افزایش ۳۰ درصدی عرضه خانه به بازار پس از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افزایش ۳۰ درصدی عرضه خانه به بازار پس از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی

 • شنبه 04 بهمن 1399 14:56
 • شناسه 49598
افزایش ۳۰ درصدی عرضه خانه به بازار پس از اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب قانون مالیات بر خانه‌های خالی و اراده جدی مجلس برای مدیریت بازار مسکن عرضه خانه‌ به بازار ۳۰ درصد افزایش داشته است که این خود عاملی برای کنترل قیمت مسکن و کاهش نرخ اجاره بها بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا،

محمد سرگزی به کاهش قیمت مسکن در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در حوزه مسکن حباب داریم و این حباب به دلیل افزایش کاذب قیمت مصالح ساختمانی و قیمت غیر واقعی ارز ایجاد شده و در حوزه مسکن نیز تاثیرات خودش را داشته است از این رو با کاهش نرخ ارز و  ورود مجلس به قیمت مصالح ساختمانی از بعد نظارتی و برگزاری جلسات متعدد با وزارت صمت و سایر وزارتخانه‌های مربوطه، قیمت مصالح کاهش پیدا کرد که اثر مستقیمی در بازار مسکن و کاهش قیمت‌ها داشته و خواهد داشت.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند و نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تاثیر تصویب قوانین حمایتی مجلس درحوزه مسکن بر کاهش قیمت‌ها افزود:  تصویب قانون‌های حمایتی مانند مالیات بر خانه‌های خالی و اراده جدی مجلس برای مدیریت بازار مسکن موجب شد با اخذ مالیات از خانه‌های خالی و افرادی که مسکن را با هدف کالای سرمایه‌ای خالی نگه‌ می‌دارند، عرضه خانه‌های خالی ۳۰ درصد افزایش داشته باشد که این خود عاملی برای کنترل قیمت مسکن و کاهش اجاره بها بود.

مصوبات کمیسیون تلفیق برای حمایت از تولید مسکن موجب تداوم روند کاهشی قیمت خانه خواهد شد
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ برای حمایت از تولید مسکن  خاطر نشان کرد: اختصاص تسهیلات برای ساخت مسکن و پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه تسهیلات مسکن از جمله برنامه‌های کمیسیون تلفیق بودجه بوده که بر کاهش قیمت مسکن تاثیر مثبتی خواهند داشت. کنترل و ساماندهی بازار مسکن یکی از دغدغه‌های جدی و مطالبه مردم از مجلس است و امیدواریم با اقدامی موثر و تاثیرگذار شاهد تداوم روند کاهشی قیمت‌ها باشیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ارسال پیامک وزارت  راه و شهرسازی به مالکان واحدهای خالی از سکنه یادآور شد: اگر مالکان وضعیت سکونتی خودشان را در سامانه ثبت نکنند به منزله خالی بودن واحد مد نظر تلقی می‌شود از این رو مالکان باید به پیامک‌ها پاسخ داده و با دولت همکاری کند؛ در حال حاضر وزارت راه و شهرسازی این کار را آغاز کرده و مجلس هم بر اجرای دقیق قانون نظارت خواهد کرد تا کار  از ابتدا به شکل صحیح پیش رفته و آثار مثبت خودش را در همه زمینه‌ها نشان دهد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «مسکن و شهرسازی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52

  تعمیر کار

  تعمیر و بازسازی رینگ موتور سیکلت 52 (52)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش نحوه تعمیرات وسایل کهنه و از کار افتاده و بازگرداندن آنها به چرخه استفاده دوباره، علاوه بر کاهش هزینه خرید وسایل نو و مصرف گرایی، فرهنگ صرفه جویی در خانواده های ایرانی را نهادینه سازد.

 • جعبه ابزار

  خودت بساز

  جعبه ابزار (30)

  این برنامه قصد دارد تا با آموزش و ساده سازی انجام پروژه هایی تولیدی کوچک، خانواده ها را از صرف هزینه های گزاف در خرید کالا ها و ملزومات زندگی بی نیاز ساخته و ایشان را به ساخت همان وسایل با کمترین امکانات و به دست خود، ترغیب نماید.

 • پنجم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  پنجم اسفند ماه 99 (49)

  با وجود اینکه حدود 10 الی 12 دلار در هر اونس افزایش داشته امروز اما میبینیم طلا تقریبا همان روند دیروز خودش را ادامه داده اون هم دلیلش این هست که بازار ارز تقریبا به یک آرامشی رسیده است

 • چهارم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  چهارم اسفند ماه 99 (48)

  لمروز خبرهای خوشی را از بازار ارز میتونیم بشنویم چون تقریبا چند دقیقه پیش بازار متشکل ارز ایران نرخ دلار را 24253 تومان اعلام کرده بود که این دوباره کاهش پیدا کرد

 • سوم اسفند ماه 99

  ویژه برنامه بورس

  سوم اسفند ماه 99 (47)

  خوشبختانه در این یکی دوروزه نسبت به هفته گذشته اولا نوسانات نوسانت کاهشی است و یک آرامشی به قیمت برمیگردد

آخرین خبرها