واحد‌های مسکن ملی بیمه اجباری می‌شوند | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

واحد‌های مسکن ملی بیمه اجباری می‌شوند

 • سه شنبه 30 دی 1399 18:34
 • شناسه 49466
 واحد‌های مسکن ملی بیمه اجباری می‌شوند

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن گفت: تمامی واحد‌های مسکن ملی از این پس بیمه اجباری تضمین کیفیت می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، فرزانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن گفت: انعقاد تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با شرکت بیمه‌ای با هدف ورود صنعت بیمه به صنعت ساختمان به منظور ایجاد کیفیت در ساختمان‌ها به امضا رسید.

مدیرکل دفتر اقتصاد وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه این تفاهم‌نامه با این هدف به امضا رسیده که متقاضیان نسبت به کیفیت واحد‌های مسکن ملی، اطمینان داشته باشند و بدانند که واحدهایشان تا چند سال از نظر کیفی، بیمه شده است، افزود: در عین حال، این اطمینان برای متقاضیان ایجاد شود که هزینه‌های احتمالی بعدی برای آن‌ها وجود ندارد.

اصلانی با اشاره به نظارت مضاعف شرکت بیمه‌ای در پروژه‌های ساختمانی طرح مسکن ملی، در خصوص روند انتخاب شرکت بیمه‌گر، توضیح داد: با استعلام گسترده و مذاکرات نزدیک به ۸ ماه، شرکت بیمه برای انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بیمه پروژه‌های ساختمانی مسکن ملی، انتخاب شد.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی افزود: شرکت بیمه با عدد نیم در هزار قیمت تمام شده برای رفع عیوب اساسی و پنهان طرح  مسکن ملی در همکاری با معاونت مسکن و ساختمان اقدام به بیمه واحد‌های مسکن ملی خواهد کرد.

او تصریح کرد: خدمات بیمه‌ای واحد‌های مسکن ملی شامل عیوب سازه‌ای، نما، تاسیسات برقی، تاسیسات مکانیکی، عایق، آسانسور و چنانچه متقاضی متمایل باشد با تخفیف‌های ویژه شامل بیمه‌های زلزله و آتش‌سوزی، برشمرد.

او تاکید کرد: یکی از نکات مهمی که از این تفاهم‌نامه و شروع این اقدام می‌توان انتظار داشت، این است که این ادبیات در صنعت ساختمان جا بیفتد که در کل کشور علاوه بر پروژه‌های حمایتی که دنبال می‌شوند، تمامی پروژه‌های ساختمانی به مرور وارد چرخه بیمه شده و بهره‌بردار و خریداران این واحد‌ها بتوانند نسبت به کیفیت این واحدها، اطمینان‌خاطر داشته باشند.

او با بیان اینکه پوشش‌های بیمه اصلی ۱۰ ساله است، گفت: این پوشش‌های بیمه‌ای مربوط به تاسیسات مکانیکی و برقی ۵ ساله، آسانسور سه ساله است و پوشش‌های بیمه اضافی از جمله زلزله صاعقه و سیل هم ۱۰ ساله است.

اصلانی بیان کرد: نرخ اصلی برای پوشش‌های بیمه‌ای نیم در هزار و پوشش‌های اضافی هم یک در هزار است.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن تصریح کرد: نحوه پرداخت برای بیمه بسیار ساده شده به طوری که ۳۰ درصد آن پرداخت و مابقی در قالب اقساط ۳۶ ماهه پرداخت می‌شود.

۱۱۰ هزار تومان برای یک واحد ۷۵ متری

اصلانی تصریح کرد: برای هر یک واحد ۷۵ متری ۱۱۰ هزار تومان، برای واحد ۱۰۰ متری ۱۴۷ هزار تومان است و برای واحد ۱۲۰ متری هم ۱۷۶ هزار تومان است که توسط متقاضیان پرداخت می‌شود.

این مقام مسئول توضیح داد: در واقع نکته مهم آن است که پوشش‌های اصلی تضمین کیفیت در طراحی اقدام ملی مسکن اجباری است، اما پوشش‌های اضافی اجباری نیست و نظارت‌ها هم توسط بازرسان شرکت‌های بیمه انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها