راه‌اندازی نخستین واحد پالایشگاهی فاز ١٤ پارس جنوبی تا پاییز | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

راه‌اندازی نخستین واحد پالایشگاهی فاز ١٤ پارس جنوبی تا پاییز

  • شنبه 29 تیر 1398 17:05
  • شناسه 38955
راه‌اندازی نخستین واحد پالایشگاهی فاز ١٤ پارس جنوبی تا پاییز

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس از راه‌اندازی واحد تولید گاز سوخت پالایشگاه فاز ١٤ پارس جنوبی تا اواخر مهر امسال خبر داد.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، بر اساس اعلام شرکت نفت و گاز پارس محمد مشکین فام پس از بازدید میدانی از پالایشگاه در حال ساخت فاز ١٤ پارس جنوبی و جلسه با پیمانکاران این بخش، یادآور شد: فاز ١٤ آخرین و اولویت‌دارترین طرح باقیمانده پارس جنوبی است که تولید یک میلیارد فوت مکعب گاز از دو سکوی فاز اول آن محقق شده و دو سکوی باقیمانده نیز تا قبل از فصل زمستان امسال نصب و تولیدی می شوند.
وی اظهار کرد: برداشت گاز از میدان پارس جنوبی اولویت وزارت نفت است و در فاز ١٤ پارس جنوبی با رسیدن به ظرفیت تولید ٥٦ میلیون مترمکعب گاز ترش، این برنامه تکلیفی به طور کامل محقق خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به تحرک ایجاد شده در بخش پالایشگاهی این فاز اشاره کرد و گفت: پیش از این در بخش تامین کالاهای فله ای باقیمانده پالایشگاه فاز ١٤ عقب ماندگی وجود داشت که با تلاش و مدیریت کارفرما بر پیمانکاران این اقلام تامین می شود.
وی افزود: تلاش می کنیم تا همه این اقلام وارد پالایشگاه شده و واحدهایی که تکمیل می شوند، سریعتر در اختیار گروه راه انداز قرار بگیرد.
مشکین فام با اشاره به تکمیل مکانیکال واحد تولید گاز سوخت (واحد١٢٢) پالایشگاه فاز ١٤ گفت: این واحد پیش نیاز روشن شدن فلر بوده و اولین واحد پالایشگاهی است که با دریافت گاز از خط سراسری، در مدار بهره برداری قرار می گیرد.
وی افزود: با عملیاتی شدن این واحد در اواخر مهر امسال، به تدریج سرویس های جانبی وارد مدار تولید خواهد شد.
توسعه بخش های باقیمانده فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢٤، ساخت اسکله خدماتی صادراتی منطقه پارس دو، احداث نیروگاه سیکل ترکیبی و همچنین پروژه مخازن ذخیره سازی و اندازه گیری میعانات گازی از دیگر طرح های درحال اجرای شرکت ملی نفت ایران در پارس جنوبی است که مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در جریان بازدید میدانی، روند توسعه آنها را مطلوب ارزیابی کرد.

 

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نفت »

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

خبر آگهی

  • خبر آگهی

    خبر اگهی

    خبر آگهی (654)

    خبر آگهی ساعت 14 مورخ 98/05/13_ ورود 4 میلیون تن کالای اساسی به بنادر کشور _ پرداخت 320 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان گلستان _ تولید 50 هزار تن محصولات باغی در استان مرکزی _ و در آخر گزارشی از روستای رباط باغ ملک همراه با تصاویر گردشگری این روستا

آخرین خبرها