عرضه آلومینیوم جنوب در تالار صادراتی بورس‌کالا | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

عرضه آلومینیوم جنوب در تالار صادراتی بورس‌کالا

  • شنبه 28 فروردین 1400 12:56
  • شناسه 62299
عرضه آلومینیوم جنوب در تالار صادراتی بورس‌کالا

تالار صادراتی بورس کالای ایران ۲۵ فروردین برای نخستین بار میزبان عرضه شمش آلومینیوم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب ۳۰۰ تن شمش آلومینیوم ۵۰p-۹۹.۸۵ را به‌منظور صادرات در بورس کالای ایران عرضه کرد که قرار گرفتن آلومینیوم بر تابلوی تالار صادراتی، برای نخستین‌بار رقم می‌خورد. قیمت پایه این عرضه ۵۱۲ هزار و ۵۹۶ ریال به ازای هر کیلوگرم بوده و مکان تحویل نیز انبار کارخانه است.

براساس اطلاعیه عرضه بورس کالای ایران، از جمله مشخصات این عرضه می‌توان به اعتباردهی تمامی محصول از طریق ضمانت‌نامه بانکی یا گشایش اعتبار اسنادی (حداکثر ۳ ماهه) با کارمزد ۵/ ۱ درصد ماهانه اشاره کرد. از سوی دیگر خریداران ملزم به پرداخت مالیات ارزش‌افزوده هستند و به‌منظور تسویه در بورس و صدور حواله برای قراردادهایی که به‌صورت اعتباری تسویه می‌شوند پرداخت مبلغ ارزش‌افزوده به‌صورت نقدی الزامی اعلام شده است. در اطلاعیه این عرضه آمده است حداکثر زمان حمل از تاریخ صدور حواله ۷ روز کاری بوده و مسوولیت حمل، صادرات، اظهار گمرکی و رفع تعهدات ارزی به عهده خریدار است.

همچنین حداقل خرید ۲۵ تن اعلام شده و خریدار مجاز به فروش کالا در بازار نخواهد بود. مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب (سالکو) جزو نخستین واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی لامرد است که سال گذشته پس از افتتاح و با فاصله ۴ ماه توانست بخشی از محصولات خود را وارد بورس کالا کند. به اعتقاد متخصصان صنعت آلومینیوم کشور، محصولات تولیدی این شرکت از جمله شمش‌های ۵۰ پوندی، شمش‌های یک هزار پوندی، اسلب و بیلت این مجتمع، از نظر کیفیت قابل رقابت با تولیدات سایر کشورهای مطرح است. هدف اصلی این مجتمع، فراتر از تامین نیاز داخلی، گام برداشتن در مسیر صادرات است که با نخستین عرضه صادراتی شمش آلومینیوم خود به این هدف بسیار نزدیک شده است. 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها