تصویب چهار مصوبه جدید در حوزه گردشگری و صنایع دستی در دولت

 • شنبه 16 دی 1396 15:05
 • شناسه 13649
تصویب چهار مصوبه جدید در حوزه گردشگری و صنایع دستی در دولت

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از چهار مصوبه جدید دولت خبر داد و گفت: به شهرداری‌ها اجازه داده می‌شود که با سازمان در شناسایی بناهای تاریخی شهر و حریم آنها، تملک و بهره‌برداری از بناها همکاری کنند.

به‌گزارش شبکه ایران کالا به نقل از خبرگزاری ایرنا علی اصغر مونسان روز شنبه در نشست خبری به مناسبت مصوبات اخیر دولت در حوزه های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل این سازمان اظهار کرد: در قانون حمایت از اشتغال روستایی، 12 هزار میلیارد تومان برای توسعه اشتغال زایی و رونق شهرها و روستاهای کوچک در نظر گرفته شده که به درآمدزایی برای مردم این مناطق منجر خواهد شد.
وی تاکید کرد: با اجرای این مصوبه در شهرهای کوچک و روستاها شاهد رشد اقتصاد و رونق روزافزون خواهیم بود.

 8 هزار میلیارد ریال برای حمایت از اشتغال جوانان 
معاون رئیس جمهوری از دیگر مصوبه دولت در حمایت از تولید و اشتغال خبر داد و در این باره توضیح داد: براساس آیین نامه اجرایی تبصره 14 قانون بودجه سال 96 که از این پس اجرایی می شود به سازمان برنامه و بودجه اجازه داده شد تا سقف 8 هزار میلیارد ریال بابت حمایت از تولید و اشتغال با اولویت جوانان، فارغ التحصیلان دانشگاهی، مسکن، حمل ونقل عمومی و کارآفرینی هزینه کند.

 مجوز برای شهرداری ها جهت همکاری برای مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی 
مونسان بیان داشت: بر اساس مصوبه جدید دولت و به پیشنهاد یکی از کمیسیون های کلانشهرها از این پس به شهرداری ها اجازه داده می شود که با سازمان میراث فرهنگی در زمینه مرمت و بهره برداری از بناهای میراث فرهنگی همکاری کنند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: بر این اساس، شهرداری ها می توانند نسبت به مرمت تملک و بهره برداری از بناهای میراثی در چارچوب ضوابط سازمان میراث فرهنگی اقدام کنند که مقرر شد آیین نامه اجرایی این مصوبه با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت کشور تهیه و ابلاغ شود.
وی تاکید کرد: همچنین به شورای های اسلامی شهر اجازه داده می شود با رعایت قوانین، درصدی از درآمد شهرداری ها را متناسب با نیاز بافت ها و بناهای تاریخی به این امر اختصاص دهند.
معاون رئیس جمهوری یادآور شد: انتظار می رود با این مصوبات شاهد رشد و توسعه گردشگری باشیم و معتقدیم این توسعه فواید بسیاری در بخشهای اجتماعی و اقتصادی دارد و می تواند در ایجاد شغل و شادابی جامعه کمک کند.
وی اضافه کرد: اگر قرار باشد در کشور، اقتصادی بر پایه جدا شدن از اتکا به نفت شکل بگیرد گردشگری در این راستا برای ایجاد شغل و درآمد مهم ترین کمک را خواهد کرد.

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  شگرد جدید معامله گران در بازار دلار و سکه

  با نگاهی به پایگاه های اینترنتی معتبر ارز و سکه میتوان مشاهده کرد که در ابتدای هر روز قیمتهای سکه طلا و ارز سیر نزولی پیدا میکنند و در انتهای روز دوباره رشد صعودی خود را از سر می گیرند.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها