استرداد آثار تاریخی ایران | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

استرداد آثار تاریخی ایران

  • یکشنبه 31 شهریور 1398 23:41
  • شناسه 39578
استرداد آثار تاریخی ایران

معاون میراث فرهنگی گفت: خبرهای خوش از استرداد آثار تاریخی ایران در راه است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌ فرهنگی، با اشاره به وجود حدود ۶۹۰ موزه در کشور تا امروز پیش‌بینی کرد به زودی این آمار به ۷۰۰ موزه برسد و اظهار کرد: بخش زیادی از این موزه‌ها، متعلق به بخش خصوصی است و در آینده با کمک موزه ملی ایران باید بتوانیم نمایشگاه‌های مشترک را در موزه‌های دولتی و خصوصی برگزار کنیم و شاهد برگزاری نمایشگاه‌های مشترک بین چند موزه باشیم.

وی بیان کرد: این دیپلماسی فعال فرهنگی باعث شده در حوزه‌های دیگر از جمله استرداد اموال فرهنگی‌تاریخی شاهد اتفاقات خوبی باشیم. در روزهای آینده نیز خبرهای خوشی از استرداد اموال تاریخی خواهیم شنید. بسیار خوشحالم که از طریق دیپلماسی فرهنگی شاهد اتفاقات بسیار خوب در کشور هستیم.

لازم به ذکر است نمایشگاه «باستان‌شناسی اسپانیا» امروز در محل موزه ملی ایران روز یک شنبه 31 شهریورماه به‌ صورت رسمی افتتاح شد و تا ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ میزبان علاقه‌مندان است.

 در این نمایشگاه که آخرین روز تابستان در تهران آغاز به کار کرد، ۳۰۰ شیء تاریخی متعلق به کشور اسپانیا با قدمتی از ۳۵۰۰ سال پیش تا قرن ۱۹ میلادی به‌نمایش درآمده تا به معرفی تمدن این کشور بپردازد.

کلیدواژه‌ها

مطالب مرتبط

مطالب بیشتر از «نمایشگاه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها