گزارش عملکرد سالانه سایپا منتشر شد / رشد 63 درصدی فروش محصولات | شبکه تلویزیونی ایران ‌کالا

گزارش عملکرد سالانه سایپا منتشر شد / رشد 63 درصدی فروش محصولات

 • جمعه 15 فروردین 1399 12:39
 • شناسه 42507
گزارش عملکرد سالانه سایپا منتشر شد / رشد 63 درصدی فروش محصولات

گزارش فعالیت ماهانه دوره منتهی به 29 اسفند 1398 نشان می دهد که میزان فروش سال 1398 خساپا با رشدی 63 درصدی در مقایسه با پایان سال 1397 به 13.7 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه ایران کالا به نقل از نبض بورس در سال 1398 بازار خودرو دو چهره متفاوت از خود نشان داد. نیمه اول سال 1398 قیمت خودروها در بازار آزاد تقریبا باثبات بودند اما با آغاز فصل پاییز و شروع نیمه دوم سال 1398 قیمت خودروها رو به افزایش نهاد به گونه ای که قیمت پراید از مرز 70 میلیون تومان هم در مقاطعی عبور کرد. هر چند روند افزایش قیمت خودرو با شیوع ویروس کرونا و به صفر رسیدن معاملات خودرو در بنگاه ها متوقف شد اما بسیاری خودروسازان را مقصر افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد می دانستند. این افراد معتقد بودند که روند عرضه خودرو از سوی دو خودروساز بزرگ مناسب نیست و همین کاهش عرضه باعث برهم ریختگی قیمت در بازارها شده است. البته خودروسازان در پاسخ اعلام می کردند که خودرو از یک کالای مصرفی به یک کالای سرمایه ای تبدیل شده است و به همین دلیل خودروسازان هر آنچه تولید کنند باز هم جوابگوی بازار نخواهد بود.

از سوی دیگر، بررسی آمارها نشان می دهد که در سال گذشته حداقل در مقایسه با سال 1397 عملکرد سایپا در تولید خودروهای داخلی مناسب بوده است و تولید پراید و تیبا با رشد خوبی مواجه بوده اند.

گزارش فعالیت ماهانه دوره منتهی به 29 اسفند 1398 نشان می دهد که تولید پراید با رشد 29 درصدی در مقایسه با پایان سال 1397 به 188 هزار و 325 دستگاه رسیده است. تولید تیبا نیز با رشدی 18 درصدی به 160 هزار و 994 دستگاه افزایش یافته است. البته تولید سراتو، آریو و چانگان در مقایسه با سال 1397 به ترتیب 75 درصد، 93 درصد و 55 درصد کاهش داشته اند. در این خودروها، میزان تولید در سال 1398 به ترتیب 3670 دستگاه، 648 دستگاه و 5062 دستگاه بوده است.

در سال 98 سایپا چقدر تیبا تولید کرد؟

همچنین گزارش فعالیت ماهانه دوره منتهی به 29 اسفند 1398 نشان می دهد که میزان فروش سال 1398 خساپا با رشدی 63 درصدی در مقایسه با پایان سال 1397 به 13.7 هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

انتهای پیام/

کلیدواژه‌ها

مطالب بیشتر از «نهایی (بنگاههای اقتصادی، فناوری پیشرفته)»

نظر شما

شما در حال ارسال پاسخ به نظر «» می‌باشید.

نظرات بینندگان

جدید ترین برنامه ها

 • شرکت مسینو

  پیشران

  شرکت مسینو (19)

  دست سازه های مسی مسینو با الهام از هنر و فرهنگ غنی ایرانی با دست هنرمندان با ذوق ایرانی طراحی و تولید میگردند.

 • شرکت مکران ساحل آرامش

  پیشران

  شرکت مکران ساحل آرامش (24)

  شترمرغ بزرگترین پرنده زنده دنیاست و تخم آن نیز از هر پرنده زنده دیگری بزرگتر است. شترمرغ ظاهر منحصربه فردی دارد که آن را از پرندگان دیگر متمایز می‌کند و با گردن و پا‌های بلند خود قادراست با سرعت حدود ۷۰ کیلومتر بر ساعت بدوند که بالاترین سرعت زمینی در میان تمام پرنده‌هاست. چابهار به دلیل شرایط آب و هوایی و قرار داشتن و همجواری با آب‌های دریای عمان یکی از مکان‌های مناسب برای پرورش شتر مرغ است. شرکت مکران ساحل آرامش با پرورش شتر مرغ توانسته است علاوه بر گوشت، تخم و پوست و پر‌های این پرنده را که کاربرد زینتی دارد به بازار عرضه نماید

 • شرکت تفکرفرازان پویا

  پیشران

  شرکت تفکرفرازان پویا (32)

  تولید و بسته بندی انواع غذاهاي آماده و نيمه آماده غير كنسروي صنایع غذایی آرمیتا به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تولید غذاهای آماده در کشور, با مساحتی بالغ بر 15 هزار متر مربع با پنج سالن و سه آزمایشگاه مجزا با بیش از 130 نفر پرسنل به صورت مستقیم و صدها نفر به صورت غیر مستقیم در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند

 • شرکت یاس کویر ابرکوه

  پیشران

  شرکت یاس کویر ابرکوه (33)

  تولید انواع فرآورده هاي لبني شرکت ياس کوير ابرکوه در در اواخر سال 1387 در ناحيه صنعتي شهرستان ابرکوه استان يزد تاسيس و راه اندازي شد . این شرکت با ديدگاهي نو در سطح گسترده فعاليت خود را شروع و با افزايش سرمايه ثابت شرايط توليد روزانه 60 تن انواع فرآورده هاي لبني را در برنامه کوتاه مدت خود فراهم نمود.

 • شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار

  پیشران

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار (22)

  شرکت سپید پلاست منطقه آزاد چابهار فعال در زمینه های تولید انواع پلاست، کیسه، چاپ و دوخت و سایز بندی و طراحی در چهارچوب قوانین ومقررات منطقه آزاد چابهار تاسیس شد و در این مدت به پیشرو بودن در تکنولوژی و نوآوری محصولات اقدام کرده و به اهداف شرکت دست یافته است.

آخرین خبرها