چرا مجلس به گرانی مسکن ورود نمی کند؟ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

چرا مجلس به گرانی مسکن ورود نمی کند؟

 • چهارشنبه 22 خرداد 1398 15:11
 • شناسه 38667
چرا مجلس به گرانی مسکن ورود نمی کند؟

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان این که نقش ورود دولت ازجمله بانک ها، وزارت نیرو وسازمان های دیگر بسیار تعیین کننده است ، افزود: متاسفانه در بحث سیاستگذاری کلان ضعف هایی وجود دارد و عظم جدی ازسوی دولت وجود ندارد.

  صدیف بدری با حضور در گفتگوی زنده برنامه تراز از شبکه ایران کالا  گفت : موضوع مسکن در کنار رفع احتیاجات مردم حق قانونی و واجتماعی هرشهروندی است که در قانون اساسی هم آمده است ودر اشتغال پایدار کشور و همچنین توسعه صنایع وابسته به مسکن نقش اساسی و محوری دارد لذا دو قانون محکم ومناسبی در سال 86 و 87 تصویب شده که در آن دولت مکلف شده است قانون های ویژه ای برای بازار مسکن داشته باشد. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس افزود  : در 5 سال اخیر حدود 5 میلیون واحد به بازار اضافه شد ولی تنها یک میلیون نفر از  خانواده ها صاحب مسکن اضافه شده اند

وی در پاسخ به این سوال که چرا سرمایه گذاری ها حوزه مسکن در شمال تهران انجام گرفته است گفت:  این مسائل به سیاست های بیمار اقتصادی ومشکلات آن برمی گردد که مردم به امید این که ارزش سرمایه گذاریشان حفظ شود وسود بیشتری را منتفع شوند به سمت بازار مسکن می آیند.

نماینده اردبیل نمین نیر و سرعین در ادامه گفت: ماباید سالی حداقل یک میلیون واحد مسکونی تولید کنیم تابتوانیم بازار عرضه وتقاضا را تنظیم کنیم 

وی ادامه داد چون در بخش روستایی بنیاد مسکن ورود جدی داشته با تولید سالانه 200 هزار واحد مسکونی با تسهیلات کم بهره ،چالش جدی نداریم ولی عمده دغدغه ما مسکن های شهری مخصوصا در کلانشهر ها و مراکز استان ها است 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور

  تراز

  بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور (3)

  چهلمین برنامه تراز با موضوع « بررسی آخرین وضعیت واردات،تولید و توزیع داروهای انسانی در کشور» با حضور دکتر امیرحسین معینی زندی، نایب رییس اتحادیه واردکنندگان دارو و دکتر سید حسام الدین شریف نیا ،عضو هیئت رئیسه انجمن داروسازان ایران ؛به بحث و بررسی پیرامون پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی تولید انواع داروهای انسانی در کشور و حجم تولید،واردات و صادرات دارو در سال 97 و 98 و همچنین اخبار مبنی بر رانت های ایجاد شده در واردات مواد اولیه پایه دارویی پرداخته شد.

 • «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر»

  تراز

  «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» (2)

  سی و هشتمین برنامه تراز با موضوع «روﻧﻖ ﺗﻮﻟﯿﺪ در ﮔﺮو اﺻﻼح ﻧﻈﺎم ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ ﮐﺸﻮر» با حضور آقایان ﻣﺤﻤﺪرﺿﺎ ﺟﻌﻔﺮﯾﺎن (ﻣﺸﺎور اﻣﻮر ﻣﺎﻟﯿﺎﺗﯽ اﺗﺎق اﺻﻨﺎف اﯾﺮان) و دﮐﺘﺮﻋﻠﯽ اﻣﯿﺮاﻟﻬﯿﺎری (ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻦ وﺻﺎدرﮐﻨﻨﺪه ﻧﻤﻮﻧﻪ وﺗﻮﻟﯿﺪ ﮐﻨﻨﺪه ﺗﺠﻬﯿﺰات داﻧﺶ ﺑﻨﯿﺎن ارﺗﻮﭘﺪی) به یکی از اصلی ترین مطالبات تولید کنندگان و کار آفرینان یعنی اصلاح نظام ناکارآمد مالیاتی کشور اختصاص داشت.

 • بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی

  تراز

  بررسی راهکارهای اقتصادی کاهش آثار تحریم بر تولید کالای ایرانی (1)

  در این برنامه با حضور دکتر وحید شقاقی شهری عضو هیئت علمی دانشگاه خوارزمی و کارشناس اقتصادی و همچنین مهندس آرمان خالقی عضو هیئت مدیره و قائم مقام خانه صنعت،معدن و تجارت به بررسی این چالش مهم پرداخت که آیا تحریم های خارجی مسبب نابسامانی های اقتصادی در کشور است یا اثر تحریم های داخلی بواسطه سوئ مدیریت؟!

 • بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت کوره های صنعتی (54)

  کوره ابزاری برای گرمایش است. استفاده از اولین نوع کوره‌‌ها به حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می‌‌گردد. از کوره‌‌ها بیشتر برای ساخت ابزار و وسایل سرامیکی استفاده می‌شد.

 • بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین

  بارکد

  بارکد مردمی ساخت ماشین های سنگین (55)

  بازار خودروهای سنگین کشور هم مانند بسیاری از صنایع، به ‌دلیل افزایش قیمت، با کاهش شدید تقاضا روبه‌رو شده است.

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها