ایمنی باید رکن اجباری پروژه های ساختمانی باشد/لزوم به کارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ایمنی باید رکن اجباری پروژه های ساختمانی باشد/لزوم به کارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه

  • شنبه 10 اسفند 1398 10:58
  • شناسه 41755
ایمنی باید رکن اجباری پروژه های ساختمانی باشد/لزوم به کارگیری مسئولین ایمنی در کارگاه

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت:انتظار می رود همان طور که شهرداری ترافیک را جزو پلان های اصلی در پروژه ها می داند ایمنی هم باید جزو امور اجباری در پروژه های ساختمانی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  مهندس بیژن خطیبی عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران با حضور در استدیوی شبکه ایران کالا و در گفت و گو با تحریریه اقتصادی به موضوع ایمنی و حفاظت ساختمان سازی پرداخت.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت:ایمنی در ساختمان عبارت است از ، رعایت دستورالعمل ها و ضوابطی که توسط کارگران ساختمانی انجام می شود تا از هر گونه خطر احتمالی جلوگیری شود .

خطیبی افزود:متولی بحث ایمنی در قانون وزارت کار است و قانون مبحث 12 هم مربوط به موضوعات ایمنی در ساختمان است که ایمنی را به همه مکلف کرده تا انجام شود.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه هنوز ایمنی به صورت کامل انجام نمی شود باید سازو کاری برای اجبار این موضوع در ساختار دولت صورت گیرد به عبارت دیگر انتظار می رود همان طور که شهرداری ترافیک را جزو پلان های اصلی در پروژه ها می داند ایمنی هم باید جزو امور اجباری در پروژه های ساختمانی باشد.

عضو هیأت مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران تاکید کرد: طبق نظر دیوان عدالت و به دلیل اهمیت موضوع باید مسئولین ایمنی در کارگاه ها انتخاب شود تا به نحوه اجرای موارد ایمنی نظارت ویژه و مستمر داشته باشند.

 

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های عضو هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان تهران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/ 

 

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها