برداشت ۲برابری کارمزد پیامک‌های بانکی در بانک شهر | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

برداشت ۲برابری کارمزد پیامک‌های بانکی در بانک شهر

  • شنبه 21 فروردین 1400 15:37
  • شناسه 62017
برداشت ۲برابری کارمزد پیامک‌های بانکی در بانک شهر

شانزدهم فروردین ماه امسال، مشتریان بانک‌شهر با دریافت پیامکی از این بانک از برداشت مبلغ ۳۰هزار تومان از حساب خود مطلع شدند، مبلغی که با عنوان برداشت گروهی صورت گرفته و تا یک روز بعد از آن توضیح دیگری در مورد آن داده نشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ، اطلاعات غیررسمی حاکی از این بود که این برداشت گروهی مربوط به هزینه ارسال پیامک‌های بانکی است که در چند سال گذشته از سوی بانک‌ها دریافت می‌شود.

 البته طبق مقررات بانک مرکزی، دریافت این مبلغ که در ابتدا ۱۰ هزار تومان بود سپس به ۱۲هزار تومان افزایش یافت و بالاخره در آذر سال گذشته به ۱۵هزار تومان رسید، باید با اطلاع قبلی و در صورت رضایت مشتری از حساب آنها کسر شود، اما بانک شهر در شانزدهم فروردین امسال- و در مواردی بدون اطلاع قبلی و جلب رضایت مشتریان- دوبرابر این مبلغ را با عنوان مبهم برداشت گروهی از حساب مشتریان خود کسر کرده است.

ارسال پیامک از سوی بانک‌ها برای مشتریان برای اعلام وضعیت تراکنش‌های بانکی توافقی بین بانک‌ها است که با مجوز بانک مرکزی و رضایت مشتری صورت می‌گرفته، اما بانک شهر در سال‌جاری بدون توجه به توافق جمعی بانک‌ها اقدام به این برداشت کرده که موجب نارضایتی گسترده‌ای شده است. اگرچه به گفته جمشیدی دبیر کانون بانک‌های خصوصی هزینه ارسال این پیامک‌ها از سوی شرکت مخابرات دریافت می‌شود و در سال گذشته به‌طور متوسط هزینه ارسال پیامک برای هر کارت بانکی ۲۰هزار تومان بوده است و این رقم برای برخی از جمله کسبه بازار بسیار بیش‌تر است،

اما نفس اقدام بانک شهر در عدم اطلاع‌رسانی اولیه و دوبرابر کردن این هزینه بدون اطلاع بانک‌های دیگر سوال‌برانگیز است. بانک‌شهر پس از این اقدام و فاصله زمانی ۲۴ساعته با ارسال پیامکی این احتمال را مطرح کرده است که به دلیل حجم بالای ارسال پیامک، برخی مشتریان این پیام را دریافت نکرده‌اند.

انتهای پیام/4144/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها