ورود گردشگر به خراسان جنوبی 10 درصد افزایش یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ورود گردشگر به خراسان جنوبی 10 درصد افزایش یافت

  • چهارشنبه 15 فروردین 1397 14:05
  • شناسه 26446
ورود گردشگر به خراسان جنوبی 10 درصد افزایش یافت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: ورود گردشگران به این استان نوروز امسال 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا حسن رمضانی  افزود: یک میلیون و 514 هزار و 803 نفر از 27 اسفند سال گذشته و شروع سفرهای نوروزی تا 15 فروردین  در استان خراسان جنوبی اقامت داشته اند. 

وی بیان کرد: همچنین سه میلیون و 720 هزار و 575 نفر در این مدت از جاذبه های تاریخی و گردشگری خراسان جنوبی بازدید کردند. 
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: نوروز 97 مجموعه عمارت و باغ اکبریه بیرجند که ثبت جهانی است، کانون توجه گردشگران و مسافران نوروزی بوده است. 
وی از برپایی 20 بازارچه صنایع دستی و 300 غرفه در استان خراسان جنوبی خبر داد و افزود: استقبال مسافران نوروزی از این بازارچه ها خوب بوده است و علاوه بر این هنرمندان و صنعتگران استان در نمایشگاه نوروزگاه مشهد از پنجم تا یازدهم فروردین حضور فعال و موثری داشتند. 
رمضانی اظهار کرد: هیچ گونه شکایتی از سوی گردشگران نوروزی خراسان جنوبی در سامانه ثبت شکایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ثبت نشد که نشان دهنده رضایت گردشگران از اقدامات انجام شده در نوروز 97 است. 
خراسان جنوبی با دارابودن بیش از 2 هزار اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری شناسایی شده که 834 اثر آن در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده، در مسیر عبور زائران امام رضا (ع) هر سال میزبان شمار زیادی از گردشگران و مسافران نوروزی است. 
اماکن مذهبی و بقاع متبرکه استان هم دارای معماری خاص و از نظر مردم شناسی دینی قابل توجه هستند که معروف ترین آنها آستانه حسین بن موسی الکاظم (ع) در طبس، آستانه بی بی زینب خاتون سربیشه و آستانه شهدای باقریه بیرجند است. 
این استان مرزی علاوه بر آثار تاریخی متعدد از جاذبه های طبیعی نیز برخوردار است که بنده دره بیرجند، منطقه نمونه گردشگری باغستان آبگرم فردوس،، منطقه گردشگری مصعبی و کریمو سرایان، غار چنشنت سربیشه، چشمه مرتضی علی طبس، تالاب کجی نهبندان و باغ گلشن طبس از جمله این مناطق گردشگری به شمار می رود. 
24 اقامتگاه بوم گردی در 11 شهرستان خراسان جنوبی امسال آماده پذیرایی از مسافران نوروزی بود و یکهزار و 139 کلاس درس در 167 آموزشگاه استان برای اسکان مسافران آماده شد. 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها