تسريع در سند دار کردن واحد‌های مسکونی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تسريع در سند دار کردن واحد‌های مسکونی

 • سه شنبه 27 فروردین 1398 10:29
 • شناسه 38206
تسريع در سند دار کردن واحد‌های مسکونی

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن از افزایش روند واگذاری­ سند به واحد‌های مسکونی در اراضی ملی خبر داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، علی نبیان گفت : تسریع سند دار کردن واحد‌های مسکونی در دستور کار­ امسال سازمان ملی زمین و مسکن است و­همه استان‌ها مکلف هستند تا این موضوع را بطور جد پیگیری کنند.
وی ادامه داد: نظارت و ارزیابی‌های دقیقی از­ ­عملکرد استان‌ها صورت می‌گیرد­ وامیدوارم تا پایان سال شاهد سرعت بخشی در این اقدام باشیم.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره واحد‌های متقاضی سند رسمی گفت: در گذشته عده‌ای زمین های­­ متعلق به اراضی ملی را به افرادی فروختند و اکنون این افراد برای ساخت و ساز با مشکل نداشتن سند روبرو هستند که برای حل این مشکل با استان‌های کل کشور جلساتی برگزارشد و مصوباتی در این جلسه­ برای اینکه حق مردم و دولت تضعیف نشود داشتیم، بر همین اساس سند دار کردن اراضی با جدیت اجرا می‌شود.

*رفع تصرف در اراضی ملی

نبیان درباره رفع تصرف در اراضی ملی در ایام نوروز گفت: یگان حفاظت سازمان زمین و مسکن از ۲۷ اسفند گشت‌هایی را در اراضی ملی داشتند که در این ایام­ ۲۱۳ مورد تعرض به اراضی ملی­ صورت گرفت ­و از این تعداد ۲۱۱ مورد به مساحت ۲۵۱ هزار متر مربع­ توسط یگان حفاظت رفع تصرف شد.
وی بیان کرد: رفع تصرفات بیشتر در جنوب سیستان و بلوچستان بود.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تصریح کرد: با توجه به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی برساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، این سازمان، ­ زمین برای ساخت این واحد‌ها را شناسایی کرده است.
وی ادامه داد:­ سازمان زمین و مسکن­ بخش‌هایی را که­ بنیاد مسکن­ برای ساخت نیازمند زمین است، ­شناسایی و در اختیار این بنیاد قرار می‌دهد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه دراکثر­ شهرستان‌های کشور زمین شناسایی شده است­ گفت: در تهران نیز زمین‌هایی در شهرستان ورامین و شهر ری شناسایی­ ­و در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد تا هر چه سریعتر ساخت و ساز سرعت گیرد.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها