آشنایی راهنمایان و سرمایه‌گذاران گردشگری ایران و آذربایجان با برگزاری فم‌تور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

آشنایی راهنمایان و سرمایه‌گذاران گردشگری ایران و آذربایجان با برگزاری فم‌تور

 • چهارشنبه 24 آبان 1396 10:05
 • شناسه 11925
آشنایی راهنمایان و سرمایه‌گذاران گردشگری ایران و آذربایجان با برگزاری فم‌تور

علی‌اصغر مونسان، معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شب گذشته در دیدار با کمال‌الدین حیدراُف وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان، گفت: در همه بخش‌های کشور جاذبه‌های بسیار زیادی موجود است که می‌تواند برای گردشگران آذربایجانی بسیار جذاب باشد. مثلا در همین تهران ۳۰۰ نقطه گردشگری و دیدنی وجود دارد و غنی‌ترین موزه‌ها در تهران هستند.

معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عصر سه شنبه ۲۳ آبان ۹۶ با کمال‌الدین حیدراُف وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی‌اصغر مونسان در این دیدار گفت: «در همه بخش‌های کشور جاذبه‌های بسیار زیادی موجود است که می‌تواند برای گردشگران آذربایجانی بسیار جذاب باشد. مثلا در همین تهران ۳۰۰ نقطه گردشگری و دیدنی وجود دارد و غنی‌ترین موزه‌ها در تهران هستند.»

مونسان افزود: «سطح روابط ایران و جمهوری آذربایجان بسیار خوب است، رؤسای جمهوری دو کشور در چند سال اخیر ۱۰ بار با هم دیدار داشتند و این این نشان از علاقه‌مندی رؤسای جمهوری‌ دو کشور برای ارتقای روابط است.»

معاون رئیس‌جمهوری تاکید کرد: «ما هم همسایه هستیم هم به‌لحاظ تاریخی و فرهنگی مشترکات زیادی داریم. فکر می‌کنم حداقل در بخش گردشگری، دو ملت بسیار علاقه‌مند توسعه باشند.»

وی با بیان این‌که کیش فقط یک نمونه‌ از جاذبه‌های کشور است، افزود: «حتی فضای زیباتر از کیش در کشور و مجموعه بسیار خوبی برای تفریح مردم جمهوری آذربایجان در ایران وجود دارد. آداب و سنن ما به هم نزدیک است، غذاهای شبیه به هم داریم و... همه این‌ها جاذبه‌هایی است که می‌تواند منجر به افزایش سطح گردشگری بین دو کشور شود.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به این‌که هم از مسیر هوایی و هم از مسیر زمینی دو کشور می‌توانند تبادل گردشگر داشته باشند، گفت: «پیش‌تر نیز در دیدار با سفیر جمهوری آذربایجان پیشنهاد راه‌اندازی رالی‌تور خانوادگی را ارائه کردم تا گردشگران با خودروهای شخصی خود از شهرها و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی دو کشور بازدید کنند. امیدوارم با کمک وزیر گردشگری جمهوری آذربایجان بتوانیم این برنامه‌ها را ارتقا دهیم.»

او بر لزوم تشکیل مداوم جلسات کمیته فنی بین دو کشور تأکید کرد و گفت: «ما برای جذب و پذیرش سرمایه‌گذاران آذربایجانی در حوزه توسعه زیرساخت‌های گردشگری آمادگی کامل داریم. همچنین می‌توان با برگزاری فم‌تورهایی بین دو کشور آژانش‌های مسافرتی و سرمایه‌گذاران دو کشور را بیشتر با ظرفیت‌های گردشگری و سرمایه‌گذاری یکدیگر آشنا کرد.»

راه‌اندازی پرواز مستقیم کیش-آذربایجان

کمال‌الدین حیدراُف وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار گفت: «سفر ما از کیش که یک جزیره زیبای توریستی است آغاز شد، این جزیره بسیار خوب توسعه پیدا کرده است و می‌تواند به‌عنوان یکی از قطب‌های جذب گردشگران آذربایجانی باشد زیرا زیرساخت‌های خوبی ایجاد شده است.»

وی افزود: «اگر مسیر هوایی از کیش به آذربایجان ایجاد شود گردشگران زیادی به کیش سفر خواهند کرد. کیش طبیعت متفاوتی دارد که در کنار زیرساخت‌های خوب می‌تواند برای گردشگران بسیار جالب باشد.»

حیدراُف گفت «مناسبات ایران آذربایجان این نوید را می‌دهد که در سال‌های آینده شاهد توسعه گردشگری بین این دو کشور باشیم. تعداد گردشگران ایرانی که به آذربایجان سفر می‌کنند، در سال‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. توسعه گردشگری و توسعه زیرساخت‌ها در ایران نیز به‌خوبی قابل مشاهده است، و می‌توانیم میزان گردشگران این دو کشور را به‌صورت دوطرفه افزایش دهیم.»

وی ادامه داد: «هدف وزارت گردشگری آذربایجان این است که گردشگران بیشتری از ایران جذب کند. همچنین گردشگران آذربایجانی علاوه بر گردشگری زیارت و درمان برای گذراندن اوقات فراغت خود و تفریح نیز به ایران بیایند. توسعه گردشگری بین دو کشور افزایش حجم سرمایه‌گذاری در این حوزه را نیز به‌دنبال خواهد داشت.»

حیدراُف با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری در سایر حوزه‌ها خاطرنشان کرد: «سطح روابط سیاسی دو کشور به حدی رسیده که برای فعالیت‌های اقتصادی بیشتر انگیزه می‌گیریم. قبلا فقط در ایام نوروز ایرانی‌ها به آذربایجان سفر می‌کردند اما اکنون آذربایجان به‌واسطه توسعه زیرساخت‌های گردشگری متناسب با اقشار مختلف، میزبان گردشگران ایرانی در تمام ایام سال است.»

وزیر حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان با بیان این‌که گردشگری یکی از حوزه‌های پردرآمد بسیاری از کشورهای همسایه است گفت: «وقتی اراده دولت بر توسعه گردشگری باشد می‌توان آن را توسعه داد.»

حیدراُف با اشاره به تاریخ کهن و فرهنگ بالای ایران تصریح کرد: «می‌توان با استفاده از حمایت‌های دولتی و مشارکت بخش خصوصی گردشگران بیشتر را جلب کرد و درآمد بیشتری در این حوزه به دست آورد.»

لزوم افزایش همکاری‌های بین‌موزه‌ای در حوزه فرش

بهمن نامور‌مطلق معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این جلسه گفت: «متمایل هستیم تا همکاری بین‌موزه‌ای ایران و جمهوری آذربایجان به‌ویژه در حوزه فرش افزایش پیدا کند. ایران در حوزه صنایع‌دستی بسیار قوی است و علاقه‌مندیم با حوزه صنایع‌دستی آذربایجان همکاری‌های بیشتری داشته باشیم.»

وی افزود: «این آمادگی وجود دارد که نمایشگاه صنایع‌دستی هنرمندان ایرانی در آذربایجان و نمایشگاه هنرمندان آذربایجانی در ایران برگزار شود. همچنین می‌توان تفاهم‌نامه‌ای در این حوزه برای استمرار همکاری‌های بلند‌مدت امضا کرد.»

معاون صنایع‌دستی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در پاسخ به پیشنهاد وزیر حوادث غیرمترقه آذربایجان مبنی بر برگزاری نمایشگاهی مشترک در حوزه فرش گفت: «می‌توان نمایشگاهی از فرش‌های آذربایجان در موزه فرش کشور و نمایشگاهی از فرش‌های ایرانی در آذربایجان برگزار کرد.»

در این دیدار بنیاد حسین‌اُف سفیر جمهوری آذربایجان در ایران، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری، قدرت ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست، فائزه بهزادنژاد مدیرکل روابط بین‌الملل سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز حضور داشتند.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت)

  نما و نمایشگاه

  نمایشگاه آسانسور:گروه مهندسی بازرگانی هیدرولیفت (سایت) (144)

  تولیدکننده آسانسورهای هیدرولیک و نیرو محرکه اصلی آسانسور و سایر متعلقات

 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • نمایشگاه آسانسور:شرکت ایمن موتور فرش باف(سایت)
 • شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان

  پیشران 9

  شرکت تولیدی پوشاک نانو مهیار زنجان (3)

  شرکت تولیدی صادراتی پوشاک مهیار، سال 1366 با تولید جوراب، قدم به عرصه تولید نهاد. مدیریت این شرکت طی سالهای متمادی با عبور از چالشهای متعدد، روز به روز به میزان تولید خود افزود و محصولات خود را علاوه بر جوراب، به دستکش و زیرپوش نیز گسترش داد. این شرکت اولین تولید کننده جوراب آنتی باکتریال در ایران می باشد که با استفاده از فناوری نانوذرات نقره، اقدام به تولید جوراب با خاصیت ضد میکروب و ضد بو نموده است.

 • موج بافی ( اصلاح تایتل )

  تعادل

  موج بافی ( اصلاح تایتل ) (1)

  موج بافی موج پارچه ایست دستبافت که از پشم گوسفند بافته می شود و از رنگهای متعدد و شاد برخوردار است. در قدیم از موج به عنوان رختخواب پیچ ، پتو ، پشتی ، رویه کرسی ، سجاده و گاه برای چادر عشایر استفاده می شده است. از موج در ماه های سرد به عنوان رو انداز و قدیمترها به عنوان پوشش تزئیینی روی کرسی ها می انداختند. نقوش تزئیینی موج دارای ویژگی های مشابهی است و در محدوده خاصی سیر می کند. طرح های موج که از اصالت و خصوصیات محلی و بومی برخوردار هستند عبارتند از پر طاووس ، چهارخانه، سیاه و سفید، تخت قرمز ، گل، کله کبکی ، شانه ، گنجیشک ، پروانه، بزکوهی ، درخت و ماهی ، ترنج و برگ بیدی.

آخرین خبرها

 • آبشار مارگون

  آبشار مارگون

  آبشار مارگون در روستای مارگون واقع شده است، این روستا از توابع روستای کمهر (Komehr) از شهرستان سپیدان (اردکان سابق) است. این آبشار یکی از بزرگترین و با شکوه‌ ترین آبشارهای ایران است که از نظر زیبائی، بزرگی و حجم آب خروجی با آبشار شوی لرستان رقابت می‌ کند.

 • منطقه حفاظت شده هلن

  منطقه حفاظت شده هلن

  «هلن» منطقه ای حفاظت شده در چهار محال و بختیاری است. این منطقه حفاظت شده هلن پوشیده از جنگل های بلوط است با مراتع زیبا و بکر که گونه های مختلف بلوط،گز،بادام،گون و زالزالک در آن دیده می شود.

 • تپه گیان

  تپه گیان

  شهر تاریخی و زیبای گیان است جایی که تمدن آن ریشه های عمیقی دارد. تپه گیان یکی از قدیمی ترین آثار تاریخی است که شهرت جهانی دارد و قبرستان تاریخی گبری در این تپه است .

 • سراب گاماسیاب

  سراب گاماسیاب

  سراب گاماسیاب یکی از گردشگاه زیبای اطراف نهاوند است که شامل مجموعه ای از چشمه ها ،غارها،دریاچه و کانال های انتقال آب است.سراب گاماسیاب پدیده بی نظیری است که در این ناحیه قرار گرفته است و بزرگ ترین چشمه ایران است.

 • آبگرم نوجین

  آبگرم نوجین

  ایران از لحاظ تاریخی و طبیعی جاذبه های شگفت انگیزی دارد. چشمه های آبگرم در تمام نقاط ایران بویژه در مناطق کوهستانی اهمیت درمانی و گردشگری ویژه ای دارند. در این میان نوجین در شهرستان فراشبند استان فارس دارای آبگرم شناخته شده ای است که اکنون با فراهم شدن شرایط گردشگری مناسب به تفرجگاه محبوب این بخش از ایران زمین تبدیل شده است.

 • منطقه شکار ممنوع خرمنکوه فسا

  منطقه شکار ممنوع خرمنکوه فسا

  شهر تاریخی فسا که در زمان پیشدادیان و کیانیان بنا شده است و در زمان هخامنشیان بنام پسا یا پسه خوانده می شد، در منطقه ای کوهستانی از استان فارس واقع شده است. این شهرستان بدلیل کوهستانی بودن، دارای حیات وحش و طبیعتی منحصربفرد است که در این میان می توان به منطقه شکار ممنوع خرمن کوه اشاره کرد. خرمنکوه در شمال شهر فسا قرار دارد و مرتفع ترین نقطه این شهرستان محسوب می شود

 • سر آسیاب قیر و کارزین

  سر آسیاب قیر و کارزین

  با فرا رسیدن اسفند ماه که بشارت دهنده نوروز است، خانواده های ایرانی برای رسیدن بهار خود را آماده می کنند. در مناطق گرمسیر ایران طبیعت گردی در این ماه آغاز می شود. یکی از مکان های زیبا برای تفریح و گذراندن لحظات خوش و لذت بخش، چشمه زلال و طبیعت دیدنی «سرآسیاب» در قیرو کارزین است. این چشمه طبیعی در ورودی شهر قیر و در کنار تپه شهدای گمنام این شهر واقع شده است. سرسبزی و طبیعت دل انگیز اطراف این چشمه مانند مخملی سبز در میان دشت های قیروکارزین خودنمایی می کند.

 • رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه

  رشد ۳.۹ درصدی تولید یخچال و فریزر تا پایان آذرماه

  بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۸۴۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه یخچال و فریزر از ابتدای امسال تا پایان آذرماه و رشد ۳.۹ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

 • قهرود

  قهرود

  قهرود روستای سرسبز و زیبا با جاذبه های فراوان تاریخی و گردشگری است که فصل بهار آن ،فصل گلابگیری است و بسیار دیدنی و جذاب است.سد قهرود و دو حمام تاریخی آن از شگفتیهای مهندسی ایرانی در سلسله صفویه می باشد که جاذبه گردشگری را در این منطقه افزایش داده است.

 • قزاآن

  قزاآن

  این روستا در منطقه کوهستانی و سردسیر واقع شده است . وجود دره پر درخت و خرم با رودهای جاری در آن جزو روستاهای مهم گردشگری اصفهان است. قالی بافی ،باغداری و کشاورزی از مشاغل این روستاست و کیفیت گل محمدی آن از مرغوب ترین گل و گلاب این منطقه است.

 • برزک

  برزک

  این شهر زیبا و بکر دارای باغ های متعدد و مختلف میوه و نیز باغ های گل محمدی است که گلاب گیری در این منطقه باعث جاذبه گردشگری و نیز چشمه سارهای فراوان و سفره های آب زیرزمینی و بناهای تاریخی به جا مانده از دوره سلجوقیان این منطقه را به بهشت کوچکی تبدیل کرده است.

 • تخفیفان و نت برگ پس از ادغام به ابهامات پاسخ دادند

  تخفیفان و نت برگ پس از ادغام به ابهامات پاسخ دادند

  نت برگ و تخفیفان، دو سرویس اصلی حوزه‌ی تخفیف گروهی کشور، طی نشستی به بیان مسائل مربوط‌به ادغام با یکدیگر پرداختند.

 • رکوردشکنی بورس تهران؛ بدون توقف!

  رکوردشکنی بورس تهران؛ بدون توقف!

  شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوباره رکوردشکنی کرده و با افزایش 6471 واحد روبرو شد.

 • حرکت به سوی تکمیل حلقه های مفقوده در صنعت / هدفگذاری افزایش صادرات به 15 کشور همسایه به48 میلیارد یورو تا پایان ۱۴۰۰

  حرکت به سوی تکمیل حلقه های مفقوده در صنعت / هدفگذاری افزایش صادرات به 15 کشور همسایه به48 میلیارد یورو تا پایان ۱۴۰۰

  سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر ضرورت توجه به صنعت ساخت محور و دانش بنیان برای عبود از اقتصاد نفتی از هدفگذاری افزایش صادرات به 15 کشور همسایه به48 میلیارد یورو خبرداد.

 • کروز با تجهیزات های تک، نیاز خودروسازان به چراغ را تامین میکند

  کروز با تجهیزات های تک، نیاز خودروسازان به چراغ را تامین میکند

  چراغ خودرو یکی از اجزای مهم در خودرو به شمار می رود که نه تنها وظیفه تامین روشنایی را بر عهده دارد، بلکه نقش بسزایی در ایمنی و زیبایی‌آفرینی در خودرو را نیز ایفا می‌کند.

 • بازاریابی و تجارت هدف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادرات

  بازاریابی و تجارت هدف برگزاری نمایشگاه توانمندی های صادرات

  مدیر ستاد ایران اسکپو در گفت و گو با تحریریه اقتصاد با بیان اینکه ما سال گدشته 200 ملیون دلار قرارداد تجاری داشتیم گفت:هدف از برگزاری نمایشگاه توانمندیهای صادرات، بازاریابی و تجارت است.

 • دریاچه هفت برم

  دریاچه هفت برم

  هفت برم از چهار تالاب دائمی و سه تالاب فصلی تشکیل شده است. این منطقه سرسبز و خرم است که پوشش گیاهی متنوعی دارد و نیز به سبب مجموعه دریاچه هفت برم به دلیل دارا بودن شرایط زیستی از مناطق جذب پرندگان مهاجر به شمار می آید.

 • ایران رتبه چهارم جهان در تولید عسل را دارد

  ایران رتبه چهارم جهان در تولید عسل را دارد

  مدیر عامل اتحادیه سراسری زنبورداران ایران در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: ایران از نظر کلونی زنبور عسل و مقدار تولید عسل رتبه چهارم جهان را دارد.

 • هتل های ۳ ستاره و پایین تر از پرداخت مالیات معاف شدند

  هتل های ۳ ستاره و پایین تر از پرداخت مالیات معاف شدند

  نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند: خدمات اقامتی هتل‌های سه ستاره و پایین‌تر، مهمانپذیرها و سایر مراکز اقامتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی یا اتحادیه‌های ذی ربط از پرداخت عوارض و مالیات معاف می شوند.

 • صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی نشانگر استاندارد بودن آن است

  صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی نشانگر استاندارد بودن آن است

  مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: صادرات محصولات غذایی ایران به کشورهایی اروپایی به معنای رعایت استانداردهای جهانی در تولید است.

 • یک میلیون و 178 هزار نفر سهام شرکت «ذوب روی اصفهان» خریدند

  یک میلیون و 178 هزار نفر سهام شرکت «ذوب روی اصفهان» خریدند

  امروز شاهد عرضه اولیه 10 درصدی سهام شرکت ذوب روی اصفهان در فرابورس ایران بودیم. در این بین به هر کد معاملاتی 51 سهم رسید.

 • فروش فوری و اقساطی 2 محصول ایران خودرو در پنج شنبه 10 بهمن

  فروش فوری و اقساطی 2 محصول ایران خودرو در پنج شنبه 10 بهمن

  ایران خودرو شرایط فروش اقساطی و فوری 2 خودروی خود ویژه 10 بهمن 98 را اعلام کرد.

 • نرم افزار هلیکس را با هدف کمک به ارتقاء سلامت جامعه تولید کردیم

  نرم افزار هلیکس را با هدف کمک به ارتقاء سلامت جامعه تولید کردیم

  بنیان‌گذار استارتاپ هلیکس در گفتگو با برنامه تحریریه اتاق اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: هدف ما از راه‌اندازی هلیکس این بود که خدمات سلامت را به ساده‌ترین شکل ممکن در اختیار کاربران نیز قرار دهیم.

 • بلاتکلیفی یارانه ۷۲ هزار تومانی

  بلاتکلیفی یارانه ۷۲ هزار تومانی

  شریعتمداری با بیان اینکه پرداخت یارانه ۷۲ هزار تومانی در برنامه‌های دولت نبوده، گفت که این موضوع را از زبان خبرنگاران می‌شنود!

 • تسهیل در روند واردات و صادرات با الکترونیکی شدن فرایند گمرک

  تسهیل در روند واردات و صادرات با الکترونیکی شدن فرایند گمرک

  سخنگوی گمرک در بیان عملکرد گمرک در یک سال گذشته گفت: یکی از دستاوردهای سازمان گمرک کنارگذاشتن فرایند کاغذ و حرکت به سمت الکترونیکی شدن است.

 • افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی

  افتتاح ۲۷ طرح صنعت آب و برق و انرژی

  وزیر نیرو: امروز در استان تهران ۲۷ طرح از ۱۳۲ طرح مهم صنعت آب و برق کشور افتتاح شد.

 • مردم با اطمینان خاطر محصولات لبنی مصرف کنند/ لبنیات در رتبه ی اول صادرات

  مردم با اطمینان خاطر محصولات لبنی مصرف کنند/ لبنیات در رتبه ی اول صادرات

  مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران در گفت و گو با تحریریه اقتصاد شبکه ایران کالا گفت: مردم با خیال راحت از شیر و سایر محصولات لبنی استفاده کنند همه ی دقت های لازم برای تهیه محصولات لازم در مسیر تولید انجام می گیرد.

 • با مالیاتی که می‌دهیم و نمی‌دهیم چه‌کار می‌شود کرد؟

  با مالیاتی که می‌دهیم و نمی‌دهیم چه‌کار می‌شود کرد؟

  مالیات دادن یا ندادن، پرداخت درصدی کمتر یا بیشتر یا اساساً فرار از دادن مالیات، پدیده‌ای تازه و مختص ایران نیست. واضح است که آدم‌ها دوست دارند پول بیشتری دربیاورند و مالیات کمتری بپردازند! اما...

 • واگذاری ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در ۳ ماه گذشته

  واگذاری ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو در ۳ ماه گذشته

  مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: این خودروساز در سه ماه گذشته بیش از ۱۵۰ هزار دستگاه خودرو را به مردم تحویل داده است.

 • میزِ ساختِ داخلِ لوازم خانگی راه‌اندازی می‌شود

  میزِ ساختِ داخلِ لوازم خانگی راه‌اندازی می‌شود

  وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید لوازم خانگی در سال ۹۸ گفت: میز ساخت داخل لوازم خانگی به‌زودی راه‌اندازی می‌شود.