تاکید وزیران نفت ایران و عراق بر گسترش همکاری ها | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

تاکید وزیران نفت ایران و عراق بر گسترش همکاری ها

 • پنجشنبه 20 دی 1397 10:31
 • شناسه 36647
تاکید وزیران نفت ایران و عراق بر گسترش همکاری ها

وزیران نفت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق بر گسترش همکاری ها میان دو کشور تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران در صدر هیاتی صبح پنجشنبه برای یک سفر رسمی وارد بغداد پایتخت عراق شد و مورد استقبال همتای عراقی خود قرار گرفت. 
زنگنه در خصوص اهمیت و اهداف سفرش به عراق به خبرنگاران در بغداد گفت: زمینه های همکاری بسیاری میان دو کشور وجود دارد.بیژن زنگنه وارد بغداد شد
وی با اشاره به دیدارهایی که با همتای خود و نیز دیگر مسوولان عراقی خواهد داشت، ابراز امیدواری کرد مذاکرات دوجانبه در این سفر ثمر بخش باشد. 
زنگنه گفت: بین دو کشور مشترکات بسیاری وجود دارد و بر همین اساس همکاری میان دو کشور بسیار گسترده است. 
الغضبان نیز با تاکید بر زمینه های مشترکات بسیار که میان دو کشور وجود دارد ابراز امیدواری کرد مذاکرات بین دو کشور موفقیت آمیز باشد.
وزیران نفت ایران و عراق تاکید کردند، در این سفر درباره هماهنگی های لازم در حوزه اوپک نیز با یکدیگر صحبت خواهند کرد. 
زنگنه قرار است در این سفر علاوه بر مذاکره با 'ثامر الغضبان' همتای عراقی خود، جداگانه با 'عادل عبدالمهدی' نخست وزیر، 'برهم صالح' رئیس جمهوری و نیز 'لوی الخطیب' وزیر برق عراق نیز دیدار و گفتگو کند. 
ایران و عراق هم اکنون در بخش انرژی همکاری های خوبی دارند و بر اساس آخرین آمارها ایران 1350مگاوات برق از طریق سه خط انتقالی در بصره، دیاله و عماره به عراق صادر می کند.
صادرات گاز ایران به عراق نیز هم اکنون حدود 15 میلیون مترمکعب است که در صورت عملیاتی شدن همه طرح های صادراتی، میزان صادرات به حدود 40 میلیون مترمکعب در روز افزایش خواهد یافت.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نفت »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها