همدان آماده برگزاری دو اجلاس بین المللی گردشگری می شود

 • پنجشنبه 14 دی 1396 19:54
 • شناسه 13617
همدان آماده برگزاری دو اجلاس بین المللی گردشگری می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان گفت: استان همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب شده و بر این اساس آماده میزبانی از دو اجلاس مهم بین المللی در سال ۲۰۱۸ می شود.

به گزارش شبکه ایران کالا علی مالمیر در گفتگو با پایگاه خبری نافع اظهار کرد: دو اجلاس مهم بین المللی سال ۲۰۱۸  حول موضوع انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در این استان برگزار می شود که بر این اساس علاوه بر میزبانی اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در تیرماه۹۷، اجلاس دوره ای سازمان جهانی گردشگری UNWTO نیز در آبان ماه همین سال در همدان برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه تمام استان و کلیه دستگاه های دولتی درگیر میزبانی این دو رویداد خواهند بود گفت: چارت سازمانی، تقسیم وظایف دستگاهی و تشکیل کمیته ها طی جلسات متعددی انجام شده است و موارد مختلفی که در راستای این میزبانی مورد نیاز می باشد مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 

 

تبلیغات و اطلاع رسانی میزبانی دو رویداد۲۰۱۸ از شبکه های داخلی و خارجی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان تقویت زیرساخت های گردشگری و تبلیغات رسانه ای را از مهمترین ضرورت های این میزبانی برشمرد و افزود: مسؤولیت کمیته تبلیغات به ریاست شهرداری همدان شکل گرفته است و علاوه بر آن کمیته اطلاع رسانی  و دیگر کمیته ها که مجموعا به تعداد ۷ کمیته رسیده اند در راستای برگزاری هرچه بهتر این میزبانی تشکیل شده اند.

 

وی با اشاره به تولید محتواهای تبلیغاتی در راستای میزبانی از رویدادهای مذکور عنوان کرد: شرایطی فراهم شده که تبلیغات و اطلاع رسانی میزبانی این رویدادها در شبکه های برون مرزی هم مورد به نحو مطلوب انجام شود.

 

برپایی چند رویداد در یک میزبانی

مالمیر در ادامه افزود: یکی از برنامه هایی که برای افزایش برد و تقویت فضای میزبانی پیش بینی شده است این بوده که همزمان با این دو رویداد، رویدادهای گردشگری دیگری مانند جشنواره "اسب اصیل" و جشنواره هایی از این دست را در استان اجرایی کنیم.

 

وی افزود: از آنجا که سال ۲۰۱۸ همدان پایتخت گردشگری آسیا خواهد بود تلاش کردیم تا ابعاد مختلف گردشگری در شقوق مختلف اعم از گردشگری کشاورزی، گردشگری ورزشی و ... در زمره برنامه های این سال قرار گیرد.

 

حساسیت زایی مردمی در میزبانی از رویدادهای۲۰۱۸ با حضور آموزش وپرورش

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان اضافه کرد: مسأله این میزبانی از حدود ۲-۳ ماه قبل ابلاغ شده و در این مدت برنامه ریزی ها انجام شده و برخی از امور مانند تبلیغات محیطی در روند اجرا قرار گرفته اند به طوری که تلاش کردیم ۵ استان کشور در هواپیماهای خود نیز موضوع این میزبانی را تبلیغ کنند.

 

وی اضافه کرد: هماهنگی هایی با آموزش و پرورش هم انجام شده تا مدارس هم در مقاطع مختلف تحصیلی بر اطلاع رسانی این موضوع اقدام کنند و حساسیت زایی و پیگیری مردمی  در موضوع میزبانی از این رویدادها انجام شود.

 

مالمیر همچنین از برنامه ریزی های ملی در برگزاری هرچه بهتر این رویداد خبر داد و گفت: یکی از این برنامه ریزی ها حضور فعال و مؤثر با رنگ و بوی میزبانی۲۰۱۸ در نمایشگاه گردشگری خواهد بود که سوم بهمن ماه امسال برپا می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: در فضای مجازی و سایت های گردشگری و تاریخی کشور نیز شرایط تبلیغات دو رویدادبین المللی مذکور و رویدادهای کشوری که پیش بینی شده فراهم امده است تا از فرصتی که به وجود آمده نهایت بهره وری در راستای معرفی ظرفیت های استان همدان در زمینه گردشگری ایجاد شود.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها