عبور تولید تندگویان از مرز یک میلیون تن | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عبور تولید تندگویان از مرز یک میلیون تن

  • شنبه 09 اسفند 1399 17:00
  • شناسه 60826
 عبور تولید تندگویان از مرز یک میلیون تن

همزمان با اجرای چندین طرح رفع تنگنا‌های تولید و تعمیراتی، تولید شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از مرز یک میلیون تن گذشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، در پایان بهمن ماه امسال تندگویان موفق به افزایش رکورد تولید محصولات «پلی‌اتیلن ترفتالات» شده و تولید در زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات به ۱۰۳ هزار و ۹۷۵ تن رسید که به این ترتیب ۱۰۰درصد برنامه تولید در پتروشیمی شهید تندگویان محقق شده است.

شرکت پیش‌بینی کرده  که رکورد تولید ادوار شرکت که در  سال قبل حدود یک میلیون و ۸۰ هزار تن بوده شکسته شود.  یادآوری می‌شود این شرکت به تازگی  تفاهم‌نامه ساخت کاتالیست انحصاری «پالادیوم» را با شرکت‌های دانش‌‌بنیان ایرانی و قرارداد ساخت افزایش و متنوع‌سازی گرید بطری با فاینانس ایرانی را امضا کرد. ‎

قرارداد پروژه افزایش ظرفیت بطری تندگویان به مبلغ ۳۰ میلیون یورو و با هدف افزایش ۵۰ تنی ظرفیت تولید گریدهای مختلف محصولات زنجیره ‌پلی‌اتیلن ترفتالات با یک شرکت ایرانی امضا شد. ‎قابل یادآوری است که در حال حاضر انحصار تولید کاتالیست پالادیوم در انحصار چند شرکت بزرگ اروپایی از جمله ‌باسف آلمان و کلارینت ایتالیا است و با امضای تفاهم‌نامه ساخت این کاتالیست با یک شرکت دانش‌بنیان ایرانی برای ‌نخستین بار امکان تامین آن در داخل کشور فراهم می‌شود.‌ پتروشیمی شهید تندگویان بزرگ‌ترین تولیدکننده محصولات مهم و استراتژیک پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) و اسید ترفتالیک خالص (PTA) درکشور است. این شرکت به‌عنوان بزرگ‌ترین و تنها تولیدکننده محصول زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات در صنعت پتروشیمی کشور از ظرفیت تولید سالانه بیش از یک میلیون و ۵۸۷هزار تن محصول متنوع از جمله گرید‌های مختلف PET برخوردار است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها