٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه می‌شوند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه می‌شوند

  • دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 12:05
  • شناسه 38291
٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه می‌شوند

رئیس کل بیمه مرکزی از ارسال دستورالعملی به دولت خبر داد که براساس آن، ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه خواهند شد و سهم پرداختی هر خانوار ٦٠ هزار تومان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از مهر،  غلامرضا سلیمانی دقایقی قبل در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بانک بورس و بیمه با بیان اینکه یک نظام کارآمد تأمین مالی بستگیبه فعالیت بخش‌های سه گانه بانک، بورس و بیمه است، گفت: عملکرد این سه بخش باید در اقتصاد به صورت متوازن رشد کرده بود؛ ضمن اینکه بیمه می‌تواند دو نقش مهم در تأمین مالی داشته باشد یعنی بیمه از سرمایه خرد مردم بهره گیرد چراکه پرتفوی بیمه اکنون ٦٠ هزار میلیارد تومان است که قابل ارتقا به ١٨٠ هزار میلیارد تومان برسد.

وی افزود: ١٨ درصد از منابع بیمه در سرمایه گذاری بورس وارد شده است که عدد کمی است چراکه در بیمه‌های زندگی در کشورهای پیشرفته این سهم به ٥٠ درصد می‌رسد.

سلیمانی گفت: سهم بیمه زندگی در سال ٩٧ به ١٥ درصدرسیده که باید افزایش یابد، ضمن اینکه اوراق بهادار بیمه‌ای نیز جای کار بسیار دارد چراکه ٣٠ میلیارد دلار، سهم اوراق بیمه‌ای در دنیا بوده است و ایران که کشور حادثه خیزی است باید در این بخش سریع‌تر وارد عمل شده و این اوراق را در بخش حوادث طبیعی زودتر منتشر کنیم.

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه با تلاش فراوان صنعت بیمه، بیمه‌های با ریسک بالا از سوی شرکتهای بیمه‌ای داخلی تحت پوشش قرار گرفته است و اگر اوراق بیمه منتشر شود، بازار سرمایه جایگزین بیمه‌های اتکایی خارجی خواهد شد که بعد از تحریم ایران را ترک کرده اند.

وی ادامه داد: این موضوع البته ریسک بالایی را به عهده شرکتهای بیمه قرار داده ولی منجر به رشد آنها خواهد شد. این در حالی است که اوراق بدهی از طریق بازار سرمایه باید برای برخی شرکتهای بیمه منتشر کنیم.

سلیمانی از ارسال دستورالعمل صندوق خسارت حوادث طبیعی به هیأت دولت خبر داد و گفت: قرار است برای ٣٠ میلیون واحد مسکونی تا سقف ٣٠ میلیون تومان بیمه نامه صادر شود که حق بیمه هر واحد ١٢٠ هزار تومان استه از این رقم ٦٠ هزار تومان در قالب ماهانه ٥ هزار تومان از سوی خانوارها در قالب یکسال پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: این رقم ناچیز است ولی تحولی بزرگ درراستای بیمه حوادث طبیعی برای واحدهای مسکونی ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها