پرداخت خسارت به اصناف دارای بیمه توقف کسب و کار | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

پرداخت خسارت به اصناف دارای بیمه توقف کسب و کار

  • سه شنبه 24 فروردین 1400 17:19
  • شناسه 62157
پرداخت خسارت به اصناف دارای بیمه توقف کسب و کار

خسارت تعطیلی واحدهای صنفی دارای بیمه‌نامه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی و اپیدمی پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مدیرعامل بیمه تعاون با اشاره به اینکه بیمه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی و اپیدمی پس از مطالعات گسترده بین‌المللی در اردیبهشت ۱۳۹۹ طراحی و در شهریور موفق به اخذ مجوزهای لازم از سوی بیمه مرکزی شده و به صورت انحصاری در اختیار بیمه تعاون قرار دارد، گفت: بیمه‌نامه توقف کسب‌وکار ناشی از پاندمی تنها در چهار کشور ارائه می‌شود و بیمه تعاون، در کشور ما، تنها ارائه‌کننده این بیمه‌نامه در سطح قاره آسیا است.

یونس مظلومی با اشاره به ساختار بیمه‌نامه توقف کسب و کار گفت: این بیمه‌نامه یکی از مهم‌ترین اقدامات در نظام اقتصادی برای کاهش ریسک کاهش درآمد بنگاه‌های اقتصادی در دوران شیوع کرونا و تعطیلی این واحدها محسوب شده و در گروه بیمه‌های پارامتریک قرار دارد که برای نخستین بار توسط بیمه تعاون ارائه شده و بر اساس ساختار آن، دیگر نیازی به بازدید از محل و... نیست و به محض آگاهی از خسارت، فرآیند پرداخت صورت خواهد پذیرفت.

وی اضافه کرد: براساس شرایط این بیمه‌نامه، واحدهای صنفی دارای پروانه فعالیت که پیش از اعلام تعطیلی کسب‌وکارها از سوی ستاد ملی کرونا، بیمه‌نامه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا را دریافت کرده باشند، با اعلام تعطیلی و تحقق شرایط بیمه‌نامه، حداکثر تا دوماه از درآمد خود را در قالب پوشش بیمه‌ای از بیمه تعاون دریافت کنند. مدیرعامل بیمه تعاون با اشاره به استقبال صنوف از بیمه‌نامه توقف کسب‌وکار ناشی از کرونا گفت: بسیاری از واحدهایی که خود را تحت پوشش این بیمه قرار دادند، از منظر مالی در شرایط ریسک بروز بحران مالی در اثر تعطیلی قرار داشتند و از این منظر اقدام بیمه تعاون توانسته است کمک بزرگی به کسب‌وکارها در شرایط شیوع کرونا تلقی شود. حداقل حق بیمه سالانه پرداختی در این بیمه ۲۱۰ هزار تومان و حداکثر ۱۰ میلیون و ۸۰۰هزار تومان است که خسارت روزانه پرداختی ۵۰۰ هزار تومان تا ۱۲ میلیون تومان را به مدت حداکثر ۶۰ روز پوشش می‌دهد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها