اجازه ساخت در مناطق آسیب دیده سیل را نمی‌دهیم | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اجازه ساخت در مناطق آسیب دیده سیل را نمی‌دهیم

 • پنجشنبه 22 فروردین 1398 12:23
 • شناسه 38132
اجازه ساخت در مناطق آسیب دیده سیل را نمی‌دهیم

وزیر راه و شهرسازی: در بازسازی خانه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی تخریب شده از سیل، حتما مفروضات و آورده‌های سیل اخیر در محاسبات جدید استفاده می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، محمد اسلامی در حاشیه نشست هیئت دولت در گفتگو با خبرنگاران افزود: در بازسازی خانه‌ها و زیرساخت‌های ارتباطی تخریب شده از سیل، حتما مفروضات و آورده‌های سیل اخیر در محاسبات جدید استفاده می‌شود و به هیچ وجه اجازه ساخت و ساز در نقاط آسیب دیده اخیر را نخواهیم داد.

وزیر راه و شهرسازی گفت:در سیل اخیر، منازل، مزارع و کسب و کار‌ها در نقاطی که در حریم رودخانه‌ها بودند تخریب شدند و دولت و شخص رئیس جمهور هم تاکید کرد که در بازسازی، این مستحدثات باید حتما جابجا شده و در نقاط امنی بازسازی شوند.
وی افزود: با مشارکت قوه قضاییه این مستحدثات اجازه بازسازی در نقاط قبلی را ندارند و در مناطق روستایی بنیاد مسکن و در نقاط شهری شورایعالی شهرسازی مکلف به تعیین نقاط امن شده اند و به همین دلیل، مدیران کل راه و شهرسازی استان‌ها مکلف شده اند با مشارکت استانداران، طرح‌های جامع خود را برای تصویب حریم جدید و امن نقاط شهری به شورایعالی شهرسازی ارائه کنند.

اسلامی افزود: شورای عالی شهرسازی در نخستین جلسه خود مطالعات هیدرولوژیکی شهر‌های در معرض سیل را بار دیگر مرور خواهد کرد و آنچه در گذشته مفروضات طراحی‌ها بوده با نگاه و آورده‌های جدید برای شهر‌ها بازطراحی خواهد شد.
وی از تخصیص تنخواه گردان دولت به استان‌ها برای هزینه‌های بازسازی و کمک رسانی و استقرار موقت خبر داد و گفت: در سیل اخیر دیده شد که در برخی مسیر‌ها آب‌ها از خط الراس جریان می‌گرفتند که ناشی از باز شدن چشمه‌های جدید و رانش زمین و خاک بود و باید از این اطلاعات در ساخت و ساز‌های جدید حتما استفاده شود.
وزیر راه و شهرسازی محور پل دختر به خرم آباد را یکی از نقاطی دانست که با توجه به سیل اخیر، چند کیلومتر از مسیر آن از بین رفته افزود: امکان باز سازی راه به هیچ وجه وجود ندارد و باید راه جدیدی برای این مسیر طراحی و ساخته شود و هم اکنون مشاوران مشغول مطالعات میدانی برای ساخت راه جدید هستند.
وی افزود: هم اکنون ۴۰۰ دستگاه ماشین آلات راهسازی در استان لرستان مشغول کار هستند تا بتوانیم در وهله اول راه‌های موقت و امن ایجاد کرده و بعد به پایدار سازی راه‌ها بپردازیم.
اسلامی حجم خسارت وارده از سیل اخیر به زیرساخت‌ها را ۳ هزار میلیارد تومان در بیش از ۶ هزار نقطه در طول ۱۲ هزار کیلومتر راه روستایی و اصلی دانست و گفت: این خسارت در سطح ۲۴ استان کشور حادث شده است و امیدواریم هرچه زودتر با تامین مالی بر اساس مصوبه دولت، بازسازی راه‌ها به اجرا درآید.
وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت ادامه همکاری وزارت راه با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و قرارگاه خاتم بعد از درج نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی دولت آمریکا، این اقدام آمریکا را غیرقانونی و ناشی از انتقام گیری از شکست‌هایی که در منطقه خورده است دانست و تاکید کرد: آمریکا دنبال این بود که منطقه را با گروه‌های تروریستی دچار تفرقه و ناامنی کند که سپاه پاسداران این نقشه را نقش برآب کرد و وزارت راه و شهرسازی هم که طرح‌های زیادی را با قرارگاه خاتم الانبیا در دست اجرا داشت با قوت به همکاری خود ادامه می‌دهد و همچنان از ظرفیت‌های این قرارگاه که این روز‌ها در حال امداد رسانی به مناطق آسیب دیده از سیل است، در ساخت پروژه‌ها و بازسازی ادامه خواهیم داد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • آنونس وقت کار

  وقت کار

  آنونس وقت کار (76)

  توضیحاتی درباره برنامه آینده وقت کار در دوشنبه 10 تیر 98

 • ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار

  تراز

  ترازآسیب شناسی محصولات تراریخته کشاورزی در بازار (2)

  در سی و نهمین برنامه تراز در گفتگو با میهمانان به اهداف اصلی تحقیق و توسعه صنعت محصولات تراریخته در ایران و جهان پرداخته شد.امروزه مراکز مهم پژوهشی معتبر در دنیا با هدف رسیدن به اقلام با کیفیت برتر و بازدهی بالاتر و داشتن انتخاب های بیشتر به اصلاح نباتات در قالب آرایش جدید ژنی یا نوارکیبی یا تراریخته می پردازند.

 • دستگاه پانسمان زخم در خلا

  بارکد

  دستگاه پانسمان زخم در خلا (473)

  چگونه میتوان زخم بستر را به سرعت درمان کرد؟

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها