دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در بوشهر‎ گشایش یافت | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در بوشهر‎ گشایش یافت

  • دوشنبه 02 دی 1398 13:03
  • شناسه 40490
دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در بوشهر‎ گشایش یافت

دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی روز دوشنبه در آیینی با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری و وزیر میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در محل نمایشگاه بین‌المللی استان بوشهر گشایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی بوشهر در این آیین گفت: در این نمایشگاه تولیدات هنرمندان ۳۱ استان کشور در قالب ۱۵۸ غرفه در معرض نمایش قرار گرفته است.

محمد حسین ارسطوزاده درگفت وگو با خبرنگاران افزود: این صنایع در رشته های حصیر بافی ، گلیم بافی ، صنایع دستی دریایی ، قلم زنی ، مسگری ، سماور سازی ، سفال و سرامیک ، نساجی سنتی و رودوزی های الحاقی به نمایش گذاشته شده است.

وی یادآورشد: هدف از برگزاری نمایشگاه‌های سالانه حمایت از صنعت‌گران و شکوفایی تولید در حوزه صنایع‌دستی است که با این کار صنعت‌گران از مناطق مختلف کشور با فعالیت‌های یکدیگر آشنا شده و نتیجه این کار تولید کارهای خلاقانه و ابداعی است.

ارسطو زاده گفت: همچنین جشنواره گردشگری روستایی استان بوشهر نیز در دو بخش محصولات روستایی و گردشگری در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: توانایی روستاییان استان بوشهر نیز به شکل چادرهای عشایری به همراه ارایه آداب و رسوم زندگی روستایی و عشایری از دیگر بخش های موجود در این نمایشگاه است.

 مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود:تلاش شده با برپایی این نمایشگاه ظرفیت‌ها و جاذبه‌های گردشگری روستایی بوشهر معرفی و با این کار در کنار صنعت تولید، صنعت گردشگری نیز فعال می‌شود.ارسطوزاده یادآورشد: دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی و گردشگری روستایی در استان بوشهر به مدت پنج روز از ساعت ۱۶ الی ۲۲ برای بازدید عموم دایر است.

اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه برای افتتاح و بهره برداری از ۲۳ طرح عمرانی وتولیدی وارد فروگاه بین المللی بوشهر شد.

 دهمین نمایشگاه سراسری صنایع‌دستی در بوشهر‎ گشایش یافت

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سرپرست وزارت جهاد کشاورزی و معاون وزیر نیرو جهانگیری را در این سفر یکروزه همراهی می کنند.

در سفر روز دوشنبه معاون اول رئیس جمهوری به  استان بوشهر ۲۳ طرح عمرانی و تولیدی با اعتبار ۱۶۰ میلیارد تومان افتتاح و بهره‌برداری می‌شود.

نشست‌های شورای اداری و ستاد اقتصاد مقاومتی استان بوشهر نیز با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نمایشگاه»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

آخرین خبرها