اهداف حوزه گردشگری برای نوروز 97 محقق شده است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اهداف حوزه گردشگری برای نوروز 97 محقق شده است

  • یکشنبه 05 فروردین 1397 18:22
  • شناسه 16261
اهداف حوزه گردشگری برای نوروز 97 محقق شده است

رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه اهداف برنامه ریزی شده در حوزه گردشگری برای نوروز 97 تاکنون محقق شده، گفت، رشد 10 درصدی اقامت و کاهش 46 درصدی شکایات گردشگران نوروزی امید بخش است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان روز یکشنبه در بازدید نوروزی از مجموعه کاخ موزه های سعدآباد و نیاوران افزود، از 27 اسفند سال 96 تاکنون با افزایش قابل ملاحظه گردشگران نوروزی مواجه هستیم، به طوری که عدد 17 میلیون و 400 هزار نفر اقامت تا قبل از پنجم فروردین سال 97 نشان از یک رشد قابل توجه در تعداد گردشگران نوروزی دارد.

وی ادامه داد، برنامه ریزی های ما برای سرگرم کردن مردم در مسیرهای بین راهی جواب داده و این برنامه های متنوع در همه شهرها با دستور رییس جمهوری در 780 مکان موسوم به نوروزگاه برگزار شده است.
معاون رییس جمهوری تصریح کرد، کاهش 46 درصدی شکایات نیز حاکی از افزایش رضایت مندی مردم دارد.
مونسان گفت، بدنبال توزیع یکنواحت گردشگری در شهرهای مختلف ایران بودیم و می خواستیم سفرها به چند شهر مشهور گردشگر پذیر محدود نباشد، خوشبختانه این اتفاق افتاد و استانداران غرب و جنوب کشور نیز از افزایش چشمگیر نوروزی در این مناطق رضایت داشته اند.
وی افزود، پورتال جامعه گردشگری ایران به آدرس visitiran.ir از مرز پنج میلیون بازید عبور و این اتفاق کمک شایانی به توزیع گردشگری و بهره مندی از همه نقاط و نیز درآمد گردشگری و شادمانی مردم کرده است.
مونسان گفت، تعداد برگشتی های موج اول سفرهای نوروزی امسال بسیار کمتر از سال های قبل بوده و این نشان از آن دارد که در برنامه ریزی های خود برای افزایش اقامت های گردشگران موفق عمل کرده ایم.
معاون رییس جمهوری اظهار امیدواری کرد، سال 97 سال مبارک و پرثمری برای گردشگری کشور باشد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها