همکاری سازمان جنگل ها و بسیج سازندگی باهدف حفظ منابع طبیعی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

همکاری سازمان جنگل ها و بسیج سازندگی باهدف حفظ منابع طبیعی

  • دوشنبه 23 تیر 1399 16:33
  • شناسه 44146
همکاری سازمان جنگل ها و بسیج سازندگی باهدف حفظ منابع طبیعی

تفاهم نامه همکاری بین سازمان مراتع و جنگل ها و سازمان بسیج سازندگی امضا شد.


رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور پس از امضاء این تفاهم نامه، بابیان اینکه  حفاظت از منابع ‌طبیعی بدون مشارکت مردم حاصل نمی شود گفت: ‏مردم بهترین محافظان منابع‌طبیعی هستند و نهادی که می تواند ظرفیت های مردمی را در قالب تشکل ها سازماندهی کند بسیج است. 
 وی افزود: براساس این تفاهم نامه از این پس در ‏عرصه‌های منابع‌طبیعی امور مختلف از حفاظت از جنگل ها گرفته تا آبخیزداری را در قالب طرح با استفاده از ظرفیت بسیج سازندگی دنبال خواهیم کرد.  
 مسعود منصور اضافه کرد: بسیج سازندگی در تعاونی‌ها و تشکل‌ها با انجام تشریفات ساده و روان در اجرای طرح‌های منابع‌طبیعی مشارکت می‌کنند.‏
وی هدف از امضاء تفاهم نامه همکاری با سازمان بسیج سازندگی را استفاده از ظرفیت های مردمی در راستای حفظ جنگل‌ها عنوان کرد و گفت: تشکل های بسیج به عنوان مردمی ترین نهاد می تواند می‌توانند در  طرح‌های آبخیزداری و بیابان‌زدایی در کشور نقش آفرینی کند.
رئیس سازمان بسیج سازندگی نیز گفت : بسیج به عنوان ابرنهاد بسیج کننده مردمی در سراسر کشور وظیفه دارد به کمک نهادهای انقلابی، حاکمیتی و دستگاه های  اجرایی بیاید و امتداد انجام ماموریت های آنها در دل مردم باشد. 
محمد زهرایی با بیان اینکه یکی از ظرفیت ها شبکه نیروی انسانی متخص و آمورش دیده بسیج است که می تواند در انجام ماموریت  دستگاه های اجرایی نقش آفرینی کند افزود: این تفاهم نامه باهدف  توسعه همه‌جانبه در بخش‌های اعلام حریق، حفاظت ازجنگل، مراتع، بیایان‌زدایی، آبخیزداری و مرتع داری شکل گرفته و می تواند از ظرفیت بسیج در قالب نیروی انسانی و همچنین ظرفیت  صندوق های قرض الحسنه مردم یار و اشتغال زا درراستای اهداف تععین شده استفاده کرد.
رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه هم اکنون 19 هزار و 850 صندوق قرض الحسنه در سراسر کشور تشکیل شده است گفت: علاوه بر این بسیج 23 هزار گروه جهادی متشکل از نیروهای جوان متعهد و آموزش دیده در اختیار دارد که بصورت شبکه موریرگی در 160 هزار رده نظیر دفتر، کانون و پایگاه مقاومت در دل روستا ها و محلات شهرها سازماندهی شده اند و می توانند کمک یاز دستگاه های اجرایی در انجام ماموریت های محوله به آنها باشد. 
وی تصریح کرد: اطمینان داریم با در کنار هم قرار گفتن این دو ظرفیت هم اهداف سازمان مراتع و جنگل ها محقق می شود و هم ما که به دنبال مقابله با محرومیت زدایی و فقر و تبدیل تهدیدها به فرصت ها هستیم ، به اهداف خود خواهیم رسید.

مطالب بیشتر از «منابع طبیعی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها