یونسکو پرونده ثبت‌جهانی اورامانات را دریافت کرده‌‌ است‌ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

یونسکو پرونده ثبت‌جهانی اورامانات را دریافت کرده‌‌ است‌

  • شنبه 04 آبان 1398 22:19
  • شناسه 40010
یونسکو پرونده ثبت‌جهانی اورامانات را دریافت کرده‌‌ است‌

استاندار کرمانشاه گفت: پرونده ثبت‌جهانی اورامانات به یونسکو ارسال شده و در گام بعدی منتظر ورود کارشناسان این مجموعه به استان هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  به نقل از فارس ، هوشنگ بازوند پیش از ظهر امروز در نشست شورای برنامه‌ریزی استان، اظهار داشت: متاسفانه همراه اول از پوشش مناسبی در سطح استان برخوردار نیست و برخی محورها مانند سومار آنتن‌دهی مناسبی ندارند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: بازارچه سومار و مسیرهای منتهی به این مرز، یک محور مبادلاتی بسیار مهم برای استان محسوب می‌شود و همراه اول موظف است مشکلات آنتن‌دهی این محور را هرچه سریع‌تر برطرف کند.

بازوند تصریح کرد: همچنین موضوع تامین آب شرب کوتاه مدت و بلندمدت سومار از چاه‌های منطقه و سد شرفشاه در دستور کار قرار دارد‌‌ و با توجه به اهمیت موضوع، مجموعه استانداری و آب و فاضلاب استان هر کدام 50 درصد از اعتبارات مورد نیاز اجرای این پروژه را تامین می‌کنند.

وی ادامه داد: ثبت‌جهانی منظر اورامانات یکی از اولویت‌های مدیریت ارشد استان است و خوشبختانه پرونده ثبت‌جهانی به یونسکو ارسال شده و در گام بعدی منتظر ورود کارشناسان این مجموعه به استان هستیم.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «میراث فرهنگی»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها