مناطق جنگی سالانه پذیرای 6 هزار گردشگر خارجی است | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

مناطق جنگی سالانه پذیرای 6 هزار گردشگر خارجی است

  • دوشنبه 11 تیر 1397 09:15
  • شناسه 29805
مناطق جنگی سالانه پذیرای 6 هزار گردشگر خارجی است

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گفت: سالانه 6 هزار نفر گردشگر و مهمان خارجی از اقصی نقاط دنیا از یادمان ها و مناطق جنگی کشور بازدید می کنند.

به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از ایرنا، سردار بهمن کارگر روز یکشنبه در نشست خبری در استان ایلام اظهارداشت: این بازدید کنندگان از یادمان های دفاع مقدس شهرهای مختلف درگیر جنگ به ویژه مناطق جنگی استان خوزستان و جنوب کشور بازدید می کنند.

وی افزود: سالانه 6 میلیون نفر از مردم داخل کشور نیز در قالب کاروان های راهیان نور از مناطق جنگی و یادمان های دفاع مقدس غرب، شمال غرب و جنوب غرب بازدید می کنند.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس یادآور شد: 58 یادمان دفاع مقدس در هفت استان درگیر جنگ همچون ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر و هرمزگان وجود دارد که محل بازدید کاروان های راهیان نور است.
سردار کارگر افزود: تا سال 1404 که سند افق چشم انداز کشور است این یادمان های دفاع مقدس توسعه می یابند و از لحاظ زیرساختی و امکانات تجهیز می شوند اما احداث و افزودن یادمان جدید در دستور کار بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیست.
به گفته وی، یک هزار و 957 یادمان شهدای گمنام در نقاط مختلف کشور (محل تدفین این شهدا) وجود دارد که در این یادمان ها 9 هزار شهید والامقام دفن شده اند.
وی در مورد یادمان های دفاع مقدس نیز اظهارداشت: تا سال 1391 میزان پیشرفت فیزیکی یادمان های دفاع مقدس 30 درصد بود که این میزان هم اکنون به 70 درصد رسیده و تا سال 1400 این یادمان ها تکمیل می شوند.
سردار کارگر در خصوص حوزه نشر نیز افزود: تا سال 93 تعداد 700 عنوان کتاب با موضوع دفاع مقدس به چاپ رسیده و از سال 93 تاکنون این رقم به 2 هزار جلد افزایش یافته و سهمیه هر استان در طول سال چاپ حداقل 30 عنوان کتاب است.
وی اظهارداشت: با توجه به موقعیت استان ایلام در جنگ تحمیلی در صدد هستیم که یادمان های این استان به یکی از کریدور و مسیرهای اصلی کاروان های راهیان نور و محل های شب مانی زائران این اماکن تبدیل شود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس از تلاش برای ثبت آزادسازی شهر مهران در تقویم ملی در شورای انقلاب فرهنگی کشور خبر داد و تاکید کرد: با توجه به اهمیت آزادسازی مهران و موقعیت کنونی این شهر مسئولان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس برای ثبت ملی این واقعه تلاش و رایزنی خواهند کرد.
دیدار با استاندار، کلنگ زنی 2 طرح فرهنگی عمرانی در شهرستان مهران و حضور در ویژه برنامه آزادسازی مهران از جمله برنامه های سردار کارگر در سفر یک روزه به استان ایلام است.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها