اتاق اصناف مانع برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

اتاق اصناف مانع برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک

 • یکشنبه 19 اسفند 1397 18:35
 • شناسه 37860
اتاق اصناف مانع برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک

رئیس اتحادیه صنف تولید و صادرات نساجی و پوشاک اتاق اصناف را مانع برگزاری نمایشگاه‌های پوشاک دانست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا ،سعید جلالی قدیری : با توجه به بازار شب عید و تلاش تولید کنندگان داخلی پوشاک برای فروش محصولات خود اخیراً اتاق اصناف سعی در پلمپ نمایشگاه‌های پوشاک داخلی کشور کرده است که از نظر این اتحادیه کاملاً غیر قابل قبول است.

وی ادامه داد:اخیراً اتاق اصناف براساس مصوبه‌ای مجوز برگزاری نمایشگاه‌های بهاره را به دست آورده، اما دوستان در اتاق اصناف حیطه عمل به این مصوبه را افزایش داده و در حال حاضر به نمایشگاه‌هایی که بهاره نیستند، اما تصادفاً در این چند روزه مانده به شب عید برگزار شده است هم اخطار پلمپ می‌دهند.
وی گفت: ​برای مثال اخیراً نمایشگاهی از طرف اداره کل امور بانوان شهرداری تهران با نام نمایشگاه زنان و تولید ملی در تهران برگزار شده است که سابقه‌ای هفت ساله در برگزاری دارد و سالانه دو بار در تهران دایر می‌شود، اما از روز پنج شنبه بازرسان اتاق اصناف به همراه نیروی انتظامی و با حکم پلمپ به این نمایشگاه مراجعه کرده و سعی در تعطیلی آن کردند.
رئیس اتحادیه صنف تولید و صادرات نساجی و پوشاک تصریح کرد: دلیلی که دوستان در اتاق اصناف برای تعطیلی این نمایشگاه اذعان می‌کنند این است که این نمایشگاه مجوز برگزاری ندارد، اما با توجه به این که این نمایشگاه دو بار در سال برگزار می‌شود و هفت سال پیش از این سابقه برگزاری دارد و با تاکید بر این نکته که همزمانی برگزاری دوم آن با تعطیلات شب عید اجتناب ناپذیر است باعث نمی‌شود که این، نمایشگاهی بهاره تلقی شود و اتاق اصناف به خود اجازه پلمپ آن را بدهد.
قدیری افزود: البته با تلاش‌های شبانه روزی ما چند ماهی است که واردات پوشاک قاچاق ممنوع شده و کسانی که در حوزه واردات پوشاک فعالیت می‌کردند شایعاتی مبنی بر این که تولید کنندگان داخلی توانایی تامین نیاز پوشاک داخلی را ندارند، نشر می‌دهند و سعی در تخریب وجهه تولید کنندگان داخلی دارند.
وی گفت: با توجه به این که بیشتر اعضای اتحادیه صنف فروشندگان پوشاک از کالا‌های وارداتی در فروشگاه‌های خود استفاده می‌کردند شاید چندان غیر قابل پیش بینی نباشد که حالا از یک سو جلوی ورود پوشاک تولید کنندگان داخلی به فروشگاه‌های بزرگ را با موانعی بگیرند و از سوی دیگر وقتی نمایشگاهی خودجوش و تنها با محصولات داخلی پر می‌شود سعی در تعطیلی آن کنند.
رئیس اتحادیه صنف تولید و صادرات نساجی و پوشاک تاکید کرد: البته ما امیدواریم که گمانه زنی‌های ما که براساس رفتار وارد کنندگان بزرگ پوشاک بوجود آمده است غلط باشد، اما در حال حاضر این نمایشگاه در شُرُف پلمپ پیش از پایان زمان برگزاری است و این در حالی است که تولید کنندگان این نمایشگاه همگی زنان سرپرست خانوار بوده و تمام تولیدات آن داخلی است.

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نمایشگاه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

موضوع داغ هفته

 • پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  پیشنهاد پلکانی شدن افزایش دستمزد کارگران

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است به جای منطقه‌ای شدن دستمزد باید به سمت یکسان‌سازی دستمزد و برقراری عدالت در مناطق روستایی و شهری رفت. وی پلکانی شدن حداقل دستمزد کارگران در سال آینده را پیشنهاد کرد.

خبر آگهی

 • هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هاپیر تایر، خدمتی ویژه در کسب و کار آنلاین

  هایپرتایر با ایده‌ای خلاقانه برای ارایه خدماتی متفاوت در عرصه فروش آنلاین تایر بوجود آمد؛ ویژگی اصلی این مجموعه ارایه خدماتی متمایز در زمینه نصب تایرهای عرضه شده به صورت سیار است‌.

آخرین خبرها