تولید آلومینیوم در لامرد فارس به حداکثر ظرفیت رسید | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تولید آلومینیوم در لامرد فارس به حداکثر ظرفیت رسید

  • پنجشنبه 23 دی 1400 15:24
  • شناسه 89032
تولید آلومینیوم در لامرد فارس به حداکثر ظرفیت رسید

ظرفیت تولید مجتمع آلومینیوم لامرد به حداکثر ظرفیت پیش‌بینی شده یعنی سالانه ۳۰۰ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، فاز اول مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب در شهرستان لامرد با تولید ۱۲۰تن شمش آلومینیوم آغاز به کار کرد و چشم انداز تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن شمس آلومینیوم در سال برای این مجتمع اعلام شده بود که پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰ جشن تکمیل ظرفیت این کارخانه برگزار شد.
محصولات این مجتمع در صنایع هوا فضا، صنایع دفاعی، صنایع خودرویی، صنعت ساختمانی، صنایع کابل و مفتول سازی و صنایع بسته بندی کاربرد دارد.

آلومینیوم لامرد از تیم ورزشی بومی حمایت کند

رئیس مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در سخنانی در این آیین از مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم خواست تا برای معرفی بیشتر این کارخانه، از یک تیم ورزشی بومی را حمایت کنند.
علیرضا پاک فطرت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اگر نتوانیم اقتصاد را شکوفا کنیم، دین ضربه خواهد خورد، گفت: با پرچم شیعه ادعای مدیریت داریم و اگر کم کاری کنیم، مردم در آینده ما را نخواهند بخشید.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس افزود: ۱۸ نماینده فارس در دوره کنونی فعالیت مجلس، وحدت دارند و تلاش می‌کنند که در هر شهرستانی کارخانه‌ یا واحدی راه‌اندازی و اشتغال ایجاد شود.
رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه نمایندگان این استان علاوه بر اینکه ملی فکر می‌کنند در استان خود نیز به دنبال توسعه و آبادانی هستند، خاطرنشان کرد: فارس می‌تواند نقش توسعه ایران و جنوب کشور را ارتقا دهد و در اقتصاد ملی نقش بیشتری داشته باشد.
پاک‌ فطرت همچنین با بیان اینکه مجلس به دنبال رونق تولید و مانع زدایی‌هاست، گفت: به همین دلیل قوانینی مانند طرح جهش شرکت‌های دانش بنیان یا تعارض منافع در همین راستا مطرح شده است.

مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب نیز در سخنانی در این آیین گفت: تکمیل ظرفیت این مجتمع تولیدی از پنج ماه پیش و در دوره مدیریت جدید در دستور کار قرار گرفت.
مهدی زحمتکش با بیان این که مولفه‌های مختلفی موجب شتاب‌بخشی در تکمیل ظرفیت این مجتمع شد، گفت: پذیرفته نبود که با وجود سرمایه‌گذاری ۲.۱ میلیارد دلاری در شرایط تحریم در ایجاد این مجتمع بزرگ آلومینیوم، ظرفیت این مجتمع تکمیل نشود.
به گفته مدیرعامل مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب، طی پنج ماه گذشته ٥٠٠ نفر از جوانان شهرستان لامرد در این مجتمع مشغول به کار شده‌اند و ٢٠٠ نفر هم تا پایان سال جذب می‌شوند؛‌ در این مقطع، مجموع کارکنان این مجتمع به افزون بر دو هزار و پانصد نفر افزایش خواهد یافت.

در این آیین اعلام شد که مجتمع آلومینیوم لامرد مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم خاورمیانه و چهارمین کارخانه تولید شمش آلومینیوم کشور است.
این کارخانه با مساحتی بیش از ۲۰۰ هکتار در کیلومتر ۸ جاده لامرد - خنج و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر لامرد قرار دارد و در آن، بیش از ۲ هزار نفر مشغول به کار هستند.
شهرستان لامرد در فاصله ۳۶۵ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «نشانهای تجاری»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها