ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جوابگوی بازار مسکن نیست | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جوابگوی بازار مسکن نیست

 • چهارشنبه 07 فروردین 1398 14:08
 • شناسه 37982
ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی جوابگوی بازار مسکن نیست

عقبایی گفت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۹۹ ایده مناسبی برای بهبود وضعیت بازار مسکن به ویژه برای اقشار کم درآمد نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، حسام عقبایی، نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور لازم داریم، گفت: ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان سال ۹۹ نمی‌تواند جوابگوی نیاز بازار مسکن در کشور باشد و این در حالی است که بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه سالانه ۲ میلیون ازدواج در کشور انجام می‌شود، گفت: بعید است که ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهر‌های جدید بتواند جوابگوی نیازبازار مسکن باشد.

عقبایی اظهار کرد: باید توازن نسبی بین عرضه و تقاضا و همچنین ظرفیت ساخت مسکن در شهر‌های مختلف ایجاد شود تا بازار مسکن به یک رونق نسبی دست یابد.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران تصریح کرد: باید طرح مسکن استیجاری هر چه سریع‌تر در دستور کار دولت قرار گیرد، زیرا با افزایش ۹۰ درصدی قیمت مسکن بعید است که قدرت خرید متقاضیان بتواند جوابگوی این بازار باشد.

عقبایی با اشاره به اینکه سال آینده قیمت مسکن افزایشی نخواهد داشت، گفت: قدرت خرید مسکن در بین متقاضیان مسکن بسیار کاهش یافته و از سوی دیگر تسهیلات پایین مسکن باعث شده که متقاضیان تمایلی به خرید مسکن نداشته باشند.

نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران گفت: آمار‌ها نشان می‌دهد که طی یک سال اخیر معاملات مسکن کاهش چشمگیری یافته و در صورتی که این روند ادامه داشته باشد بازار مسکن وارد دوران رکود – تورم بیشتری خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها