تحقق اهداف بانک ملی ایران در سال ۹۹ | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تحقق اهداف بانک ملی ایران در سال ۹۹

  • چهارشنبه 18 فروردین 1400 11:45
  • شناسه 61917
تحقق اهداف بانک ملی ایران در سال ۹۹

بررسی عملکرد سال گذشته بانک ملی ایران در مقایسه با سال پیش از آن نشان می‌دهد در بسیاری از شاخص‌ها، اهداف بانک محقق شده و اهداف سایر بخش‌ها نیز به سرعت در حال تحقق است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدرضا حسین‌زاده مدیرعامل بانک ملی ایران در وبینار نوروزی با مدیران ارشد و تبیین سیاست‌های راهبردی سال ۱۴۰۰ که با حضور اعضای هیات‌مدیره و هیات عامل برگزار شد، کاهش قیمت تمام شده پول، رشد نرخ موثر تسهیلات، بهبود حاشیه سود، رشد ۲۸درصدی مجموع چهار سپرده اصلی و افزایش درآمد را از جمله دستاوردهای این بانک در سال گذشته خواند و اظهار کرد: کفایت سرمایه بانک ملی ایران در سال ۱۳۹۹ معادل ۵ واحد بهبود یافت و نسبت مطالبات معوق به کل تسهیلات پرداختی (NPL) به عدد ۲/ ۵ درصد رسید که به استاندارد جهانی بسیار نزدیک است.وی افزایش ۱۰ برابری سرمایه بانک نسبت به سال ۱۳۹۴ را اقدامی ‌بسیار مهم خواند و با قدردانی از همه کسانی که برای تحقق این هدف بزرگ تلاش کردند، خاطرنشان کرد: سرمایه بانک ملی ایران نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسیده است و با فاصله زیادی نسبت به بانک‌های دیگر در رتبه اول قرار دارد.

مدیرعامل بانک ملی ایران بهبود ساختار مالی این بانک را با استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی الزامی‌ خواند و تاکید کرد: فروش اموال و املاک مازاد، جذب منابع ارزان قیمت، کاهش هزینه‌های جاری به ویژه هزینه سود پرداختی و افزایش خدمات غیرحضوری از جمله اقداماتی است که به طور پیوسته در دستور کار ماست و در سال‌جاری نیز به طور جدی پیگیری خواهد شد.

حسین‌زاده اعتماد مردم به بانک ملی ایران را سرمایه اصلی این بانک خواند و با تاکید بر اینکه همه موفقیت‌های این نهاد اقتصادی و اجتماعی مدیون حمایت‌های عموم مردم است، اظهار کرد: بانک ملی ایران در سال جهش تولید، موفقیت‌های بزرگی کسب کرد و در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها» نیز این روند ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به اینکه بخش عمده تولید در کشور با حمایت مستقیم یا غیرمستقیم نظام بانکی انجام می‌شود، ادامه داد: در دوره شیوع کرونا، از تولید اقلام بهداشتی تا فعالیت بنگاه‌های اقتصادی خرد و کلان مورد حمایت بانک‌ها بوده و نقش بانک ملی ایران نیز در این مسیر بسیار پررنگ بود.

وی همچنین از تشکیل ستادی برای تحقق اهداف شعار سال در بانک ملی ایران خبر داد و با بیان اینکه همه باید موانع تولید را شناسایی کنیم و در رفع آنها بکوشیم، اظهار کرد: ما در راستای اصلاح قوانین و مقررات تلاش می‌کنیم تا روند تولید در کشور با سرعت بیشتری ادامه یابد. حسین‌زاده همچنین با یادآوری اقدامات بانک ملی ایران در ارائه محصولات فناورانه که تازه‌ترین آنها در ملی شو ۴ رونمایی شد، ادامه داد: روز ۲۸ اسفند سال گذشته بیش از ۱۱۱ میلیون تراکنش در بستر بانک صورت گرفته که نشان‌دهنده زیرساخت‌های توسعه یافته و قوی ایجاد شده است. وی با بیان اینکه حدود ۹۲ درصد تراکنش‌ها در بانک ملی ایران به صورت غیرحضوری انجام می‌شود، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم زیرساخت‌های بانک بیش از پیش توسعه یابد تا میزان خدمات غیرحضوری به صددرصد نزدیک شود.

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین به خدمات ارائه شده توسط بیمارستان بانک در سال گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه انجام بیش از ۲۵۰ جراحی قلب باز و ۵۰۰ عمل جراحی مغز در این مرکز درمانی باعث افتخار است، گفت: خدمات این بیمارستان در دوره شیوع کرونا بسیار قابل توجه بود؛ ضمن اینکه بیمارستان در دوره ارائه خدمات، به طور جدی بازسازی و بهسازی شده و تجهیرات بسیار پیشرفته‌ای نیز در آن به کار گرفته شده است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها