بررسی مقررات جدید نقل و انتقال مسکن مهر پردیس | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

بررسی مقررات جدید نقل و انتقال مسکن مهر پردیس

  • یکشنبه 11 خرداد 1399 14:35
  • شناسه 43645
بررسی مقررات جدید نقل و انتقال مسکن مهر پردیس

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس و معاون هماهنگی امور استانداری تهران در گفت و گو با شبکه ایران کالا اعمال مقررات جدید برای دریافت هزینه ۲۰میلیونی نقل و انتقال مسکن مهر پردیس به منظور کاهش فعالیت دلالان و افراد سودجو را بررسی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا سید مهدی هدایت در گفتگوی تصویری با برنامه تلویزیونی تحریریه اقتصاد اظهار داشت: اخیراً هیئت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس دستورالعملی را به تصویب رسانده که بر اساس آن، ۲۵ درصد هزینه یارانه‌ای که دولت در خصوص آماده سازی واحدهای مسکن مهر انجام می‌دهد را در هنگام نقل و انتقال از متقاضیان دریافت می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه اینکه یارانه‌ای که دولت به آماده سازی مسکن مهر پردیس اختصاص داده، حول و حوش ۱۰۰ میلیون تومان برآورد شده است، درنتیجه از متقاضیان، در ابتدا ۲۰ میلیون تومان در هنگام نقل و انتقال واحدهای مسکن مهر پردیس دریافت و به حسابی نزد بانک مسکن واریز می‌شود؛ سپس به آنها اجازه نقل و انتقال ملک داده خواهد شد.

هدایت افزود: بر اساس این دستورالعمل، بابت جابه‌جایی واحدها میان زن و شوهر و پدر و مادر با فرزند، یارانه ۲۵ درصدی (۲۰ میلیون تومان) اخذ نشده و صرفاً از آنها یک میلیون تومان به عنوان هزینه نقل و انتقال مالکیت دریافت می‌شود.

 مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تاکید کرد: شرکت عمران شهر جدید در جهت جلوگیری از بورس بازی در مسکن مهر پردیس و نیز جلوگیری از دلالی و احتکار واحدهای مسکن، اقدام به تصویب دستورالعمل‌هایی با هدف جلوگیری از نقل و انتقال‌هایی که منجر به سکونت نمی‌شود، کرده است.

وی دریافت این رقم (۲۰ میلیون تومان) را عامل بازدارنده‌ای برای تعدد نقل و انتقالات مسکن مهر و جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در این شهر جدید عنوان و اظهار کرد: می‌خواهیم خریدار واقعی برای جابه‌جایی مسکن مهر پردیس به شرکت عمران مراجعه کند، واحدهایی داریم که در اثر ده‌ها بار جابه‌جایی و دست به دست شدن، افزایش قیمت بالایی داشته است؛ اما هنوز یک نفر هم در آن ساکن نشده است.

وضع هر گونه تعرفه، تحت هر عنوانی، توسط هر دستگاهی ممنوع است

در ادامه این گفتگو، تقی زاده، معاون هماهنگی امور استانداری تهران در مخالفت با اظهارات مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: وضع هر گونه تعرفه، تحت هر عنوانی، توسط هر دستگاهی ممنوع است. وضع تعرفه  درباره مسکن فقط باید با هماهنگی شورای مسکن استان باشد.
بنابراین هر تصمیمی که خارج از این ضابطه درباره مسکن پردیس گرفته شود، یقینا مغایر با نظر شورای مسکن استان است.

شما مخاطبان محترم می توانید مشروح صحبت های مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس، معاون هماهنگی امور استانداری تهران را در فایل ویدئویی پیوست برنامه مشاهده کنید.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها