تولید بیش از ۸۰ درصد لوله‌های نفت و گاز کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید بیش از ۸۰ درصد لوله‌های نفت و گاز کشور

  • دوشنبه 11 اسفند 1399 18:46
  • شناسه 60912
تولید بیش از ۸۰ درصد لوله‌های نفت و گاز کشور

گروه کارخانه‌های صفا سالانه ۵۰۰ میلیون دلار ارزش افزوده برای کشور دارد و از سال ۸۵ تاکنون ۸۰ درصد لوله‌های نفت و گاز کشور را که از سایر کشورها وارد می‌شد تولید می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمد رستمی صفا در بازدید آیت‌الله قربان‌علی دری نجف‌آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی،  از این کارخانه با بیان این مطلب و با قدردانی  از حمایت دستگاه قضا از مجموعه گروه صنعتی صفا  افزود: حدود ۹ ماه حقوق معوق داشتیم که خوشبختانه اکنون علاوه بر اینکه حقوق معوقی نداریم، بلکه عیدی و پاداش و بهترین خدمات به نیروهای این شرکت ارائه می‌شود.

همچنین آیت‌الله قربان‌علی دری نجف‌آبادی در این بازدید اظهار کرد: مساله تولید و سرمایه‌گذاری در این عرصه باید به یک فرهنگ تبدیل شود و همه ما در هر لباس و جایگاهی وظیفه داریم در این خصوص افراد را تشویق و شرایط را فراهم کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان بیشتر اقتصاد کشور را وابسته به نفت دانست و بیان کرد: باید وابستگی کشور به نفت را کاهش دهیم و به صادرات با ارزش افزوده نگاه ویژه‌ای کنیم البته که در این راه مشکلاتی نظیر بانکی و گمرکی وجود دارد که باید این بخش‌ها حامی واقعی تولیدات داخلی خصوصا تولیدات با ارزش افزوده باشند.

دری‌نجف‌آبادی افزود: قوه قضائیه، دولت و مجلس باید از همه تولیدات داخلی خصوصا تولیدات مولد ثروت به‌صورت ویژه حمایت کنند، چراکه باعث شکوفایی اقتصاد و تحقق شعار سال جهش تولید نیز خواهد شد.

وی تحریم‌های همه جانبه علیه کشور را فرصتی برای تکیه بر توان داخلی دانست و گفت: جوانان و نیروهای داخلی باید با تلاش مضاعف ریشه‌های وابستگی را برای همیشه قطع کنند و ما را به یک تولیدکننده و صادرکننده تبدیل کنند.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: کشور ما نباید مصرف‌کننده و واردکننده باشد و باید شرایطی فراهم شود که سایر کشورها کالاهای ما را مصرف کنند و برای تحقق ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی که با برنامه‌ریزی شدنی است هدف‌گذاری کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه بازرگانی صادرات باید محور باشد و با برنامه‌ریزی بازار صادرات را جدی‌تر بگیریم، از دولت آینده خواست به‌صورت جدی حمایت واقعی را از کلیه واحدهای صنعتی و تولیدی و همچنین بخش کشاورزی و مولد کشور داشته باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها