رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور: می توانیم طی دو سال، سه میلیون مسکن برای اقشار کم درآمد بسازیم+ ویدئو | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور: می توانیم طی دو سال، سه میلیون مسکن برای اقشار کم درآمد بسازیم+ ویدئو

  • پنجشنبه 03 بهمن 1398 11:26
  • شناسه 41002
رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور: می توانیم طی دو سال، سه میلیون مسکن برای اقشار کم درآمد بسازیم+ ویدئو

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور در گفتگو با برنامه تحریریه اقتصادی شبکه ایران کالا گفت: در صورت همراهی دولت می توانیم ظرف دو سال، سه میلیون واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد بسازیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مجتبی بیگدلی در ابتدای گفتگوی خود با شبکه ایران کالا به معرفی انجمن انبوه سازان کشور پرداخت و در ادامه گفت: صنعت مسکن، صنعت پیشران است و موتور محرکه سایر بخش های صنعتی است. صنعت ساختمان در ایران ظرفیت اشتغال زایی 70 درصدی دارد و در صورت توجه به ان صنعت تا حدود زیادی مشکل بیکاری در کشور را برطرف می کند.

رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور ادامه داد: مجموعه ای از صنایع کوچک، متوسط و بزرگ، به صنعت مسکن وابسته هستند. بر اساس بررسی های انجام شده حدود 1200 شغل وابسته به ساختمان سازی است و پویایی این بخش می تواند اشتغال زایی ویژه ای در کشور ایجاد کند.

وی در پاسخ به دلیل گرانی مسکن در ایران اظهار داشت: سالانه بین 600 هزار تا یک میلیون ازدواج در کشور رخ می دهد و تقاضا برای خرید یا اجاره مسکن افزایش می یابد اما با توجه به رکود صنعت ساختمان، عرضه مسکن بسار کم و ضعیف است و همین مسئله گرانی خرید و اجاره مسکن را در پی دارد.

دبیر کل جامعه اسلامی کارآفرینان کشور تاکید کرد: مسکن مهر پروژه ارزنده ای بود که توانست به اقشار کم درآمد کمک شایانی برای خانه دار شدن کند. این پروژه متاسفانه طی سالهای اخیر متوقف شد. ما آمادگی این را داریم که در صورت همراهی دولت سه ملیون واحد مسکونی را با استفاده از تسهیلات بانکی ساخته و طی دو سال در اختیار مردم بگذاریم.

بیگدلی خاطر نشان کرد: بانک های کشور به صنعت خودروسازی و فولاد وام های کلان می دهند اما به صنعت مسکن وام مطلوبی تعلق نمی گیرد. در صورتی که صنعت مسکن اساسی تر از سایر صنایع دیگر است و باید مورد توجه بانک ها و مسئولان اقتصادی کشور باشد.

مشروح مصاحبه رئیس انجمن انبوه‌سازان کشور با شبکه ایران کالا را در ویدئوی پیوست ببینید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «خبر تاپ»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها