افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

  • یکشنبه 03 شهریور 1398 01:11
  • شناسه 39272
 افتتاح بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران

بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران سوم شهریور آغاز به کار می‌کند و یک هفته ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا  خانم فرشته دست پاک رئیس مرکز ملی فرش ایران درباره برنامه های این نمایشگاه گفت: هر کدام از روز‌های برگزاری نمایشگاه فرش دستباف ایران نامگذاری شده و روز نخست نمایشگاه به عنوان فرش دستباف و رونق تولید است که بعد از مراسم افتتاحیه، ​رونمایی از سامانه جامع آماری فرش دستباف ایران، رونمایی از سامانه وب و دکوراسیون انواع فرش و تابلوفرش، برپایی غرفه روایت قصه‌های فرش دستباف به دو زبان انگلیسی و فارسی انجام می‌شود.

وی اظهارکرد: ارائه یافته‌های علمی در خصوص تاثیر فرش دستباف بر سلامت جسم و روان، اجرای مراحل بافت فرش دستباف به صورت آموزشی به چند زبان و نمایش کتاب‌های نفیس فرش دستباف از جمله برنامه‌های روز نخست این نمایشگاه است.

وی با اشاره به اینکه چهارم شهریور با عنوان فرش دستباف، آینده و صلح جهانی نامگذاری شده است، گفت: نشست تخصصی و کارگاه ملی توانمندسازی محیط مالکیت معنوی برای تقویت رقابت پذیری محیط کسب و کار، بیمه و تضمین صادرات فرش ایران، کارگاه آموزشی با عنوان نحوه حضور موثر در نمایشگاه‌های فرش خارجی و داخلی و نشست با تجار خارجی از برنامه‌های این روز است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: پنجم شهریور روز فرش دستباف و هویت تاریخی نامگذاری شده است که در این روز نشست تخصصی و کارگاه ملی توانمندسازی محیط مالکیت معنوی برای تقویت رقابت پذیری محیط کسب و کار، نشست تخصصی نقش تبلیغات و بازاریابی در فضای مجازی و آیین معرفی منتخبین نهمین جشنواره فرش برتر برگزار می‌شود.

وی گفت: ششم شهریور فرش دستباف؛ هنر زنان سرزمین مادری نامگذاری شده است که در این روز از بانوان نمونه کارآفرین در حوزه‌های تولید، تجارت و صادرات فرش دستباف با عنوان بانوان سرزمین فرش تجلیل خواهد شد.

دست پاک اضافه کرد: همچنین در این روز نشست تخصصی راه‌های برون رفت از تحریم ها، مقررات گمرکی و الزامات نحوه بهره برداری از ظرفیت صادرات فرش به ۱۵ کشور همسایه ایران، همچنین برگزاری استارتاپ با موضوع بهبود فناوری در فرآیند تولید مواد اولیه مانند پشم و ابریشم، بهبود مکانیزم‌های پشم چینی و فرآوری ابریشم و برگزاری استارتاپ با موضوع بازنگری و توسعه روش‌های فناورانه برای افزایش تقاضای بازار داخلی فرش دستباف برگزار می‌شود.

وی گفت: هفتم شهریور با نام فرش دستباف و تجارت جهانی نامگذاری شده است که در این روز چند نشست تخصصی با عنوان آشنایی با آخرین تحولات تجارت الکترونیک فرش دستباف، موانع قانونی در گسترش تجارت فرش دستباف، فرش دستباف، اشتغال و توسعه اجتماعی و تاثیر اعزام هیات تجاری در رونق صادرات فرش دستباف برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز ملی فرش ایران افزود: هشتم شهریور روز فرش دستباف، توسعه پایدار نام دارد که در این روز سه نشست تخصصی با عنوان اهمیت باید‌ها و فرآیند قانونی برای شناسنامه دار کردن فرش دستباف با حضور استادان دانشگاه، چالش‌ها و راهکار‌های حقوقی صادرات فرش دستباف در دوران تحریم و تاثیر متقابل دانش نوین طراحی داخلی و دانش تولید فرش برپا می‌شود. وی گفت: آخرین روز نمایشگاه یعنی نهم شهریور، فرش دستباف نگاره‌ای از بهشت نام دارد که در این روز نقش تشکل‌ها در ساماندهی صنعت فرش بررسی می‌شود.

دست پاک با اشاره به اینکه امسال برای بیمه قالیبافان ۱۸ هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده که این رقم در سال گذشته ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال بوده است، شناسنامه دار کردن فرش‌های ایرانی را یکی از دغدغه‌های جدی مرکز ملی فرش دستباف برشمرد و گفت: با توجه به اینکه ۸۰ درصد فرش دستباف کشور صادر می‌شود، قدم‌های جدی برای شناسنامه‌دار کردن فرش برداشته شده است.

انتهای پیام/

 

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «نمایشگاه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها