توسعه پرداخت با تلفن همراه در کشور | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

توسعه پرداخت با تلفن همراه در کشور

 • دوشنبه 18 اسفند 1399 12:35
 • شناسه 61125
توسعه پرداخت با تلفن همراه در کشور

پرداخت‌های موبایلی به‌عنوان مسیری برای عبور از دوران پرداخت‌های کارتی به روشی مطمئن و سریع تبدیل شده‌اند که آهسته آهسته سهم بیشتری از بازار پیدا می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، پرداخت موبایلی به معنای خرید یا پرداخت هزینه خرید با کمک تلفن همراه هوشمند است. در این روش مشتری به‌جای استفاده از پول نقد، چک یا کارت‌های بانکی، از یک تلفن هوشمند یا تبلت برای پرداخت هزینه کالا یا خدمات مورد نیاز خود استفاده می‌کند.

پرداخت موبایلی روش‌های گوناگونی دارد که هر کدام برتری‌ها و ویژگی‌های خود را دارند. پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV بیشتر از آنکه روشی برای پرداخت باشد، استانداردی به نظر می‌رسد که می‌تواند پرداخت‌های موبایلی را تحت تاثیر قرار دهد. عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، مدتی پیش با رونمایی از این پروژه تاکید کرد پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV که با نام کهربا هم شناخته می‌شود با هدف «افزایش رفاه و تسهیل دسترسی مردم»، «امنیت تراکنش‌ها» و «مقابله با جرم و پولشویی» معرفی شده و  سه هدف و الگوی اصلی بانک مرکزی در توسعه خدمات پرداخت است. در خلاصه‌ترین تعریف ممکن، پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV یا کهربا خدماتی را عرضه می‌کند که براساس آن اگر تلفن هوشمند کاربر دارای قابلیت NFC باشد و دستگاه کارتخوان نصب‌شده نیز چنین قابلیتی را پشتیبانی کند، کاربر می‌تواند با نزدیک‌کردن تلفن همراه خود به دستگاه کارتخوان و بدون نیاز به استفاده از فیزیک کارت بانکی، وجه مورد نظر را پرداخت کند. البته نباید فراموش کرد در این روش، اطلاعات کارت بانکی باید پیش از پرداخت وجه در یکی از برنامک‌های پرداخت تاییدشده از سوی بانک مرکزی، ثبت شود.

شرکت آسان‌پرداخت پرشین که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۸ دنبال می‌کند در سال‌های اخیر  برای ارائه خدمات در حوزه پرداخت، تلاش‌های بسیاری کرده است. نشان پرداخت به عنوان خدمتی که در سال ۹۸ و در همکاری با بانک ملی از سوی آسان‌پرداخت معرفی شد، تلاش می‌کرد تا انقلاب بزرگی در دنیای پرداخت باشد. نام این سرویس پرداخت موبایلی بعدها به تله‌پرداز تغییر کرد و حالا با همین نام در دسترس کاربران قرار دارد. با کمک تله‌پرداز پرداخت درون‌شبکه‌ای برنامک آپ در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و به همین دلیل از QR Code استفاده می‌کند تا به کاربران امکانات بیشتری ارائه دهد. تله‌پرداز یک سیستم درونی میان حساب‌های کاربری کاربران برنامک آپ است که در نهایت فقط اعتبار کاربران را جابه‌جا می‌کند. اگر کاربری تصمیم بگیرد از تله‌پرداز برای دریافت ریالی وارد عمل شود، باید QR Code مبتنی بر پذیرندگی شاپرکی انجام دهد. بنابراین همه آنچه پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV ارائه می‌کند از سال‌ها پیش توسط مجموعه آسان‌پرداخت و برنامک آپ عرضه می‌شده و به همین دلیل پروژه‌هایی همچون کهربا از دیرباز در چشم‌انداز و اهداف آسان‌پرداخت جای داشته‌اند.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • عدم توجه دولت به تبعات دو نرخی بودن ارز/ مرغ مسئله‌ای نیست که در جامعه به معضل تبدیل شود/ مرغ 10 هزارتومانی باید به دست مردم برسد!

  چشم انداز اقتصاد

  عدم توجه دولت به تبعات دو نرخی بودن ارز/ مرغ مسئله‌ای نیست که در جامعه به معضل تبدیل شود/ مرغ 10 هزارتومانی باید به دست مردم برسد! (280)

  مدرس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: دولت شخصیت حقوقی است ، اموراتی که تصدی آن بر عهده دولت است ، مشکلاتی را به وجود می‌آورد، دولت تمشیت امور بازار را نباید بر عهده بگیرد.

 • کارخانجات طاها البرز

  پیشران

  کارخانجات طاها البرز (29)

  کارخانجات طاها البرز نزدیک یک دهه هست که در زمینه تولید هود / اجاق گاز رومیزی/ سینک ظرفشویی وشیرالات دراستان البرز و کمال شهر کرج مشغول بکار هست چگونگی شروع فعالیت این کسب و کار و گسترش روز افزون اون رو بشنویم از آقای طباطبایی موسس و بنیان گذار طاها البرز مدیریت کارخانجات طاها البرز در نظر داره تا حضورمؤثر در بازار رو با افزايش توان رقابت پذيري محصولات و خدمات ممتاز پس از فروش رقم بزنه در این راستا تمامی محصولات داری گارانتی بی قید وشرط برای مشتریان و خریداران تعویض خواهد شد

 • تولید کننده هود و گاز آشپزخانه

  پیشران

  تولید کننده هود و گاز آشپزخانه (14)

  گروه تولیدی صنعتی ﺷﺎﯾﻨﺎ ﺑﻪ ﻫﻤﺖ ﮔﺮوﻫﯽ از ﻣﻬﻨﺪﺳﯿﻦ و ﻣﺘﺨﺼﺼﯿﻦ ﺑﺎ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺻﻨﻌﺖ ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ ﺑﺎ ﻫﺪف ﻧﻮع آوری و ﺑﻬﯿﻨﻪ ﺳﺎزی و اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﮑﻨﻮﻟﻮژی روز درﻃﺮاﺣﯽ و ﺗﻮﻟﯿﺪ ، و ارﺗﻘﺎ ﮐﯿﻔﯽ ﻟﻮازم ﺧﺎﻧﮕﯽ آﺷﭙﺰﺧﺎﻧﻪ اﻋﻢ از اﻧﻮاع اﺟﺎق ﮔﺎز ، هود، ﻓﺮ، ﺳﯿﻨﮏ و …. . ازدﯾﻤﺎه ﺳﺎل 1391 ﺗﺎﺳﯿﺲ ﮔﺮدﯾﺪ . ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ در آﺑﺎﻧﻤﺎه ﻫﻤﺎن ﺳﺎل ﺑﺎ اﯾﺠﺎد زﯾﺮﺳﺎﺧﺘﻬﺎ مجوزهای قانونی لازم را اخد نموده وهم چنین اﺳﺘﺎﻧﺪارﻫﺎ ﻣﻠﯽ ﻻزم را در ﺧﺮداد ﻣﺎه ﺳﺎل 1392 از ﺳﺎزﻣﺎن ﻣﻠﯽ اﺳﺘﺎﻧﺪارد اﯾﺮان برای گروه کالایی اجاق گاز و هود شومینه اشپزخانه اﺧﺬ ﮔﺮدﯾﺪ . ﮔﺮوه ﺻﻨﻌﺘﯽ ﺷﺎﯾﻨﺎ ﺟﻬﺖ ﺣﻀﻮر در ﺳﻄﺢ ﺑﺎزارداﺧﻠﯽ و ﺟﻬﺎﻧﯽ و دﺳﺘﯿﺎﺑﯽ ﺑﻪ ﺑﺎﻻﺗﺮﯾﻦ اﺳﺘﺎﻧﺪاردﻫﺎی ﺟﻬﺎﻧﯽ با اﺳﺘﻔﺎده از ﺟﺪﯾﺪﺗﺮﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻤﻬﺎی ﻣﺪﯾﺮﯾﺘﯽ و آموزشی و ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﮑﻨﻮﻟﻮزی وﻓﻦ آوری نوین ﻓﺮاﯾﻨﺪﻫﺎی طراحی ، ﺳﺎﺧﺖ و ﻣﻮﻧﺘﺎژ ﺑﺮ روﻧﺪ رو ﺑﻪ رﺷﺪ ﺧﻮد اﻓﺰوده و با ایجاد واﺣﺪ ﺗﺤﻘﯿﻖ ﺗﻮﺳﻌﻪ وﺑﻬﺮه ﮔﯿﺮی از ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻣﺪﯾﺮان وﻣﺘﺨﺼﺼﯿﻦ ﻣﺠﺮب و ﻣﺘﻌﻬﺪ ﮐﺸﻮر گامی بزرگ را درنیل به اهداف برداشته است .

 • شرکت پیشگامان اقتصاد جام جم(ایر تاکسی ، تاکسی هوایی)

  کارآفرینان

  شرکت پیشگامان اقتصاد جام جم(ایر تاکسی ، تاکسی هوایی) (490)

  شرکت پیشگامان اقتصاد جام جم(ایر تاکسی ، تاکسی هوایی) - مهمان : احمد بیرانوند ، مدیرعامل شرکت پیشگامان اقتصاد جام جم

 • شرکت صنایع اتاق تمیز بهار

  پیشران

  شرکت صنایع اتاق تمیز بهار (37)

  شرکت صنایع اتاق تمیز بهار تولیدکننده اتاق تمیز ایزوله و تجهیزات جانبی و فیلتراسیون اتاق های عمل مورد مصرف در مراکز درمانی – صنایع غذایی – صنایع دارویی و های تک high teck دارنده تایید از وزارت صمت و بهداشت نشانی : استان تهران - شهرک صنعتی پرند راه تماس : 021 – 22380727

آخرین خبرها