برنامه‌ریزی بیمه دانا برای تبدیل شدن به بیمه دیجیتال | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برنامه‌ریزی بیمه دانا برای تبدیل شدن به بیمه دیجیتال

  • چهارشنبه 06 اسفند 1399 16:31
  • شناسه 60790
برنامه‌ریزی بیمه دانا برای تبدیل شدن به بیمه دیجیتال

رونمایی از سامانه هوشمند مدیریت اسناد شعب بیمه دانا (ساماش) طی مراسمی با حضور مدیران ارشد بیمه دانا و بیمه مرکزی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در مراسم رونمایی از سامانه ساماش که در مجتمع خدمات بیمه‌ای فردوسی برگزار شد، ابراهیم کاردگر نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا گفت: برای رسیدن به بهره‌وری مطلوب و اعمال نظارت مناسب، ایجاد یک اکوسیستم بیمه‌ای جزو الزامات هیات مدیره به شمار می‌رود. وی با تاکید بر ضرورت رشد دانش بیمه‌ای به ویژه در حوزه درمان و اطلاعات افزود: با توجه به راه‌اندازی سامانه «ساماش» و فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای ایجاد تغییرات اساسی، حرکت به سمت بیمه دیجیتال در این شرکت آغاز شده و امیدواریم از صفر تا صد عملیات بیمه‌ای اعم از صدور و خسارت در آینده نزدیک، در بستر دیجیتال فراهم شود.

مدیرعامل بیمه دانا رشد و بهره‌وری اقتصاد را در گرو ارتقای صنعت بیمه دانست و با اشاره به اینکه امروز اطلاعات حرف اول را در دنیا می‌زند، گفت: باید به دانش بیمه دیجیتال مسلح باشیم و آن را در تمامی لایه‌های شرکت تسری دهیم تا با استفاده از مزایا و نظارت و کنترل بیشتر، به بهره‌وری مناسب‌تر دست یابیم. سیدقاسم نعمتی، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بیمه مرکزی نیز در سخنانی، رونمایی از سامانه «ساماش» را که موجب ارتقای شاخص‌های عملکردی بیمه دانا می‌شود، مورد ستایش قرار داد و اظهار کرد: تحول دیجیتال و شکل‌گیری آن در صنعت بیمه یک ضرورت به شمار می‌رود. این در حالی است که نقش رهبری سازمان در بحث بیمه و تحول دیجیتال بسیار مهم است، زیرا در صورت حمایت و پایش آن از طرف هرم مدیریتی سازمان، می‌توان به اصلاح فرآیندهای سیستم و ارتقای بهره‌وری دست یافت.

وی با اشاره به اینکه بیمه دانا در بحث فناوری اطلاعات، از دانش و تجربه بسیار خوبی برخوردار است، افزود: سامانه «ساماش»، سامانه‌ای مطلوب و بسیار تاثیرگذار است که می‌توان در آینده آن را از حالت الکترونیکی به دیجیتالی تبدیل کرد تا با حذف کاغذ، شاهد تغییرات اساسی در صنعت بیمه باشیم.

مجتبی عطری، معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه دانا با تشریح اهمیت سامانه «ساماش» در عملیات بیمه‌گری اظهار کرد: با راه‌اندازی این سامانه، استفاده از ابزارهای نظارتی تقویت شده و دیگر امکان جعل اسناد امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی استفاده از ارزیابان خسارت در این سامانه را مورد تاکید قرار داد و افزود: با توجه به یکپارچه‌شدن عملیات بیمه‌ای در این سامانه و حذف اسناد فیزیکی، می‌توان اقدامات درخور توجهی انجام داد. عطری کمک مطلوب در محاسبه اسناد درمانی، بهره‌وری از نیروی انسانی و تمرکز اسناد درمانی را از ویژگی‌های مهم این سامانه دانست و ابراز امیدواری کرد با بهره‌گیری از این سامانه و افزایش نظارت‌ها، امور مربوط به اسناد درمانی با دقت بیشتر و زمان‌بندی مناسب‌تر به ساماندهی لازم برسد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها