پلی‏پروپیلن جم، برنده جایزه صنعت سبز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پلی‏پروپیلن جم، برنده جایزه صنعت سبز

  • شنبه 16 اسفند 1399 15:47
  • شناسه 61050
 پلی‏پروپیلن جم، برنده جایزه صنعت سبز

شرکت پلی پروپیلن جم برای دومین سال پیاپی موفق به دریافت جایزه صنعت سبز کشور شد. این جایزه به صنایعی تعلق می‌گیرد که در یک سال گذشته، علاوه بر آلاینده نبودن، توانسته‌اند در حوزه‌های مختلف زیست محیطی، گام‌های بزرگ و اساسی بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، واحد HSE شرکت پلی پروپیلن جم توانسته طی یک سال اخیر با همراهی محیط زیست استان بوشهر، اقدام به اجرای طرح‌های کلان و راهبردی در حوزه محیط زیست چون طرح آموزشی فرهنگی «محله سبز» در شهرستان‌های دهگانه استان بوشهر کند که نقش موثری در توسعه فرهنگ محیط‌زیست ایفا کند. کاهش آلاینده‌های صنعتی، مدیریت پسماندها، صیانت و ارتقای فضای سبز، احیای سنت نیک درختکاری و نیز توسعه استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر از جمله فعالیت‌های زیست‌محیطی پلی‌پروپیلن جم است.

  یکی از اقدامات اساسی که از سال ۱۳۸۸ در این زمینه شروع شده، جلوگیری از انتشار ۱۰ هزار تن گاز گلخانه‌ای به محیط در سال است که به همین منظور پکیج OFF GAS  راه‌اندازی شده است. فرآیند شرکت پلی‌پروپیلن جم بر اساس طراحی بازل با هدف توسعه پایدار، طراحی و گام‌های نهایی در راستای صنعت سبز با حذف کامل گاز ارسالی به فلر و برگشت آن به چرخه تولید برداشته شده است.  در همین حال اهدای باکس بازیافت برای ترویج فرهنگ تفکیک زباله خشک از مبدا یکی از طرح‌های مهم در حوزه پسماند است که از سال ۱۳۹۹ در شرکت پلی‌پروپیلن جم پیگیری شد؛ هدف از اجرای این طرح، مدیریت پسماند ضایعات خشک پیش از تبدیل‌شدن به زباله و تحمیل هزینه‌های جانبی و جلوگیری از هدررفت منابع و ثروت ملی است.

 

یکی از شاخص‌ترین اقدامات پلی‌پروپیلن جم در عرصه استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر، اقدام به راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در شرکت پلی‌پروپیلن جم است که در تعامل با محیط‌زیست اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها