تفاهم نامه بازآفرینی محله سیروس تهران امضا شد | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تفاهم نامه بازآفرینی محله سیروس تهران امضا شد

 • شنبه 28 اردیبهشت 1398 16:49
 • شناسه 38523
تفاهم نامه بازآفرینی محله سیروس تهران امضا شد

مراسم مبادله تفاهم نامه مشترک باز آفرینی شهری محله های هدف شهر تهران - از جمله محله سیروس - بین وزارت راه و شهرسازی و شهرداری تهران در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، «سید محمد پژمان» معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهر تهران در آغاز این مراسم گفت: نوسازی بافت های فرسوده به جای ساخت تک واحدی هدف اصلی همکاری نزدیک وزارت راه با شهرداری تهران در دور جدید است.
وی گفت: بر اساس آسیب شناسی که نسبت به پروژه بافت های فرسوده انجام شد به این نتیجه رسیدیم که سرعت کار در اجرای طرح های نوسازی پایین بوده و نوسازی با سرعت انجام نشده است.
معاون وزیر راه اضافه کرد: ارایه تسهیلات و طرح های تشویقی اجرا شده تاکنون منجر به نوسازی بافت نشده است و اکنون تنها شاهد ساخت تک بناها در داخل بافت هستیم و آثار نوسازی در کل بافت دیده نمی شود.
پژمان ادامه داد: پیش تر امر نوسازی با تملک واحدهای مسکونی مردم انجام می شد که در این طرح هم شاهد موفقیت چشمگیری نبودیم و نمونه آن نوسازی محله سیروس تهران است.
وی با بیان اینکه تعداد زیادی از واحدهای مسکونی در این محله به تملک شهرداری رسید گفت: با این حال امروز در ارزیابی کلی از این محله شاهد نوسازی تک بناها به جای کل بافت هستیم.
پژمان ادامه داد: با رویکرد نوسازی در بافت های فرسوده به خصوص محله سیروس تهران طی تفاهمنامه ای که امروز به امضای وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران رسید این دو نهاد از امروز با هماهنگی بیشتر، کاری مشترک را برای نوسازی بافت های فرسوده انجام می دهند. بر این اساس با توسعه گر این محله برای نوسازی ٤.٥ هکتار قرارداد امضا کردیم.
وی الگوی جدید برای نوسازی محله سیرویس تهران را با همکار ی شهرداری ممکن دانست و گفت: علاوه بر در اختیار قراردادن اراضی متعلق به دولت در این منطقه، ٥٢ واحد از ساخت و سازهای قبلی نیز که در نزدیکی پروژه سیروس قرار دارد به عنوان معاوضه با واحدهای فرسوده یا اسکان موقت تخصیص داده خواهد شد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

 • بارکد مردمی مشکلات تولید

  بارکد

  بارکد مردمی مشکلات تولید (56)

  اقتصاد کشور طی چند سال گذشته با فراز و نشیب هایی مواجه شد که بی تأثیر بر بخش تولید نبوده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها