شروع نمادین برنامه های تبریز 2018

 • پنجشنبه 14 دی 1396 17:53
 • شناسه 13612
شروع نمادین برنامه های تبریز 2018

برنامه های رویداد گردشگری تبریز 2018 امروز در حالی شروع می شود که در کنار برگزاری همایش ها، نمایشگاه ها و شب های فرهنگی و هنری چشم ها به همراهی و مشارکت مردم دوخته شده است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری ایرنا برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در زمینه های موسیقی، فیلم و تئاتر از نخستین روزهای سال نو میلادی در تبریز شروع شده و امشب ( پنجشنبه 14 دی) هم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین سخنگوی وزارت امور خارجه به صورت نمادین برنامه های این رویداد ملی شروع می شود.

برگزاری دوره های آموزش همگانی گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به خبر شروع نمادین برنامه های تبریز 2018 از تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور برگزاری دوره های آموزشی همگانی گردشگری ویژه نوجوانان در سطح دبیرستان خبرداد و اظهارکرد: باید پیش از گشودن درهای گردشگری زمینه رشد فرهنگی را در کنار زیرساخت های اساسی فراهم شود تا در جهت نیل به اهداف تبریز 2018 گام های موثر برداشته شود.
مرتضی آبدار با اشاره به موضوع فرهنگ سازی و آشناسازی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان و عامه مردم در زمینه گردشگری افزود: افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در راستای برنامه های گردشگری از راه آموزش همگانی به دست می آید که اولویت و زیرساخت مهمی در رونق و توسعه گردشگری استان است.
وی خاطرنشان کرد: باید از نوجوانان و جوانان به عنوان سرمایه های ارزشمند برای تقویت و توسعه فرهنگ گردشگری در میان خانواده ها و جامعه استفاده و زمینه مشارکت آنان را فراهم کرد.
وی پیش نیاز مشارکت و حضور این قشر را در رشد و پویایی این صنعت، مستلزم شکل گیری آگاهی و شناخت عمومی از زوایا و مزیت های گردشگری دانست و گفت: این امر به آموزش نیاز دارد. 
آبدار اظهارکرد: آموزش همگانی ضمن شناساندن مزیت های اقتصادی گردشگری جدا از امتیازهای فرهنگی و اجتماعی، می تواند جامعه را به سوی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار هدایت کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی اظهار امیدواری کرد: با برگزاری این طرح آموزشی در حوزه گردشگری، نوجوانان و جوانان را هر چه بیشتر با مفاهیم و مبانی گردشگری آشنا کرده، زمینه آماده سازی مردم و جامعه برای تبریز 2018 و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در استان را فراهم آوریم.

به گزارش شبکه ایران کالا در اجلاس کارشناسان ارشد نهمین کنفرانس وزیران گردشگری کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که دی ما سال 1394 در شهر نیامی پایتخت جمهوری نیجر برگزار شد، شهر تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 انتخاب شد.
انتخاب شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی از سال 2015 و به پیشنهاد سازمان کنفرانس اسلامی معروف به سازمان همکاری کشورهای اسلامی کلید خورد. 
این سازمان که با 57 کشور، دومین سازمان بین دولتی پس از سازمان ملل متحد است، از تمامی کشورهای عضو درخواست کرد به منظور معرفی شهرهای نمونه گردشگری جهان اسلام، یکی از شهرهای خود را به‌ عنوان نماینده آن کشور معرفی کنند که 2 شهر تبریز و یزد با توجه به ظرفیت‌ها و شرایط مد نظر این سازمان به ‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران معرفی شدند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها