چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است

 • سه شنبه 21 خرداد 1398 17:57
 • شناسه 38655
چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است

چهارصد هزار  واحد مسکونی در طرح ملی مسکن ساخته می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه زنده تراز از شبکه ایران کالا  برای کاهش مشکلات و کنترل قیمت  مسکن گفت: قیمت مسکن می تواند بر مبنای متراژ ، و موقعیت جغرافیایی و منطقه ای مسکن لحاظ شود .

بدری در ادامه  دلایل رشد فزاینده قیمت  مسکن را   متولی نداشتن در این بازار دانست و ادامه داد : تغییرات و نوسانات شدید قیمت مصالح از قبیل ، سیمان ، شیر آلات، و آهن رابطه ی مستقیم  با افزایش قیمت مسکن دارد . 

بدری همچنین از ارایه  طرح ملی مسکن خبرداد و گفت  :  یکی از اقداماتی که  دولت به پیشنهاد مجلس  برای جلوگیری از رکود مسکن  ارائه داده   ،  طرح ملی مسکن است که در آن قرار است در  کشور  چهارصد هزار  واحد مسکونی ساخته شود .

بدری در پاسخ  به سوال پیامکی  یکی از  بینندگان در رابطه با مزایا و معایب طرح مسکن مهر هم  گفت: مسکن مهر در کنار مشکلات و ایراداتی که دارد ، در حوزه  تنظیم بازار مسکن  در وزنه  عرضه و تقاضا نقش بسیار حیاتی دارد . 

در این برنامه همچنین   مهدی غلامی کارشناس ارشد حوزه مسکن در رابطه با مسکن مهر  گفت : با وجود مشکلاتی  که در طرح مسکن مهر همچنان وجود دارد اما یکی از مزایای این طرح ، حرکت چرخ های اقتصاد کشور در حوزه های مرتبط به ساخت و ساز و به طبع آن رسیدن به اشتغالزایی است  .

 غلامی در ادامه همچنین در مورد تاثیر مسکن مهر بر روند اشتغالزایی  هم گفت : : با محاسبات و تحقیقات انجام شده به ازای هر 100 متر مربع مسکن مهر ،  یک نفر به صورت مستقیم و یک نفر هم به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند . 

بدری در پایان این برنامه  راه درمان رکود بازار مسکن را ایجاد و برنامه ریزی یک طرح بلند مدت در بازارمسکن دانست و افزود  : برای برطرف کردن مشکلات باید یک طرح تفصیلی و جامع در حوزه تولید و عرضه مسکن داشته باشیم تا بتوانیم همه جوانب این بازار  پیچیده   را که یکی از نیاز های اولیه مردم است تا حدی سامان دهیم . 

 

 

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها