شود.

 • مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد

  مشکل اتوبوس گردشگران خارجی حل شد

  معاون گردشگری از حل مشکل حمل و نقل گردشگران خارجی با اتوبوس و اصلاح دستور سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این رابطه خبر داد.

 • اطلاعیه مهم سایپا درباره تیبای حاشیه ساز

  اطلاعیه مهم سایپا درباره تیبای حاشیه ساز

  گروه خودروسازی سایپا به انتشار ویدئوی نشت آب به داخل اتاق خودرو تیبا که در فضای مجازی منتشر شده واکنش نشان داد و اطلاعیه ای صادر کرد.

 • قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی چند دلار است؟

  قیمت قارچ ایرانی در بازار جهانی چند دلار است؟

  رییس هیات مدیره انجمن پرورش دهندگان قارچ خوراکی ایران گفت: دلالان با حضور در مزارع تولید قارچ اقدام به خرید این محصول با قیمت پایین از تولیدکنندگان می‌کنند به این ترتیب قیمت عرضه آن در بازار صادراتی کمتر از قیمت جهانی می‌شود.

 • فولاد هرمزگان چه رتبه ای در بورس دارد؟

  فولاد هرمزگان چه رتبه ای در بورس دارد؟

  مدیر فروش و بازاریابی فولاد هرمزگان رتبه این شرکت در بورس تهران را تشریح کرد.

 • باداب سورت، دومین چشمهٔ آب شور جهان

  باداب سورت، دومین چشمهٔ آب شور جهان

  باداب سورت چشمهٔ پلکانی تراورتنی بی‌نظیر در ایران و دومین چشمه‌ی آب شور جهان؛ چشمه‌ای که جوشش بی‌امان آن در طول صدها سال، پلکانی با رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد از جنس تراورتن ساخته است که واقع در روستای ارست بخش چهاردانگه‌ شهرستان ساری می‌باشد.

 • کوه های رنگی آلاداغلار

  کوه های رنگی آلاداغلار

  “آلاداغ لار” یا کوههای رنگی یکی از شگفتی آفرینش که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز و در مسیر شهرستان اهر- تبریز و خواجه و اتوبان میانه – زنجان قرار دارد.

 • راهنمای تجارت با کشور آذربایجان

  راهنمای تجارت با کشور آذربایجان

  جمهوری آذربایجان بزرگترین کشور قفقاز و در گذرگاه اروپا و آسیای شمال غربی و در کنار دریای خزر است. پایتخت آن باکو می باشد. این سرزمین تا حدود دویست سال پیش جزو خاک ایران بود ولی در جنگ ایران و روسیه، طی قراردادهای گلستان و ترکمنچای به روسیه ملحق شد. آذربایجان دارای میراث فرهنگی باستانی و تاریخیست. آذربایجان در ۱۹۹۱ استقلال خود را بازیافت.

 • راهنمای تجارت با کشور کره جنوبی

  راهنمای تجارت با کشور کره جنوبی

  پایتخت کره جنوبی، شهر سئول است که بالغ بر ۱۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور شامل می شود. زبان کره‌ای (هانگول)، زبان رسمی در کره می باشد. از نظر دین و مذهب باید گفت در حدود ۴۳ درصد از مردم کره جنوبی فاقد اعتقادات دینی و مذهبی هستند. از ۵۷ درصد دیگر، ۳۱ درصد مسیحی، ۲۴ درصد بودایی، ۲درصد پیروان کنفسیوس و ۱درصد دارای سایر مذاهب می‌باشند.۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از مردم این کشور (عمدتاً مهاجر) مسلمان هستند.

 • راهنمای تجارت با کشور آفریقای جنوبی

  راهنمای تجارت با کشور آفریقای جنوبی

  آفریقای جنوبی جزو اقتصادهای بزرگ و یك بازار نوظهور با درآمد متوسط است كه بر عرضه فراوان منابع طبیعی متكی می باشد. دارای بخش های اقتصادی، مالی پیشرفته (انرژی، ارتباطات، حمل و نقل، امور مالی و حقوقی و بازار بورس) و زیر بنای لجستیكی مدرن برای توزیع موثر كالا، می باشد.اقتصاد آفریقای جنوبی دارای دوگانگی ویژه ای است. از یك بعد اقتصادی تولیدی و صنعتی در سطح كشورهای پیشرفته و از بعد دیگر با زیر ساختهای اساسی دارای بسیاری از شاخص های مربوط به كشورهای در حال توسعه می باشد. توزیع ناهماهنگ ثروت و در آمد و ن

 • راهنمای تجارت با کشور تاجیکستان

  راهنمای تجارت با کشور تاجیکستان

  کشور تاجیکستان در سال ۱۳۷۰ هجری خورشیدی (۱۹۹۱) با فروپاشی شوروی، استقلال یافت. پایتخت تاجیكستان، شهر دوشنبه است كه در سال ۱۹۲۴میلادی به عنوان پایتخت جمهوری خودمختار شوروی سوسیالیستی تاجیكستان (در تابعیت جمهوری شوروی سوسیالیستی ازبكستان) انتخاب شده بود. این شهر تا سال ۱۹۲۹میلادی دوشنبه نام داشت و پس از آن به استالین‌آباد و پایتخت جمهوری شوروی تاجیكستان تغییر نام داد. پس از مرگ استالین (۱۹۵۳) و در زمان خروشچف در سال ۱۹۶۱میلادی بار دیگر نام این شهر به دوشنبه تغییر یافت.

 • راهنمای تجارت با کشور افغانستان

  راهنمای تجارت با کشور افغانستان

  افغانستان با نام رسمی جمهوری اسلامی افغانستان کشوری محصور در خشکی در آسیای مرکزی است. این کشور حدفاصل آسیای میانه، آسیای غربی و خاورمیانه و پایتخت آن کابل است. همسایگان افغانستان، پاکستان در جنوب و شرق، ایران در غرب، تاجیکستان و ازبکستان و ترکمنستان در شمال و چین در شمال شرقی هستند.

 • راهنمای تجارت با کشور برزیل

  راهنمای تجارت با کشور برزیل

  جمهوری فدراتیو برزیل بزرگ‌ترین و پرجمعیّت‌ترین کشور آمریکای جنوبی است. پایتخت آن برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل که منطقه وسیعی را بین مرکز آمریکای جنوبی و اقیانوس اطلس در بر می‌گیرد، شرقی‌ترین کشور قاره آمریکاست و با کشورهای اروگوئه، آرژانتین، پاراگوئه، بولیوی، پرو، کلمبیا، ونزوئلا، گویان، سورینام و گویان فرانسه هم‌مرز است. در حقیقت، برزیل به جز اکوادور و شیلی با تمامی دیگر کشورهای آمریکای جنوبی مرز مشترک دارد.

 • راهنمای تجارت با کشور بلژیک

  راهنمای تجارت با کشور بلژیک

  پادشاهی بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا است. پایتخت آن بروکسل است. بلژیک در شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب شرقی با لوکزامبورگ، در جنوب با فرانسه و از شمال غربی با دریای شمال مجاور است. در ۶۰% از مناطق بلژیک، زبان هلندی (گویش فلاندری) صحبت می‌شود و فرانسوی در ۴۰% مناطق جنوبی مثل والونی صحبت می‌شود و در منطقه پایتخت (بروکسل) هر دو زبان در نهادهای دولتی رایج است. کمتر از ۱% مردم بلژیک آلمانی‌زبان هستند و در شرق کشور زندگی می‌کنند.

 • راهنمای تجارت با کشور قطر

  راهنمای تجارت با کشور قطر

  قطر کشوری در جنوب غربی قاره آسیا در منطقه خاورمیانه و در شرق شبه‌جزیره عربستان، و در بخش جنوبی خلیج فارس واقع شده‌است. پایتخت آن، دوحه است. قطر مرز مشترک زمینی با عربستان سعودی، و مرز آبی با کشورهای ایران، کویت، عراق، عربستان، بحرین و امارات متحده عربی دارد.

 • راهنمای تجارت با کشور اسپانیا

  راهنمای تجارت با کشور اسپانیا

  اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم‌مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.

 • راهنمای تجارت با کشور اتریش

  راهنمای تجارت با کشور اتریش

  اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است و پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس و لیختنشتاین هم‌مرز می باشد.

 • راهنمای تجارت با کشور کانادا

  راهنمای تجارت با کشور کانادا

  کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان (فدرال) و یازده مرکز اداری و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است. مرز مشترک کانادا با ایالات متحده، بلندترین مرز زمینی در جهان است. بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

 • راهنمای تجارت با کشور فنلاند

  راهنمای تجارت با کشور فنلاند

  جمهوری فنلاند کشوری است در منطقه اسکاندیناوی در شمال اروپا. این کشور ۵٫۴ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن هلسینکی است. حدود یک میلیون نفر از جمعیت کشور در منطقه کلان‌شهری هلسینکی زندگی می‌کنند. واحد پول این کشور یورو است. فنلاند هرساله یکی از کشورهایی است که در صدر جدول کیفیت بالای زندگی در جهان قرار می‌گیرد.

 • راهنمای تجارت با کشور قبرس

  راهنمای تجارت با کشور قبرس

  جمهوری قبرس کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. از سال ۱۹۷۴ میلادی قبرس به دو قسمت تقسیم شد و شهروندان یونانی و ترک آن از یکدیگر جدا شدند. اکنون این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان یونانی و زبان ترکی رسمی هستند. یونانی‌ها ارتودوکس و ترک‌های قبرس مسلمان هستند.

 • راهنمای تجارت با کشور ژاپن

  راهنمای تجارت با کشور ژاپن

  ژاپن مجمع الجزایری است در اقیانوس آرام که در غرب ساحل شرقی قاره آسیا واقع شده است. ۹۸% مساحت کشور ژاپن را چهار جزیره به نامهای هوکایدو (Hokkaido)، هونشو (Honshu)، شیکوکو (Shikoku) و کیوشو (Kyushu) تشکیل می دهند و مساحت کل این کشور در حدود ۳۷۸۰۰۰ کیلومتر مربع است. ژاپن کاملاً در آب محصور شده است: اقیانوس آرام در شرق، دریای ژاپن در غرب، دریای شرق چین در جنوب، دریای اوخوتسوکو در شمال و دریای داخلی ستو، بین جزایر شیکوکو و هونشو.

 • پرداخت آنلاین عوارضی بزرگراه ها با مانیار

  پرداخت آنلاین عوارضی بزرگراه ها با مانیار

  در آخرین نسخه‌ی برنامه‌ی مانیار، خدماتی از قبیل پرداخت عوارض جاده‌ای و عوارض طرح ترافیک تهران افزوده شده است.

 • راهنمای تجارت با کشور چین

  راهنمای تجارت با کشور چین

  چین با نام رسمی جمهوری خلق چین، کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده است. این کشور که پرجمعیت‌ترین کشور دنیا با بیش از۱٬۳ میلیارد نفر سکنه ‌است، توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است.

 • راهنمای تجارت با کشور سوئد

  راهنمای تجارت با کشور سوئد

  پادشاهی سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه‌جزیره اسکاندیناوی. از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فنلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور شهر استکهلم است.

 • راهنمای تجارت با کشور استرالیا

  راهنمای تجارت با کشور استرالیا

  کشور مشترک‌المنافع استرالیا (Commonwealth of Australia)، کشوری است توسعه‌یافته در نیمکره جنوبی. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور دنیا است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. پایتخت استرالیا شهر کانبرا است، شهری که در آن مجلس کشور و خانه فرماندار کل قرار دارد. او به صورت تشریفاتی و به نمایندگی از ملکه الیزابت دوم، ریاست دولت را در استرالیا به‌عهده دارد. در عمل، نخست وزیر منتخب در کنار دولت و مجلس اداره کشور را در دست دار

 • راهنمای تجارت با کشور فرانسه

  راهنمای تجارت با کشور فرانسه

  جمهوری فرانسه یکی از کشورهای واقع شده در اروپای غربی می‌باشد که دارای منطقه‌ها و قلمروهای آنسوی دریاهای زیادی نیز هست. فرانسه یکی از سه کشوری است که دارای سواحلی در دریای مدیترانه و نیز اقیانوس اطلس می‌باشد (دو کشور دیگر عبارتند از اسپانیا و مراکش).

 • راهنمای تجارت با کشور قرقیزستان

  راهنمای تجارت با کشور قرقیزستان

  جمهوری قرقیزستان با ۱۹۸۵۰۰ کیلومتر مربع مساحت در قسمت شمال شرقی آسیای مرکزی واقع شده‌است. این کشور در شرق و جنوب شرقی با چین، در شمال با قزاقستان و در جنوب با تاجیکستان و از غرب با جمهوری ازبکستان همسایه و هم مرز است. پایتخت قزقیزستان شهر بیشكك می باشد.