چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است

  • سه شنبه 21 خرداد 1398 17:57
  • شناسه 38655
چهارصد هزار  واحد مسکونی در راه است

چهارصد هزار  واحد مسکونی در طرح ملی مسکن ساخته می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، صدیف بدری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با حضور در برنامه زنده تراز از شبکه ایران کالا  برای کاهش مشکلات و کنترل قیمت  مسکن گفت: قیمت مسکن می تواند بر مبنای متراژ ، و موقعیت جغرافیایی و منطقه ای مسکن لحاظ شود .

بدری در ادامه  دلایل رشد فزاینده قیمت  مسکن را   متولی نداشتن در این بازار دانست و ادامه داد : تغییرات و نوسانات شدید قیمت مصالح از قبیل ، سیمان ، شیر آلات، و آهن رابطه ی مستقیم  با افزایش قیمت مسکن دارد . 

بدری همچنین از ارایه  طرح ملی مسکن خبرداد و گفت  :  یکی از اقداماتی که  دولت به پیشنهاد مجلس  برای جلوگیری از رکود مسکن  ارائه داده   ،  طرح ملی مسکن است که در آن قرار است در  کشور  چهارصد هزار  واحد مسکونی ساخته شود .

بدری در پاسخ  به سوال پیامکی  یکی از  بینندگان در رابطه با مزایا و معایب طرح مسکن مهر هم  گفت: مسکن مهر در کنار مشکلات و ایراداتی که دارد ، در حوزه  تنظیم بازار مسکن  در وزنه  عرضه و تقاضا نقش بسیار حیاتی دارد . 

در این برنامه همچنین   مهدی غلامی کارشناس ارشد حوزه مسکن در رابطه با مسکن مهر  گفت : با وجود مشکلاتی  که در طرح مسکن مهر همچنان وجود دارد اما یکی از مزایای این طرح ، حرکت چرخ های اقتصاد کشور در حوزه های مرتبط به ساخت و ساز و به طبع آن رسیدن به اشتغالزایی است  .

 غلامی در ادامه همچنین در مورد تاثیر مسکن مهر بر روند اشتغالزایی  هم گفت : : با محاسبات و تحقیقات انجام شده به ازای هر 100 متر مربع مسکن مهر ،  یک نفر به صورت مستقیم و یک نفر هم به صورت غیر مستقیم مشغول به کار شده اند . 

بدری در پایان این برنامه  راه درمان رکود بازار مسکن را ایجاد و برنامه ریزی یک طرح بلند مدت در بازارمسکن دانست و افزود  : برای برطرف کردن مشکلات باید یک طرح تفصیلی و جامع در حوزه تولید و عرضه مسکن داشته باشیم تا بتوانیم همه جوانب این بازار  پیچیده   را که یکی از نیاز های اولیه مردم است تا حدی سامان دهیم . 

 

 

 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها