ثبت روستای سربیشه گچساران در فهرست آثار ملی | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

ثبت روستای سربیشه گچساران در فهرست آثار ملی

  • جمعه 11 مرداد 1398 20:37
  • شناسه 39097
ثبت روستای سربیشه گچساران در فهرست آثار ملی

فریبا رحمان‌پور مشاور امور بانوان و خانواده رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: روستای سربیشه گچساران به زودی در فهرست آثار ملی ثبت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، روز پنج شنیه 10 مردادماه 1398 نشست کارگروه اشتغال با حضور معاون توسعه مناطق محروم ریاست جمهوری، استاندار، معاون استاندار، نماینده گچساران و فرمانداران دو شهرستان و دیگر دهیاران شهرستان گچساران و باشت در سالن کنفرانس فرمانداری برگزارشد.

 در این نشست فریبا رحمان‌پور اظهار کرد: توسعه فعالیت گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در آینده  افزایش خواهد یافت و به زودی روستای سربیشه گچساران به  ثبت ملی  خواهد رسید.

وی با توجه به عمده فعالیت زنان این روستا که جاجیم بافی و گلیم است، ادامه داد: قطب اصلی صنایع دستی این استان در ۲ شهرستان گچساران و باشت است که قابلیت صادرات این صنایع دستی به خارج از کشور وجود دارد.

مشاور امور بانوان و خانواده رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت:با توجه به تفاهم نامه موجود با سازمان میراث فرهنگی و سازمان توسعه روستایی مناطق محروم اقداماتی در مناطق محروم کشور  انجام شده و امیدواریم که این اقدامات در استان کهگیلویه و بویراحمد انجام گیرد.

 وی خاطرنشان کرد:احداث بازارچه دائمی صنایع دستی برای عرضه صنایع دستی رنان این استان لازم و ضروری است و بافت صنایع دستی در کشور نیاز به آموزش دارد.

 وی با بیان این که هدف از توانمندی زنان ایجاد اشتغالزایی و توانمندسازی است، ابراز کرد: انتظار داریم معاون رئیس جمهور اعتباری برای  آموزش و توانمندی زنان در رشته صنایع دستی تخصیص داده شود .

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها