افتتاح بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران

  • سه شنبه 13 آذر 1397 12:15
  • شناسه 35677
افتتاح بزرگ‌ترین نمایشگاه صنایع‌دستی جهان با حضور ایران

بیست‌و‌سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایای ایتالیا باعنوان آرتیجیانا، با حضور نمایندگان کشورمان در شهر میلان آغاز به کار کرد.

 به گزارش شبکه ایران کالا به نقل از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، این نمایشگاه  با حضور هنرمندان عرصه صنایع دستی و هنرهای سنتی یکصد کشور از پنج قاره جهان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر میلان افتتاح شد.

در این دوره از نمایشگاه آرتیجیانا، جمهوری اسلامی ایران در فضایی بالغ بر ۲۴۰ مترمربع با انواع محصولات صادراتی صنایع‌دستی در رشته‌های قلم‌زنی، فرش، گلیم، پته، ظروف سفالی، صنایع چرم، کیف، خاتم‌کاری، خراطی هنری روی چوب و سوغات ایرانی حضور دارد.

در غرفه ایران که کانون کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برپا کرده است، ۲۶ هنرمند حضور دارند و به صورت زنده به تولید آثار هنری کنده‌کاری روی چوب ‌و تخم شترمرغ، قلمزنی روی مس و خراطی چوب می‌پردازند.

حضور گروه موسیقی آیینی سماژین و اجرای موسیقی زنده سنتی، جلوه‌ای دیگر از هنر و فرهنگ ایرانی را به نمایش گذاشته و این اجراها مورد استقبال گروه کثیری از بازدیدکنندگان نمایشگاه قرار گرفته است.

این نمایشگاه یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که هر ساله در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی، به مدت ۹ روز برپا می‌شود.

نمایشگاه آرتیجیانا ۲۰۱۸ روز ۱۸ آذر ۹۷ به کار خود خاتمه می‌دهد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «نمایشگاه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها