تامین سیمان رایگان برای بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق سیل زده | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تامین سیمان رایگان برای بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق سیل زده

 • یکشنبه 18 فروردین 1398 11:30
 • شناسه 38048
تامین سیمان رایگان برای بازسازی واحد‌های مسکونی مناطق سیل زده

رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی واحد‌های مسکونی در تمام استان‌های سیل‌زده به صورت رایگان خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمدسعیدی کیا به تشریح کمک‌های بنیاد مستضعفان در استان‌های آسیب دیده از سیل اخیر پرداخت و گفت: باتوجه به بارندگی‌های شدید و بروز سیلاب در تعدادی از استان‌های کشور و بازدید‌های میدانی صورت گرفته تصمیم گرفته شد با هماهنگی بنیاد مسکن سیمان مورد نیاز برای بازسازی تمامی واحد‌های مسکونی آسیب دیده ازسیل از طرف بنیاد مستضعفان به صورت رایگان تامین شود و علاوه بر آن بخشی از اقلام مورد نیاز سیل زدگان هم تهیه، تامین و به مناطق مذکور ارسال شود.
دبیر کمیته کمک‌های بنیاد مستضعفان در سوانح طبیعی در همین زمینه اعلام کرد: تا کنون اقلامی، چون پنیر، کنسرو، نان و آب معدنی در قالب ۱۵ هزار بسته غذایی از طریق نیرو‌های امدادرسان در استان‌های گلستان و مازندران توزیع شده است و همچنین مبلغ یک میلیارد ریال نیز جهت پرداخت هزینه‌های فوق العاده به استانداری گلستان تخصیص یافت. 
علی امیدی از تخصیص ۱۰۰ هزار تن سیمان برای بازسازی خانه‌های روستایی و شهر‌های کوچک دو استان گلستان و مازندران به ارزش ۱۶۰ میلیارد ریال خبر داد و خاطر نشان کرد: مجموع کمک‌های اهدایی این بنیاد بر اساس نیاز‌های اعلام شده از طرف مدیریت ستاد بحران استان‌های گلستان، لرستان، خوزستان و ایلام تاکنون بیش از ۲۵۴ هزار و ۶۰۰ بطری آب معدنی، ۱۹ هزار و ۱۳۰ تخته پتو، ۱۶۲ هزارو ۷۲۲ قوطی کنسرو، ۱۱ هزار و ۵۰۰ جفت چکمه، بیش از ۳ هزار بسته خرما، بیش از ۳ هزار قالب صابون، ۵۰۰۰ دست بادگیر، ۱۱۴۰ جلیقه نجات ویژه شناورها، ۳ تن فرآورد‌های گوشتی، ۱۲ هزار کیلو پنیر، بیش از ۲۰ هزار و ۶۰۰ قرص نان، ۳۰ هزار گونی سنگری و ۲۵ هزار عدد شمع، ۵۰۰ کیلو برنج و ۱۰۰۰ کیلو گوشت مرغ برای توزیع در استان‌های مذکور ارسال شده است.
وی افزود: تعداد ۳ هزار گلیم فرش ۶ متری، دو هزار عدد بیل، ۱۲۰۰ عدد حوله، بیش از هزار بسته دستمال کاغذی، ۳۰۰۰ عدد چراغ قوه ضد آب، ۶۰۰۰ باطری، هزار بسته کمک‌های اولیه شامل: چسب زخم، گاز استریل و بتادین و دارو، ۹۰۰ دست قاشق و تعدادی دیگر از اقلام مورد نیاز این مناطق از سوی بنیاد مستضعفان تامین و در اختیار هموطنان سیل زده قرار گرفته است. 
دبیر کمیته کمک‌های بنیاد مستضعفان در سوانح طبیعی تاکید کرد: به همه مسئولان و مدیران بنیاد در استان‌های درگیر در سیل ابلاغ شده است که با ارتباط مستمر با مدیران محلی با حداکثر توان و امکانات، همکاری همه جانبه خود را برای تامین نیاز‌های ضروری و فوری این مناطق به عمل آورند. 
امیدی یادآور شد: بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی در کنار مردم و سایر سازمان‌ها با تمام توان و امکانات خود همراه و یاری رسان هموطنان عزیز آسیب دیده خواهد بود و کمک‌های خود را بر اساس نیاز‌های منطقه‌ای به صورت مستمر ارسال و علاوه بر آن پس از آغاز بازسازی نیز خدمات خود را با تامین سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق مسکونی آسیب دیده ادامه خواهد داد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها