تسهیلات بانک مسکن به نیروهای مسلح | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تسهیلات بانک مسکن به نیروهای مسلح

  • دوشنبه 06 بهمن 1399 23:40
  • شناسه 49693
تسهیلات بانک مسکن به نیروهای مسلح

بانک مسکن ۲هزار و۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به ۴۱هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط وزارت دفاع ونیروهای مسلح پرداخت می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در تفاهم‌نامه همکاری که با حضور محمود شایان، مدیرعامل بانک مسکن و امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، برای تامین مالی ساخت واحدهای مسکونی مختص کارکنان و بازنشستگان این وزارتخانه به امضا رسید، تامین منابع برای تامین مالی واحدهای مسکونی مختص کارکنان و کارمندان و همچنین بازنشستگان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از جانب بانک‌مسکن و با اختصاص تسهیلات ارزان‌قیمت با نرخ‌های ۶ و ۸ درصد انجام خواهد شد. این تفاهم‌نامه در راستای پیشبرد طرح اقدام ملی مسکن، میان بانک مسکن و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح منعقد شد.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: این اقدام با همکاری و موافقت بانک مرکزی و پیگیری‌های دولت و وزارت راه و شهرسازی و همچنین بانک مسکن به سرانجام رسیده و از طریق سپرده‌گذاری در حساب صندوق یکم امکان‌پذیر است.

شایان بابیان اینکه در قالب این تفاهم‌نامه اعتباری بالغ ‌بر ۲هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات به ۴۱ هزار نفر از متقاضیان واجد شرایط پیش‌بینی‌ شده است، گفت: هدف از این اقدام، سرعت‌بخشی و تسهیل شرایط ساخت و واگذاری واحدهای مسکونی برای این گروه از متقاضیان است که توسط وزارت راه و شهرسازی برای ساخت و واگذاری مسکن به آنها در قالب طرح اقدام ملی برنامه‌ریزی‌شده است.

وی بابیان اینکه این تسهیلات ارزان‌ترین تسهیلات در شبکه بانکی در بخش مسکن است، گفت: مطابق با برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، اقساط این تسهیلات نیز ۱۴۴ ماهه در نظر گرفته‌شده است.

شایان افزود: سقف این تسهیلات در شهرهای بزرگ به ازای هرکدام از متقاضیان ۸۰ میلیون تومان و در شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر، ۶۰ میلیون تومان در نظر گرفته ‌شده است. از طرفی با هماهنگی‌های صورت‌گرفته و موافقت بانک مرکزی امکان اختصاص این تسهیلات به‌صورت زوجین با همسران کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز فراهم‌شده است که با این اقدام گام مثبت و موثری در تامین مسکن این گروه از متقاضیان برداشته خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها