ساخت یک میلیون مسکن در سال از شعار تا عمل | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ساخت یک میلیون مسکن در سال از شعار تا عمل

  • شنبه 21 تیر 1399 11:07
  • شناسه 44106
ساخت یک میلیون مسکن در سال از شعار تا عمل

خطیبی عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی: توانایی ساخت یک میلیون مسکن در سال را داریم.

بیژن خطیبی در گفتگو با شبکه ایران کالا ادامه داد: با توجه به انباشته شدن کالا در کارخانجات به دلیل کم شدن ساخت و ساز از جمله سیمان و میل گرد و ... مشکلی از نظر مصالح ساختمانی نداریم.
عضو هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی با اشاره به این که عمده قیمت مسکن مبلغی هست که باید برای خرید زمین پرداخت شود افزود: اگر دولت بتواند زمین را در قالب طرح های  تشویقی در اختیار مردم و سازندگان قرار دهد تا حدود زیادی مشکل مسکن حل خواهد شد.
خطیبی ادامه داد: مشکل مسکن به دلیل برخورد سلیقه ای برخی مسئولین تا کنون حل نشده است.
میر تاج الدینی نمایند مجلس نیز دیگر مهمان تلفنی شبکه ایران کالا گفت: در طرح مسکن انقلاب همه طرح های قبلی مسکن بررسی شده و به دنبال حل اساسی مشکل مسکن هستیم.

تاج الدینی با اشاره به اینکه در این طرح خانه‌های بافت فرسوده و حاشیه نشینان نیز مد نظر هستند گفت: در این طرح در بافت فرسوده و حاشیه نشینی مردم محور اصلی هستند و ارگان های دولتی هم به این طرح کمک خواهند کرد.
تاج الدینی در پایان با بیان اینکه در کشور 24 میلیون خانوار داریم که 18 میلیون شهری و 6 میلیون روستایی هستند اظهار داشت: حدود یازده تا دوازده میلیون نفر حاشیه نشین داریم که رفع این مشکل می‌تواند کمک شایانی به حل مشکل مسکن کند.

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها